PDA

View Full Version : سرویس پک 2 و sqlserver!

niloofar84
سه شنبه 02 اسفند 1384, 16:54 عصر
سلام ، ممکنه بفرمایید که نصب service pack2 برای win xp تغییری در وضعییت sqlserver 2000 میده یا نه؟ از وقتی سرویس پک رو نصب کردم ، هیچکدوم از application هایی که با asp.net نوشتم ، نمیتونن با database یک connection برقرار کنن! حتی اونهایی که قبلا مشکلی نداشتن. ببخشید وقتتونو گرفتم...هیچ راهی دیگه نمونده که امتحان کنم..هر کاری کردم باز error داد :گریه:

meh_secure
سه شنبه 02 اسفند 1384, 19:16 عصر
سوالت رو در بخش asp.net مطرح می کردی یا لا اقل پیغام خطا رو می گذاشتی.

AminSobati
سه شنبه 02 اسفند 1384, 21:59 عصر
پیغام خطا رو در اینجا Search کنین:
http://search.support.microsoft.com/search/?adv=1

niloofar84
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 15:39 عصر
پیغام خاصی نیست و ربطی به زبان برنامه نویسی خاصی نداره فقط میگه sqlserver وجود نداره! جوابمو پیدا کردم ، شما هم اگر در زمینه Sqlserver فعالید بهتره بدونید که sp2 اسکیو ال سرور رو از کار میندازه! الان تو گوگل گشتم و مقاله های مربوطه رو دیدم.

anubis_ir
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 15:48 عصر
خیر. هیچ مشکلی نداره! (چون دارم استفاده می‌کنم)

AminSobati
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 18:25 عصر
من سه Instance از SQL Server 2000 دارم و برای نصب SQL Server 2005 میبایست Win XP SP2 رو نصب میکردم. بعد از نصب هم هیچ مشکلی نداشتم و الان دو Instance هم از SQL Server 2005 در کنار ورژن 2000 کار میکنه

niloofar84
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 02:22 صبح
ببخشید ، درست منظورمو نگفتم . منظورم این نبود که کار نمیکنه! بلکه اگه روی سیستم یک Application (با هر زبونی که نوشته شده باشه فرق نمیکنه)بخواد کار کنه و به کانکت شدن به دیتابیس نیاز داشته باشه ، error میده و نمیتونه کانکت بشه چون windows firewall جلوی این کار رو میگیره ! حتی اگه این firewall رو از کار بندازید فایده نداره ، باید sqlserver رو به صورت یک exception براش قرار بدید و یک سری port ها رو باز کنید و..... . اینها چیزهایی بود که مایکروسافت خودش نوشته بود ، که البته انجامش فایده ای نکرد و من الان کلا فرمت کردم!!

M.kavyani
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 23:48 عصر
پیغام خاصی نیست و ربطی به زبان برنامه نویسی خاصی نداره فقط میگه sqlserver وجود نداره! جوابمو پیدا کردم ، شما هم اگر در زمینه Sqlserver فعالید بهتره بدونید که sp2 اسکیو ال سرور رو از کار میندازه! الان تو گوگل گشتم و مقاله های مربوطه رو دیدم.
با سلام
دو درخواست
1- اول اینکه اون تکه کد رو بفرستی تا ماهم روی سیتممون چک کنیم شاید مشکل از سیستم و ویندوز شما باشه.
2- آدرس اون مقاله ها رو بگی که SQL با SP2 سازگاری نداره.
ممنون

niloofar84
جمعه 05 اسفند 1384, 10:44 صبح
سلام
http://support.microsoft.com/kb/841249/en-us
توی این مقاله یه توضیحاتی داده راجع به مشکلاتی که ایجاد میشه ، چرا و چگونه و... ! بعد شمارو به مقاله های مختلف دیگه ای هدایت میکنه که همش Step by step گفته چیکار کنین که Connectivity با sqlserver برقرار بشه (برای من که تاثیر نکرد !)
تکه کد منظورتون چیه؟ اگه منظورتون کدِ برنامه است ، کد خاصی نیست ، همین که بنویسیم connection به db رو باز کن ، error میده. میگه Sqlserver کو؟! ( توی google هم اگه بزنید sqlserver xp ، لینک ها و Forum های مختلف رو میاره که در مورد همین مساله است )

ali_kolahdoozan
جمعه 05 اسفند 1384, 11:35 صبح
اگه service pack قبل از نصب sql باشه هیچ مشکلی پیش نمی آید یا اگه ویندوز شما کلا sp2 باشه ولی اگه بعد از sql اون رو نصب کنید یه کم غاطی پیدا می کنه

niloofar84
جمعه 05 اسفند 1384, 11:57 صبح
نمیدونم ، خود مایکروسافت که چیزی در مورد این اولویت نگفته بود . وقتی sql خراب شد ، من یه بار کلا پاکش کردم و دوباره نصبش کردم ( یعنی در حالی که sp2 وجود داشت نصبش کردم) ولی باز هم کار نکرد که مجبور به فرمت شدم . فعلا به این نتیجه رسیدم که اگه مایکروسافت چیز جدیدی ارائه داد ، توجه نکنم بهش!

ali_kolahdoozan
شنبه 06 اسفند 1384, 10:05 صبح
من که هنوز جرات نکردم 2005 رو ویندوزی که دارم باهاش کار میکنم نصب کنم یه ویندوز دیگه نصب نکردم روی اون نصبش کردم . چون اگه این بلا سر من بیاد اغلا 2 میلیون ضرر کردم

niloofar84
یک شنبه 07 اسفند 1384, 16:12 عصر
sqlserver ِ من 2000 بودا !