PDA

View Full Version : استفاده بهینه از کانکشن ها؟

iekrang
سه شنبه 02 اسفند 1384, 14:06 عصر
من یک صفحه دارم با 6 تا usercontrol.
آیا این روش درسته که تو هر کدوم از یوزرکنترلهام یک بار این کانکشن باز و در آخر بسته بشه؟یا اینکه روش بهتری هست؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 02 اسفند 1384, 16:19 عصر
احتمالا شما اعمال Database Manipulating رو در خود User Control انجام میدید!
به این شکل عمل کنید که با ایجاد خواص و روال هایی برای User Control، این امکان را داشته باشید که بتوانید در وب فرمی که UC را به آن اضافه کرده اید، به صورت پویا با UC ارتباط برقرار کنید.
خواصی همچون Connection String، Command Text و ... یا Property هایی برای کنترل هایی که درون UC از آنها استفاده کرده اید.
در نهایت، در اکثر اوقات تنها نیاز به یک Round Trip در روال Page_Load به سرور خواهید داشت که به لطف Batch Query ها کار شما بسیار سهل خواهد شد.

موفق باشید.

iekrang
سه شنبه 02 اسفند 1384, 18:36 عصر
نمیدونم درست متوجه منظورتون شدم یا نه.
منظورتون اینه که باید کدهایی که مربوط به برقراری و اجرای دستورات هست رو داخل page load صفحه اصلیم بنویسم؟آیا این کار غیرمنطقی به نظر نمیرسه؟چون توی هر صفحه ای که این یوزر کنترل رو استفاده میکنم باید کدها رو تکرار کنم؟!

Behrouz_Rad
سه شنبه 02 اسفند 1384, 18:44 عصر
منظورتون اینه که باید کدهایی که مربوط به برقراری و اجرای دستورات هست رو داخل page load صفحه اصلیم بنویسم؟
بله!
با ایجاد خواصی برای User Control ها و مقداردهی به آنها در روال مورد نظر صفحه ی اصلی (مثلا Page_Load)

آیا این کار غیرمنطقی به نظر نمیرسه؟چون توی هر صفحه ای که این یوزر کنترل رو استفاده میکنم باید کدها رو تکرار کنم؟!
خیر! کاملا منطقی است.
سوال: اگر از کنترل Repeater در دو وب فرم استفاده کنید، آیا باید تنها در روال Page_Load یک وب فرم کدنویسی کنید یا هر دو؟
مسلما پاسخ هر دو وب فرم است. چاره ی دیگری ندارید.

موفق باشید.