PDA

View Full Version : ارتباط با db از بین رفته!

niloofar84
سه شنبه 02 اسفند 1384, 16:01 عصر
سلام. پروزه ای رو با asp.net و sqlserver انجام داده بودم و ماه پیش به استادم تحویل دادم ! از اون موقع سراغ sqlserver و visualstudio.net نرفتم. امروز خواستم پروژه رو رو کامپیوتر خودم Run کنم ، با این Error مواجه شدم : sqlserver does not exist or access denied ! در صورتی که قبلا هیچ مشکلی نبود! با دیتابیس های مختلف و webapplication های مختلف امتحان کردم ولی ارتباط با database برقرار نمیشه. Sqlserver هم درست و خوب کار میکنه و مشکلی نداره. حالا به نظر شما چیکار کنم؟ :گریه: در ضمن دیروز Serveice pack2 رو نصب کردم ، ممکنه ربطی به اون داشته باشه؟

niloofar84
سه شنبه 02 اسفند 1384, 18:49 عصر
حتی هیچکس تاپیک رو نگاه هم نکرده :((

Farhad.B.S
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 12:15 عصر
ممکنه مشخصات لاگین های SQLServer در این مدت دچار تغییر شده باشه. همچنین نصب وصله های مختلف امنیتی هم میتونه این مشکل رو به وجود بیاره.
از چه نوع روشی برای ورود به بانک استفاده میکنی ؟ SQLServer Authentication یا Windows Authentication ؟
در صورتی که از WindowsAuth استفاده میکنی یکبار بجای اون از SqlAth با مشخصات یک لاگین معتبر استفاده کن.

mehranFX
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 12:21 عصر
سلام. پروزه ای رو با asp.net و sqlserver انجام داده بودم و ماه پیش به استادم تحویل دادم ! از اون موقع سراغ sqlserver و visualstudio.net نرفتم. امروز خواستم پروژه رو رو کامپیوتر خودم Run کنم ، با این Error مواجه شدم : sqlserver does not exist or access denied ! در صورتی که قبلا هیچ مشکلی نبود! با دیتابیس های مختلف و webapplication های مختلف امتحان کردم ولی ارتباط با database برقرار نمیشه. Sqlserver هم درست و خوب کار میکنه و مشکلی نداره. حالا به نظر شما چیکار کنم؟ :گریه: در ضمن دیروز Serveice pack2 رو نصب کردم ، ممکنه ربطی به اون داشته باشه؟
Connection String ات رو بذار اینجا تا بگم ایراد از کجاست!

صابر
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 16:56 عصر
SQL Server را یک بار Restart کنید! (ممکن است به جای restart ویندوز همیشه hibernate می‌کنید و با خاموش و روشن شدن کامپیوتر، عملاً sql server در حالت اجرا باقی می‌ماند و restart نمی‌شود.)
اگر نشد، همونطور که آقای فرهاد گفت، ممکنه مشکل از تغییر اطلاعات لوگین شما باشه (پسورد ویندوز رو عوض کردین توی این مدت؟)
اگه اینطوره، برای حل این مشکل توی کنترل پنل، قسمت Administrative Tools بردید و services رو اجرا کنید.
سرویس MSSQLSERVER رو از توی لیست پیدا کنید، right click و properties بزنید.
در برگه‌ی Logon اطلاعات لوگین جدید را وارد کنید.

niloofar84
جمعه 05 اسفند 1384, 13:32 عصر
سلام. مشکل از windows fire wall بود که connectivity به Sqlserver رو کاملا از بین میبره و application نمیتونه به sqlserver کانکت بشه!!جالبه که حتی disable کردن این firewall هم مشکل رو حل نمیکنه. البته مایکروسافت مثلا راه حلش رو ارائه داده ( برای من تاثیر نداشت و مجبور به فرمت شدم) اینجارو ببینید :
http://support.microsoft.com/kb/841249/en-us