PDA

View Full Version : کتاب سی شارپ جدید از فرش تا عرش

csvbcscp
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 22:57 عصر
لازم نیست شما کاری انجام بدید وبا انجام تمرین های سخت و خواندن کتاب های مختلف وقت خودتونو تلف کنید و در نهایت به مقصد دلخواه هم نرسید ، منکر این نیستم که هر هر کتابی ارزش خواندن رو داره اما چون وقت انسان بسیار محدوده و مطالب و کتاب ها بسیار زیاد،من به شما یاد می دم که چطور قدم به قدم حرکت کنید و در کمترین زمان به نتیجه برسید
نوشتن برنامه برای کامپیوتر مثل درست کردن غذا ست،ما باید دستور پخت غذا رو بدونیم و به کامپیوتر دستور بدیم که این کارو برای ما انجام بده، حالا یک عده آشپز ماهر با سعی و خطا های فراوان به دستور پخت غذا های مختلف دست پیدا کردن و ما قصد نداریم که تمام دشواری هایی که اونا پیمودن رو دوباره امتحان کنیم به همین خاطر من با پرسش های فراوان از افراد برنامه نویس موفق و همچنین جمع آوری اطلاعات مفید کتاب های مختلف دستوری رو آماده کردم که در این کتاب تقدیم شما می کنم
اعتقاد من اینه که بر خلاف نظر خیلی ها برای یادگیری نیازی به تمرین و تحمل سختی و یا حتی علاقه نیست، کافیه تو محیط یادگیری مناسب قرار بگیریم تا به صورت نا خود آگاه یاد بگیریم، درست مثل گوش کردن به یک موزیک که برای شنیدن اون و یا حفظ کردن جملات اون هیچ زحمتی رو متحمل نمی شیم....من در کلاس های خودم برای درس دادن به کار آموزها از همین روش استفاده کردم و به نتیجه هم رسیدم
بعد از کتاب سی پلاس پلاس بدون ترس (http://veyq.ir/book/id/13718/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%B3) که خوشبختانه با استقبال بی نظیری رو برو شد اینبار کتاب سی شارپ بدون ترس شروعی برای پیاده سازی این ایده در قالب یک کتاب است، که با افتخار تقدیم شما میکنم

در کتاب های بعدی ابزار های مورد نیازی که یک برنامه نویس دات نت به اون احتیاج داره(نظیرEntitiyFrameWork برای دسترسی به پایگاه داده،WCF برای پیاده سازی مفهوم جدید سرویس گرا،mvc ،بحث های مربوط به نوشتن برنامه چند لایه و نکات نوشتن کدهای بهتر) وخلاصه هر آنچه که برای برنامه نویس شدن به اون نیاز داریم، رو بررسی خواهیم کرد
کتاب هایی که بزودی در دسترس شما دوستان قرار خواهد گرفت

اینها بخشی از مقدمه کتاب سی شارپ بدون ترس نوشته ی استاد زهرا بیات بود ، که بزرودی لینک دانلود کتاب کاملشو برای دوستان میزارم
لطفا قبل از انتشار کتاب خواسته های خودتونو بگید ، تا ما اعمال کنیم
اینم لینک کتاب قبلیش،نظ یادتون نره
http://veyq.ir/book/id/13718/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%B3

csvbcscp
جمعه 03 خرداد 1392, 05:39 صبح
ویرایش دوم (http://www.mspsoft.com/1392/03/01/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b3%db%8c-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%aa%d8%b1%d8%b3/) کتاب C++ بدون ترس منتشر شد.
کتاب سی شارپ هم بزودی در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت
خیلی ساکتید... لطفا نظر بدید

csharpdoost
جمعه 03 خرداد 1392, 06:07 صبح
ویرایش دوم (http://www.mspsoft.com/1392/03/01/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b3%db%8c-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%aa%d8%b1%d8%b3/) کتاب C++ بدون ترس منتشر شد.
کتاب سی شارپ هم بزودی در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت
خیلی ساکتید... لطفا نظر بدید
من تازه دارم دانلود میکنم. امیدورام همونی باشه که میخوام. به هر حال ممنون

user18
جمعه 03 خرداد 1392, 11:47 صبح
با سلام و تشکر از شما بابت این کارتون بی صبرانه منتظر کتاب سی شارپتون هستیم لطف کنید یه زمان حدودی بگین کی این کتاب رو میزارید واسه دانلود

aghayex
جمعه 03 خرداد 1392, 14:46 عصر
کار خوبی هست اما مطالبی که بیان شد به صورت مفصل تری در کتاب های موجود در بازار هست. اگه بتونید همین مباحث رو در قالب شی گرا و ملموس تری بیان می کردید خوب بود مثل برنامه نویسی با سی ++ در ویژوال استادیو که بشه یه برنامه با ظاهر فرم و اشیاء دیگه درش باشه

c_doost
جمعه 03 خرداد 1392, 16:41 عصر
سلام
ممنون که داری تلاش میکنی بقیه چیزی یاد بگیرن

به نظر من اگه مباحث شی گرایی و کلاس ها به خوبی توضیح داده بشه عالیه و روش های مختلف اتصال به اس کیو ال و مباحث مربوط به نصب پروژه روی سیستم مشتری که باید با اس کیو ال چیکارا کرد و چیکار کنیم که نرم افزار درست روی سیستم مشتری به درستی اجرا بشه

csvbcscp
جمعه 03 خرداد 1392, 19:55 عصر
سلام
ممنون که داری تلاش میکنی بقیه چیزی یاد بگیرن

به نظر من اگه مباحث شی گرایی و کلاس ها به خوبی توضیح داده بشه عالیه و روش های مختلف اتصال به اس کیو ال و مباحث مربوط به نصب پروژه روی سیستم مشتری که باید با اس کیو ال چیکارا کرد و چیکار کنیم که نرم افزار درست روی سیستم مشتری به درستی اجرا بشه

چشم حتما این کار رو هم انجام میدیم،اما نه با سی ++
با زبان سی شارپ

csvbcscp
جمعه 03 خرداد 1392, 19:58 عصر
کار خوبی هست اما مطالبی که بیان شد به صورت مفصل تری در کتاب های موجود در بازار هست. اگه بتونید همین مباحث رو در قالب شی گرا و ملموس تری بیان می کردید خوب بود مثل برنامه نویسی با سی ++ در ویژوال استادیو که بشه یه برنامه با ظاهر فرم و اشیاء دیگه درش باشه

بله حق با شماست، من و خانمم در نوشتن کتاب فعلا در اول راه هستیم ، و این کتاب ها بیشتر برای گرفتن بازخورد و نیاز سنجی نوشته شدند، کتاب های اصلی که تو ذهن داریم به زمان بیشتری احتیاج دارند
امیدوارم بتونیم در آینده نزدیک مطالبی رو ارائه بدیم که با ذائقه شما هم سازگار باشه،من عاشق این جور نظر ها هستم ،متشکرم رفیق!!

csvbcscp
جمعه 03 خرداد 1392, 20:00 عصر
من تازه دارم دانلود میکنم. امیدورام همونی باشه که میخوام. به هر حال ممنون
لطف کنید بعد از دانلود نظرتون رو هم در مورد کتاب به ما بگید ، چون همون طور که گفتم ، هدف اصلی این کتاب نیاز سنجی و باز خورد هایی که برای ننوشتن کتاب های بعدی به اون احتیاج دایم
متشکرم

csvbcscp
جمعه 03 خرداد 1392, 20:24 عصر
با سلام و تشکر از شما بابت این کارتون بی صبرانه منتظر کتاب سی شارپتون هستیم لطف کنید یه زمان حدودی بگین کی این کتاب رو میزارید واسه دانلود

متشکرم بابت سوال خوبتون
روز اولی که تصمیم به نوشتن کتاب کردم اهداف بلند پروازانه ای داشتم،اما حالا متوجه شدم برای این هدف بزرگ به زمان بیشتری احتیاجه..
چند روز دیگه خانمم کتابی برای آموزش مفاهیم شی گرایی رو تو اینترنت میزاره، کتاب کاملی نیست،فقط یک پک مختصر و مفیده که به مفاهیم شی گرایی در سی شارپ (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C)پرداخته..
من هم دارم کتابی رو تحت عنوان آموزش سی شارپ به بچه ها رو کامل می‌کنم که به امید خدا تو همین ماه در اختیار دوستان قرار می دم..حتما حالا می پرسید چرا به بچه ها(چون اولا می خواستم مطالبم رو از ابتدا و با زبان ساده شروع کنم به همین خاطر مخاطب فرضیمو یک بچه در نظر گرفتم و دوم اینکه در کتاب قبلی متوجه شدم که تعداد زیادی از مخاطب های کتاب من تازه می خوان وارد این عرصه بشن و احتیاج به یک نقطه شروع خوب و منطقی دارن)
بعد از این کتاب، وارد مباحث پیشرفته تری خواهیم شد و من کم کم آنچه که شما برای برنامه نویس شدن به اون احتیاج دارید رو به شما آموزش خواهم داد..و همه کتاب های من در نسخه نهایی تحت عنوان سی شارپ بدون ترس در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت
اما فقط یک نکته وجود داره: من از شما خواننده کتاب انتظار دارم که وقت بزارید(حتی اگر مطلبی رو بلدید) و کتابمو کامل بخونید،بعد نظر خودتونو در مورد کتاب به من ارسال کنید، تا من بتونم در کتاب های بعدی بهتر عمل کنم
یا حداقل اگه حوصله مطالعه تمام کتاب رو ندارید، خواسته‌ی خودتونو از یک کتاب با من در میان بزارید و به من بگید که دنبال چه سبک کتابی هستید و چه انتظاری از یک کتاب دارید ؟
موفق و موید باشید

user18
شنبه 04 خرداد 1392, 00:18 صبح
شما اگه من اشتباه نکنم قبلا ذکر کرده بودید که این کتاب سی شارپ بدون ترس یه جورایی با سایر کتابها تفاوت داره و اونم اینه که تو این کتاب تدریس به صورت پروژه ای بیان میشه و فرد به صورت عملی درگیر میشه درسته این موضوع یا خیر اگه این طور باشه به نظر من یه کار خیلی خوب در میاد بی صبرانه منتظر کتابتون هستیم

csvbcscp
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 05:48 صبح
مژده مژده! خانم بیات کتاب بعدی خودشو با عنوان معمای شی‌گرا در C# (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) در سایت ویکیو قرار داد.

csvbcscp
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 06:02 صبح
سخنی با دوستداران برنامه نویسی
با توجه به استقبال بی‌نظیر ‌شما دوست‌داران برنامه‌نویسی از‌کتاب سی ‌پلاس‌پلاس بدون ترس، کتابی دیگر از مجموعه کتاب‌های بدون ترس را، با عنوان سی‌شارپ بدون ترس نوشته و در اختیار دوستان قرار دادم.
در این کتاب، برنامه‌نویسی شی‌گرا در محیط دات‌نت، با زبان C#‎ و به صورت ساده و ‌روان بیان شده است. خیلی از دوستداران برنامه نویسی هنوز‌ هم‌ با مفاهیم شی‌گرایی (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) مشکل دارند. من ‌سعی‌کردم این مفاهیم را با مثال‌های بسیار ساده و روان بیانکنم. امیدوارم این کتاب هم مانند کتاب قبلی مورد استقبال شما عزیزان قرار گیرد.
باز هم از‌نظرات و پیشنهادات خود،‌ که از طریق وبلاگ و ایمیل در اختیار من گذاشتید تشکر می‌کنم. سعی شده تمام نظرات و پیشنهادات شما عزیزان‌ را در این کتاب اعمال کنم. امیدوارم بعد از‌خواندن این کتاب باز هم نظرات و پیشنهادات خود را با من در میان بگذارید تا از نظرات سازنده شما در کتاب آتی استفاده کنم.
در این کتاب از نظرات خیلی از برنامه‌نویسان استفاده شده و با تجربیات شخصی خودم و جمع‌آوری اطلاعات مختلف از کتاب‌های برنامه‌نویسی و سایت‌های متفاوت در این زمینه، آمیخته و نتیجه کار‌ در اختیار شما دوست عزیز قرارگرفته است.
هدف من از نوشتن سری کتاب‌های بدون ترس (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C)، علاوه بر اشتراک‌گذاری تجربه‌های چند ساله‌ی خودم و دوستان برنامه‌نویسم بود، ایجاد یک تعامل دوطرفه بین ما و شما دوستان عزیز خواننده می‌باشد. شما می‌توانید تمامی سوالات برنامه‌نویسی خود را از طریق ایمیل با من در میان بگذارید و من سعی می‌کنم تا حد توانم به تک‌تک سوالات شما پاسخ دهم.
مقدمه کتاب (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C)