PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان مقدار یک متغیر را در عرض چند ثانیه از ۰ به مقدار دلخواه کم و زیاد کرد

mahetaban
جمعه 16 فروردین 1392, 11:35 صبح
سلام من می خواهم یک تصویر را در برنامه با فشار یک دکمه ایجاد کنم private void button1_Click(object sender, EventArgs e) { Graphics g = this.CreateGraphics(); Bitmap curBitmap = new Bitmap(@"roses.jpg"); g.DrawImage(curBitmap, 50, 20, 200, 200); } برای این کار از کد بالا استفاده کرده ام. ابعاد شکل را به وسیله دو عدد ۲۰۰ و ۲۰۰، فاصله از بالا عدد ۲۰ و فاصله از سمت چپ را عدد ۵۰ مشخص می کنم. با این کار یک تصویر به یکباره ایجاد می شود ولی من می خواهم رسم شکل در یک بازه زمانی مثلاً ۵ ثانیه ای انجام شود. برای این کار باید اعداد ۲۰۰ و ۲۰۰ که ابعاد شکل را مشخص می کند در عرض ۵ ثانیه از مقدار ۰ به ۲۰۰ برسد. ولی نمی دانم که چگونه باید این کار را انجام دهم. جواب این سوال برای من خیلی مهم است لطفاً به من کمک کنید. در ضمن اگر فکر دیگری هم برای ایجاد این افکت تصویری دارید خوشحال می شوم در اختیار من بگذارید.

veniz2008
جمعه 16 فروردین 1392, 11:56 صبح
سلام.
یه تایمر بذارید و interval اونو برابر با 1000 میلی ثانیه قرار بدید و یک متغیر مثلا با نام time هم برای چک کردن اینکه به 5 ثانیه رسیده یا نه و در رویداد Timer_Tick بهش یکی یکی اضافه کنید و به شکلتون هم 40 تا اضافه کنید. (داخل دکمه هم تایمر رو فعال کنید : ;()timer1.Start ).

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
time++;
if (time == 5)
timer1.Stop();
else
{
// کدهای مربوط به اضافه کردن به سایز و هر چیز دیگه ای که نیاز دارید رو اینجا بنویسید
}
}
موفق باشید.