PDA

View Full Version : چگونه می توان برنامه اندروید خرید شارژ برای موبایل طراحی کرد؟

mtn677
شنبه 17 فروردین 1392, 20:25 عصر
سلام
می خواستم بدونم اگه بخوام برنامه اندروید خرید شارژ برای موبایل طراحی کنم چه مراحلی باید طی کنم؟
آیا کارهای بانکی برای ایجاد درگاه پرداخت الکترونیکی نیاز است؟
آیا می توان برای این سایت (http://www.20ta.ir) برنامه طراحی کرد؟

Nevercom
شنبه 17 فروردین 1392, 23:52 عصر
از نقطه نظر یک کاربر صحبت می کنم:
فقط در شرایطی اطلاعات کارت بانکیم رو وارد می کنم که:

برنامه صفحه ی پرداخت رو در مرورگر گوشی باز کنه (و نه در یک WebView داخل برنامه، یا مستقیماً داخل فیلد های تعبیه شده درون برنامه)
سرویس هایی مانند MPaad که مستقیماً با اپراتور قرارداد دارن و هر مشکلی قابل پیگیری هست (که اونم وارد نکنم خیالم راحت تره)
در موارد معدودی برنامه هایی که نام و نشان خوبی دارن، مثل بازار، شاید حاظر بشم از صفحه ی پرداخت که در WebView داخل برنامه لود شده استفاده کنم، گرچه اینکار هم صحیح نیست و بازار نباید از این روش استفاده می کرد.

با این شرایط از دید توسعه دهنده، توصیه ی من این هست که یک نسخه ی موبایل برای وبسایت طراحی کنید. در برنامه حداکثر کاربر نوع شارژ، تعداد و اطلاعاتی مانند شماره تلفن و ایمیل رو وارد کنه. صفحه ی خرید در مرورگر خود گوشی باز بشه و اطلاعات مرحله ی قبل فرستاده بشه تا نیاز نباشه دوباره این موارد انتخاب بشه و کاربر با انتخاب گزینه ی پرداخت به سایت بانک هدایت بشه.
در نهایت می تونید در نسخه ی موبایل وبسایت امکاناتی رو مهیا کنید که کار رو برای کاربر موبایل راحت تر کنه.

به هر عنوان برای همچین سرویس هایی همیشه به یک وبسایت بعنوان سرویس دهنده نیاز هست (مگر اینکه بخاید دیتابیس کارت های شارژ رو در فایل apk جا بدید !!!)
روش مناسب از دید من همینی هست که عرض کردم یعنی وبسایت (بعنوان سرویس دهنده) رو کامل تر کنید تا استفاده از اون برای کاربران موبایل راحت تر بشه و برنامه ی اندرویدی فقط محلی باشه که کاربر راحت تر عملیات خرید رو انجام بده و مثلاً یه سری آمار هم از خرید ها در اختیارش قرار بدید تا کاربردی تر بشه.
اگر برنامه ای غیر از این عمل کنه من استفاده کننده ی اون نخواهم بود.

mtn677
یک شنبه 18 فروردین 1392, 14:11 عصر
تشکر از توضیح کاملتون:لبخندساده: