PDA

View Full Version : مبتدی: مشكل با دستور writeLine

hamed232
جمعه 16 فروردین 1392, 21:33 عصر
سلام دوستان
مشكلم اينه كه وقتي توي يك window application از دستور writeLine استفاده مي‌كنم هيچ اتفاقي نمي افته.نه پيغام خطايي نه چيز ديگه اي!؟
توي console application هم كه اين دستور را اجرا مي‌كنم سريع پنجره بسته ميشه ! مگه اينكه بعد اين دستور ، دستور ReadLine‌ را استفاده بكنم.

Console.WriteLine("Hello C#!");

ممنون ميشم راهنماييم كنين.

arash691
جمعه 16 فروردین 1392, 21:50 عصر
سلام دوستان
مشكلم اينه كه وقتي توي يك window application از دستور writeLine استفاده مي‌كنم هيچ اتفاقي نمي افته.نه پيغام خطايي نه چيز ديگه اي!؟
توي console application هم كه اين دستور را اجرا مي‌كنم سريع پنجره بسته ميشه ! مگه اينكه بعد اين دستور ، دستور ReadLine‌ را استفاده بكنم.

Console.WriteLine("Hello C#‎!");

ممنون ميشم راهنماييم كنين.

برای نمایش اطلاعات در برنامه های ویندوز فرمی از Console.Writeline استفاده نمیکنن و خوب نباید هم چیزی بهت نشون بده !!! میتونی از یه messagebox استفاده بکنی ...

در محیط کنسول هم اخر دستوراتت یه Console.ReadKey بذار تا وقتی عمل کامپایل انجام میشه پنجره سریع
بسته نشه ...

hamed232
جمعه 16 فروردین 1392, 22:01 عصر
سلام آقا آرش
ممنون از توجهتون
راستش من رشته ام مخابراته . خوب قبلا delphi و VB كار كردم زياد نا آشنا با برنامه نويسي نيستم. الان هم چون خودم دارم #C كار مي كنم تا ياد بگيرم ، لازم ميشه بعضي جاها يك خروجي هايي از برنامم بگيرم تا ببينم چي شده. messageBox برا وقتي كه يك رشته محدود خوبه اما براي مثلا نمايش ديتايي كه روي پورت دارن ميان خوب نيست. چون تا آنجايي كه يادمه توي VB‌ با دستور Print ميشد روي خود فرم نوشت اما تو #C نميشه. بعدش هم من توي خيلي از ebookها و يا سرچهايي كه داشتم ديدم توي برنامه‌هاي ويندوزي از همين دستور استفاده كردن.

arash691
جمعه 16 فروردین 1392, 22:28 عصر
اگه حجم اطلاعات رشته ای شما زیاد هستش از یک richtextbox استفاده کنید ...

موفق باشید :چشمک:

hamed232
جمعه 16 فروردین 1392, 22:58 عصر
اگه حجم اطلاعات رشته ای شما زیاد هستش از یک richtextbox استفاده کنید ...

موفق باشید :چشمک:

ممنون. پيشنهاد خوبيه.
من هم همين كار را كردم ولي اگه اين دستور writeLine‌راه بيفته راحتترم.

Arcsinos
جمعه 16 فروردین 1392, 23:02 عصر
سلام دوست عزیز. اگه میخوای توی ConsoleApp پنجره بعد از نمایش اطلاعات بسته نشه میتونی با کلیدهای ctrl+F5 برنامه را کامپایل کنی . اگه اینطوری کامپایل کنی بعد از اینکه برنامه اجرا شد منتظر میمونه تا یک کلید وارد کنی و از برنامه خارج بشه. ولی راه ساده ترش همون استفاده از تابع Console.ReadKey هست که نمیدونم واسه چی ازش استفاده نمیکنید؟

برای قسمت دوم اگه میخوایید هم از مزایای Console وهم Windows بهره مند بشد میتونید یه برنامه Console بسازید و یه form به پروژتون اضافه کنید حالا تو قسمت Main برنامه یه نمونه از این فرم بسازید و با استفاده از تابع ShowDialog اون رو نمایش بدید . حالا دیگه میتونید از این کنسول هرجای پروژه استفاده کنید . مثلا یه دکمه بسازید و تو رویداد کلیک اون بنویسید Console.WriteLine("HelloWorld که من این کار رو تو پروژه ی زیر انجام دادم.(همونطور که میبینی وقتی رو دکمه کلیک میکنم توی کنسول مینویسه helloworld و senderش هم همون button1 هست.)
102369
تو قسمت Main هم باید بنویسید :

Console.WriteLine("Helloworld");
Form1 myf = newForm1();
myf.ShowDialog();
Console.ReadKey();

این پروژه رو هم ضمیمه کردم میتونی ازش استفاده کنی.
موفق و موید باشی.