PDA

View Full Version : گفتگو: چرا مرکزی برای طرح های برنامه نویسان نیست؟

amin_sltny
دوشنبه 19 فروردین 1392, 08:16 صبح
سلام

بچه ها ذهن من به روی یه سوال متمرکز شده و اون اینه که چرا برنامه های ما برنامه نویسان جایی برای طرح شدن نداره؟

به طور مثال می گم من خیلی از بچه ها را دیدم که در خصوص برنامه هایی نظرات جالبی داشت و البته طرح های زیبایی ولی هیج جایی نیست که از این طرح ها پشتیبانی کنه؟

یا به طور مثال من خودم یه بازی آنلاین دومینو به صورت چهار نفره ساختم هیچ جایی نیست که برنامه منو رتبه بندی کنه یا حداقل اون را مطرح کنه؟

شما مثلا ببینید ما رباتیک را داریم الان هرجه که بریم مسابقات آن هست، برنامه هاشون، و خلاصه طرح هایی که دارن میتونند ارائه کنند چرا ما برنامه نویس ها اینطوری نیستیم؟

newsoft
دوشنبه 19 فروردین 1392, 09:13 صبح
سلام
به نظر من هم ایده خیلی خوبیه

البته چنتا تاپیک مثلا برای بخش سی شارپ وجود داره مانند این (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE) ولی خوب باید یه سامان دهی بشه

می شه یه سایت مستقل برای این کار ایجاد کرد

یا یه تالار جدید

یا توی تالار های موجود یه بخشی رو برای ارائه پروژه ها و در یافت نظرات انجام داد

nima.sh
دوشنبه 19 فروردین 1392, 09:31 صبح
سلام دوستان....
از من میشنوید،بیخیال این جور ماجراها شید....
خیلی از این تاپیک ها وجود داره،به هیچ نتیجه ای هم نرسیده....
اگه واقعا میخواید پروژه هاتون رو در معرض دید بذارید،ارگان هایی هستند،مثل مرکز تحقیقات،دانشگاه ها،پارک های علم وفناوری و....
ولی خیلی سخت میگیرند،هزار جور کاغذ بازی داره،هزار جور دردسر....
به هر حال امیدوارم موفق باشی....

amin_sltny
دوشنبه 19 فروردین 1392, 09:46 صبح
سلام دوستان....
از من میشنوید،بیخیال این جور ماجراها شید....
خیلی از این تاپیک ها وجود داره،به هیچ نتیجه ای هم نرسیده....
اگه واقعا میخواید پروژه هاتون رو در معرض دید بذارید،ارگان هایی هستند،مثل مرکز تحقیقات،دانشگاه ها،پارک های علم وفناوری و....
ولی خیلی سخت میگیرند،هزار جور کاغذ بازی داره،هزار جور دردسر....
به هر حال امیدوارم موفق باشی....

منظور من یه مرکز برای پروژه نیست؟ جایی که ارزش گذاری بشه؟
مثلا من یه برنامه می سازم برا خودم یا خیلی ها عالیه ولی شاید بالاتر ازمنم باشه و من خبر ندارم!!

Mehdi Naderi
دوشنبه 19 فروردین 1392, 11:31 صبح
: چرا مرکزی برای طرح های برنامه نویسان نیست؟
به دلایل زیر

1- عدم رعایت قوانین کپی رایت
2- وجود نرم افزارهای خارجی با قابلیت های مشابه و بیشتر
3- وضعیت بد بازار نرم افزار داخلی - (یک نمونه از نرم افزارهای پرکاربرد حسابداریه که عملکردهمه آنها در تراکنش بالای روزانه افتضاحه)
4- وقتی طرف میاد یک نرم افزار میسازه و بعد میفروشه 15000 تومان دیگه عملا جایی برای خلاقیت و طرح ایده باقی نمیمونه

amin_sltny
دوشنبه 19 فروردین 1392, 16:55 عصر
به دلایل زیر

1- عدم رعایت قوانین کپی رایت
2- وجود نرم افزارهای خارجی با قابلیت های مشابه و بیشتر
3- وضعیت بد بازار نرم افزار داخلی - (یک نمونه از نرم افزارهای پرکاربرد حسابداریه که عملکردهمه آنها در تراکنش بالای روزانه افتضاحه)
4- وقتی طرف میاد یک نرم افزار میسازه و بعد میفروشه 15000 تومان دیگه عملا جایی برای خلاقیت و طرح ایده باقی نمیمونه

در مورد چهارمی بیشتر میشه توضیح بدید چون فکر نکنم زیاد ربطی داشته باشه!!