PDA

View Full Version : عدم ايندكس شدن صفحات در گوگل

masiha68
شنبه 17 فروردین 1392, 09:55 صبح
سلام بههمگي
من بعد از ساخت سايت واسش سايت مپ ساختم و به گوگل معرفيش كردم و حتي واستش روبت تكس هم گذاشتم ولي بازم صفحاتم توي گوگل ايندكس نمي شه
چه كار ديگه اي بايد انجام بدم

siavashsay
شنبه 17 فروردین 1392, 10:07 صبح
به زمان نیاز داره دوست عزیز !
معمولا بعد از یک روز درست میشه !
سایت خودتون رو به صورت کامل : www.site.com توی گوگل سرچ کنید ! اگر اومد یعنی اینکه ایندکس شده !
موفق باشید

masiha68
شنبه 17 فروردین 1392, 14:22 عصر
ممنون
اومدنش که اومده
ولی فقط یه بار ایندکس شده و اونم همون باریه که سایت رو به گوگل معرفی کردم و الان هرچی پست میزارم هیچ رو توی گوگل ایندکس نمی کنه
یه جورایی فک کنم ربات های گوگل وارد وبم نمیشن و اونو پیدا نمی کنن

MMSHFE
شنبه 17 فروردین 1392, 15:16 عصر
دوست عزیز، روبات گوگل بسته به Ranking و رتبه Alexa و خیلی پارامترهای دیگه به سایتها سر میزنه. اگه میخواین این روند رو افزایش بدین، بهتره از Google Analytics توی سایتتون استفاده کنید. اینطوری عملاً سایتتون مرتب داره موتور گوگل رو Ping میکنه! راه مناسب دیگه، تبادل لینک با سایتهای معتبر هست. بهتره نگاهی به کتاب «یک یا دو هزار و یک» بندازین. توی اینترنت بگردین بطور رایگان برای دانلود هست. من فقط با رعایت نکات همین کتاب، توی یکی از پروژه هایی که داشتم در عرض دو ماه تونستم رتبه Alexa یک سایت رو از حدود 3 میلیون، به زیر 500 هزار برسونم. تازه اون سایت شاید به زور هر یک ماه یکبار مطلب جدید بگذاره و بازدیدش هم روزانه حدوداً 1000 تا 1500 نفره. موفق باشید.

masiha68
شنبه 17 فروردین 1392, 20:46 عصر
دوست عزیز، روبات گوگل بسته به Ranking و رتبه Alexa و خیلی پارامترهای دیگه به سایتها سر میزنه. اگه میخواین این روند رو افزایش بدین، بهتره از Google Analytics توی سایتتون استفاده کنید. اینطوری عملاً سایتتون مرتب داره موتور گوگل رو Ping میکنه! راه مناسب دیگه، تبادل لینک با سایتهای معتبر هست. بهتره نگاهی به کتاب «یک یا دو هزار و یک» بندازین. توی اینترنت بگردین بطور رایگان برای دانلود هست. من فقط با رعایت نکات همین کتاب، توی یکی از پروژه هایی که داشتم در عرض دو ماه تونستم رتبه Alexa یک سایت رو از حدود 3 میلیون، به زیر 500 هزار برسونم. تازه اون سایت شاید به زور هر یک ماه یکبار مطلب جدید بگذاره و بازدیدش هم روزانه حدوداً 1000 تا 1500 نفره. موفق باشید.

ممنون
اون کتاب رو دانلود کردم و می خونم
ولی هنوز قانع نشدم
ببینین باید ربات های گوگل هر روز به وب سر بزنن ... مثلا شما اگه وردپرس نصب کنین همون روز اول لینک های توی گوگل ایندکس میشه . پس چرا واسه وبسایت من اینجوری نیست
میشه یه لیست از کارهایی که باید واسه وب انجام داد تا لینک توی گوگل و متورهای جستجو ثبت ایندکس بشه بنویسین

boysilent
شنبه 17 فروردین 1392, 21:00 عصر
واسه ی سایت من از 60 صفحه ای که Submitted شده بود فقط 25 تاش ایندکس شده ؟؟؟؟

MMSHFE
شنبه 17 فروردین 1392, 21:53 عصر
ببینین باید ربات های گوگل هر روز به وب سر بزنن...
ببینید، مسئله دقیقاً همینه که واقعاً هیچ بایدی در کار نیست (گوگل داره به سایت شما لطف میکنه که بهش سر میزنه). تنها چیزی که گوگل رو ترغیب میکنه سایتتون رو مرتباً بررسی کنه، رتبه سایت شما و میزان رعایت اصول SEO هست. دقت کنید که الگوریتم جدید گوگل فوق العاده هوشمنده ولی در عین حال، خیلی هم کار شما رو راحت کرده. کافیه سایتتون رو طوری طراحی کنید که برای بازدیدکننده، جذاب باشه (مطالب پربازدید و طراحی متناسب و...) و در کنار اینها یکسری اصول رو هم رعایت کنید (مثلاً عنوانها توی تگهای h1 تا h6 بیاد، کلمات کلیدی رو بگذارین، تگهای مختلف meta رو در جاهای مناسب بکار ببرین، از Frameها استفاده نکنید، زیاد از جدول استفاده نکنید و...) که توی کتابی که گفتم همه این موارد با جزئیات بیشتر ذکر شده.

مثلا شما اگه وردپرس نصب کنین همون روز اول لینک های توی گوگل ایندکس میشه . پس چرا واسه وبسایت من اینجوری نیست
چون وردپرس این اصول رو رعایت میکنه. البته توی وردپرس هم اینطور نیست که تا یک سایت جدید ثبت کردین، فوری گوگل بیاد و هرروز بهش سر بزنه ولی خوب سرعت رشد یک سایت چه با وردپرس و چه با هر CMS دیگری که این اصول رو رعایت کنه، بیشتر از سایتی هست که بدون رعایت این اصول ساخته شده باشه.

میشه یه لیست از کارهایی که باید واسه وب انجام داد تا لینک توی گوگل و متورهای جستجو ثبت ایندکس بشه بنویسین
ساده ترین راهش همون Google Analytics هست. از راههای مناسب دیگه میشه به اینها اشاره کرد: ایجاد نقشه سایت (sitemap.xml) و قراردادن توی پوشه ریشه سایت، ثبت سایت در دایرکتوریهای معروف مثل DMOZ (http://www.dmoz.org/) و...، تبادل لینک با سایتهای معروف (قطعاً گوگل سایتی رو که یک لینک توی MSDN داره، هرروز چک میکنه؛ حالا MSDN نشد، Yahoo Directory یا DMOZ و... که میشه یا حداقل سایتتون رو توی امضاتون توی فارومهای معروف و معتبر مثل همین سایت برنامه نویس بگذارین. تصور کنید توی یک سایت چند صد پست دارین و توی همه اونها لینک سایتتون هست. درنتیجه چقدر لینکتون توی اون سایت توی صفحات مختلفش دیده میشه؟ درمقابل چقدر هزینه کردین؟ درسته: هیچی)

واسه ی سایت من از 60 صفحه ای که Submitted شده بود فقط 25 تاش ایندکس شده ؟؟؟؟
بهتره با تنظیماتی مثل robots.txt یا تگ متا و... تنظیم کنید که چه بخشهایی باید ایندکس بشن. ضمناً ایجاد نقشه سایت، خیلی به شما کمک میکنه.

boysilent
یک شنبه 18 فروردین 1392, 07:32 صبح
میتونید به این سایت برید واسه شناسایی و رفع این مسائلی که جناب MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE) گفتند
فارسی (http://tools.webalfa.net/seoscore.php)
خارجکییی (http://www.phpjabbers.com/seo-tool.php)