PDA

View Full Version : مبتدی:طراحی مرتب و اصولی؟

MDSTmdst
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 15:38 عصر
باسلام:چشمک:

1. طراحی اصولی و بدون عیب و نقص که بعدا به هم نریزه چی جوره باید باشه؟

2. چرا من وقتی توی vs طراحی می کنم هنگام نمایش توی مرورگر جور دیگه ایه؟!

3. روش های تقسیم بندی صفحه چه جوریه؟(div/table/farme)
از کدوم بهتره استفاده کنیم؟(مزایا/معایب)

باتشکر :قلب:

amirsajjadi
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 16:01 عصر
در مورد سوال اول : طراحی اصولی استفاده از css,html,havascript در کنار هم و به صورتی هست که تمام قواعد و مقررات w3 (http://www.w3.org) رو رعایت کنید.
سوال دوم : اصلا از visual studio برای طراحی استفاده نکنید یا اگر هم استفاده میکنید اصلا توی مود design نرید و فقط کدهای html رو بصورت دستی وارد کنید و برای تست کردن هم تمام مرورگرها رو روی سیستم نصب کنید و از تمام اونا برای تست استفاده کنید. ضمنا مرورگر IE6 رو هم حتما روی ویندوز مجازی (virtual box یا vm ware) نصب کنید و توی اون هم تست رو انجام بدید.
سوال سوم : منظورتون از روش های تقسیم چیه؟ اگر منظورتون اینه که از جدول استفاده کنید یا از دایو (table less) به نظر من باید ببینید که مشتری های شما چه قشری از مردم هستند، آنهایی هستند که هنوز از مرورگرهای قدیمی استفاده میکنند (مثل ادارات دولتی یا افرادی مثل فرهنگیان!!!!) یا افرادی هستند که از مرورگرهای جدید استفاده میکنند (مثل جوانان). اگر دسته اول باشند که چاره ای ندارید جز جدول (table) ولی اگر دسته دوم باشند می توانید از دایو (table less) استفاده کنید.

MDSTmdst
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 16:23 عصر
سوال دوم : اصلا از visual studio برای طراحی استفاده نکنید یا اگر هم استفاده میکنید اصلا توی مود design نرید

سوال سوم : منظورتون از روش های تقسیم چیه؟ اگر منظورتون اینه که از جدول استفاده کنید یا از دایو (table less) به نظر من باید ببینید که مشتری های شما چه قشری از مردم هستند، آنهایی هستند که هنوز از مرورگرهای قدیمی استفاده میکنند (مثل ادارات دولتی یا افرادی مثل فرهنگیان!!!!) یا افرادی هستند که از مرورگرهای جدید استفاده میکنند (مثل جوانان). اگر دسته اول باشند که چاره ای ندارید جز جدول (table) ولی اگر دسته دوم باشند می توانید از دایو (table less) استفاده کنید.

خیلی ممنون

1. چرا نباید از vs برای طراحی استفاده کنم؟

2.چرا باید برای افراد اداری از div استفاده نکنم؟!!!

4. برای شروع نوشتن مدیریت سایت چه کتاب یا ... پیشنهاد می کنید؟

amirsajjadi
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 16:41 عصر
1: چون اصلا vs برای طراحی ساخته نشده و خیلی توی طراحی ضعیفه.
2: بخاطر اینکه اداره ها و افرادی که زیاد با اینترنت و کامپیوتر سروکار ندارن از مرورگرهای سطح پایین مثل IE6 استفاده میکنن و اینگونه مرورگرها از یکسری از قوانین w3 که در زمینه css هست پیروی نمیکنن و همین موضوع باعث میشه طراحی شما توی یک مرورگر خوب باشه و توی مرورگر IE6 بهم بریزه.

برای شروع نوشتن مدیریت سایت چه کتاب یا ... پیشنهاد می کنید؟

این سوالتون رو متوجه نشدم. مدیریت سایت چی؟

MDSTmdst
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 16:44 عصر
1:

این سوالتون رو متوجه نشدم. مدیریت سایت چی؟

بازم ممنون

منظورم طراحی سایت دینامیک.(cms)

از کجا شروع کنم؟

bahar_1984_n
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 18:24 عصر
شما برای طراحی سایت و سی ام اس باید دو کار انجام بدین یک برنامه نویسی که در محیط ویژوال دات نت انجام میشه و بانکش هم میتونه اسکیوال یا اکسسز باشه .برای طراحی قالب مثل ایکون ها و تصاویر سایت هم میتونی از طراحی جدولی دات نت استفاده کنی هم میتونی قالبت رو در دریم ویور پیاده کنی بعد بیاری در دات نت در نهایت کل پروژه برای سایتهای داینامیک باید در محیط دات نت انجام بشه.

کتاب بخرین بخونین و یا از پی دی اف های موجود استفاده کنید.فیلم های آموزشی هم خیلی خوبه دانلود کنید ببینید

bahar_1984_n
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 18:27 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?388758-دانلود-رایگان-90-دقیقه-فیلم-آموزشی-از-مجموعه-آموزشی-وب-پک

MDSTmdst
جمعه 16 فروردین 1392, 23:48 عصر
با تشکر از دوستان
کسی pdf سراغ نداره؟
آموزش گام به گام

( کمک کنید):ناراحت: