PDA

View Full Version : سوال: آیا میشه VB6 رو ، رو ویندوز 7 نصب کرد ؟

e.darvish
شنبه 17 فروردین 1392, 15:03 عصر
سلام دوستان
من بخاطر درگیری های کاری زیاد فرصت یادگیری vb.net رو ندارم . از طرفی سیستمم هم ضعیفه 5700 با 2 گیگ رم :خجالت: آیا میشه vb6 رو ، رو 7 نصب کرد ؟ اگه بشه خیلی کارم راه میوفته .

مرسی

SHD.NET
شنبه 17 فروردین 1392, 16:27 عصر
سلام.
شدن که میشه ، من خودم الان هم وی بی 6 دارم، هم ویبی.نت ، اما از لحاظ کدنویسی وی بی 6 راحت تر نیست ککه بخواین اونو یاد بگیرید، دوتاشون با هم تفاوت جندانی توی یادگیری ندارن، تازه امکانات .نت خیلی بیشتر از وی بی 6 هستش،

برای نصبش هم با این اطلاعاتی که گفتین فک نکنم مشکلی پیش بیاد و ویژوال استادیو اجرا بشه

**موفق باشید**

e.darvish
یک شنبه 18 فروردین 1392, 00:09 صبح
امکانش هسن راهنمایی کنید چه ورژنی از vb.net مناسب این سیستمه ؟

مرتضی تقدمی
یک شنبه 18 فروردین 1392, 01:09 صبح
امکانش هسن راهنمایی کنید چه ورژنی از vb.net مناسب این سیستمه ؟
سلام
چون شما تازه کار هستین 2008 کافیه. اما اگه می خواین بروز باشین نسخه های بالاتر رو نصب کنین. در ضمن پیشنهاد می کنم از همین ابتدا برید سراغ c#. مثل من نشید که اول vb6 بعد vb.net بعد از یک سال کار با اون بعد c#. همه هم سرکوفت می زدن که vb.net هم زبونه که رفتی یاد گرفتی؟! :D
موفق باشید

e.darvish
یک شنبه 18 فروردین 1392, 23:40 عصر
مرتضی جان محبت کردی مرسی

damanpak
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 12:52 عصر
دوست عزیز جناب مرتضی گل
فرمودین که

در ضمن پیشنهاد می کنم از همین ابتدا برید سراغ C#‎‎‎. مثل من نشید که اول vb6 بعد vb.net بعد از یک سال کار با اون بعد C#‎‎‎. همه هم سرکوفت می زدن که vb.net هم زبونه که رفتی یاد گرفتی؟! :D
میشه بگید علت اینکه دوستان سرکوفت میزنند و مهمتر اینکه رفتین سراغ C#‎‎ چیه؟
مگه Vb چه چیزی کمتر از C#‎‎ داره؟
شاید قبلا یه پست جالب راجع به Vb و C#‎‎ توی این سایت دیده باشید
اگه هم ندیدید این آدرسشه (http://barnamenevis.org/showthread.php?349068-%D8%AA%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B2%D8%A7-vb.net-%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C-c&p=1542329#post1542329)
من نمیخوام بگم که فقط Vb خوبه اما اینطور ها هم که بخوان سرکوفت بزنند نیست توی لینکی که گذاشتم میتونید خودتون ببینید که جایی واسه سرکوفت زدند وجود نداره
من هم با Vb هم با C#‎‎ برنامه مینویسم اما شخصا Vb رو بیشتر دوست دارم

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 14:13 عصر
سلام
تو اون چندین ماهی که من با vb کار می کردم به نظرم چیزی کم نداشت. بیشتر به خاطر سینتکس متفاوت اون با C#‎ بود. اینکه تو دانشگاه بیشتر بچه ها به واسطه زبان C++‎ ی که کم و بیش یاد داشتن و به طبع اون زبان سی شارپ رو شروع کرده بودند، بنابراین با سینتکس خاص زبان vb آشنایی نداشتند. برای مثال سر قضیه همین enter زدن موقع کدنویسی! تو vb وقتی اینتر می زنیم میره خط بعد ولی تو C#‎ اینجور نیست. یادم میاد من با vb به راحتی جلوی اونا کد می نوشتم، ولی موقعی که بچه ها می خواستن کد بنویسن، سر همین قضیه اعصابشون خورد میشد و میگفتن چه زبون مسخره ای!
من با vb مشکلی نداشتم ولی میگم، چون جامعه بیشتر به سمت C#‎ رفته و هرجا که برای استخدامی برنامه نویس بریم C#‎ کار می خوان، من هم کوچ کردم به C#‎. اما من شخصا c# رو بیشتر دوست دارم.
موفق باشید

SlowCode
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 14:30 عصر
سلام
تو اون چندین ماهی که من با vb کار می کردم به نظرم چیزی کم نداشت. بیشتر به خاطر سینتکس متفاوت اون با C#‎ بود. اینکه تو دانشگاه بیشتر بچه ها به واسطه زبان C++‎ ی که کم و بیش یاد داشتن و به طبع اون زبان سی شارپ رو شروع کرده بودند، بنابراین با سینتکس خاص زبان vb آشنایی نداشتند. برای مثال سر قضیه همین enter زدن موقع کدنویسی! تو vb وقتی اینتر می زنیم میره خط بعد ولی تو C#‎ اینجور نیست. یادم میاد من با vb به راحتی جلوی اونا کد می نوشتم، ولی موقعی که بچه ها می خواستن کد بنویسن، سر همین قضیه اعصابشون خورد میشد و میگفتن چه زبون مسخره ای!
من با vb مشکلی نداشتم ولی میگم، چون جامعه بیشتر به سمت C#‎ رفته و هرجا که برای استخدامی برنامه نویس بریم C#‎ کار می خوان، من هم کوچ کردم به C#‎. اما من شخصا c# رو بیشتر دوست دارم.
موفق باشید
شما در اون لحظه نباید تو سری میخوردی، چون این ضعف دوستانتون بود که نمیتونستن خودشون رو با یه زبان سازگار کنن. بهتر بود شما بهشون سرکوفت میزدی:لبخند:

از لحاظ قدرت مشخصه که #C و VB.NET فرقی با هم ندارن ولی در مورد بازار کار درست میگین، الان اکثر شرکت ها با زبان سی شارپ کار میکنن.
انتخاب زبان بستگی داره به هدفتون.
اگه میخوای استخدام بشی سی شارپ وگرنه وی بی هم خوبه.

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 15:26 عصر
شما در اون لحظه نباید تو سری میخوردی، چون این ضعف دوستانتون بود که نمیتونستن خودشون رو با یه زبان سازگار کنن. بهتر بود شما بهشون سرکوفت میزدی:لبخند:

زورم نمی رسید! چند نفر بودند!

اگه میخوای استخدام بشی سی شارپ وگرنه وی بی هم خوبه.
منم به خاطر همین کوچ کردم. به هرحال تجربه ای از وی بی هم کسب کردم :چشمک:
موفق باشید

swallow.pa
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 08:59 صبح
زورم نمی رسید! چند نفر بودند!

منم به خاطر همین کوچ کردم. به هرحال تجربه ای از وی بی هم کسب کردم :چشمک:
موفق باشید

اگه ما هم بخوايم كوچ كنيم چقدر طول ميكشه يادبگيريم سی شارپ رو

مرتضی تقدمی
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 14:14 عصر
اگه ما هم بخوايم كوچ كنيم چقدر طول ميكشه يادبگيريم سی شارپ رو
بسته به اطلاعات قبلی و زمینه های کاری شما داره. چون من قبلش حدود 1 سال با vb.net و قبل از اونم با vb6 کار می کردم و چند تا سیستم و نرم افزار هم طراحی کردم، در عرض چند هفته C#‎ رو یاد گرفتم. اما اینو بگم هر برنامه نویسی نمی تونه ادعا کنه که من یک زبونی رو فول و کامل بلدم. منم این ادعا رو نمی کنم و هنوزم دارم چیزهای جدیدی توی برنامه نویسی یاد می گیرم.
موفق باشید