PDA

View Full Version : حرفه ای: تقسیم m فرد در بین m واحد

rezaei_y
دوشنبه 19 فروردین 1392, 09:39 صبح
با سلام به همه دوستان

بهتر بود مینوشتم تقسیم m واحد بین m فرد

اگه در خصوص این مسئله کسی ایده ای به ذهنش میرسه ممنون میشم راهنمایی کنه.

قصد دارم m واحد مسکونی را بین m شخص تقسیم کنم.واحدها در 5 آپارتمان که هر آپارتمان دارای 3 طبقه و هر طبقه دارای 4 واحد است.پس در کل 5 آپارتمان و هر آپارتمان دارای 12 واحد است

از طرف دیگه افرادی که قصد دارم واحد ها رو بینشون تقسیم کنم هر کدوم دارای خصوصیتی هستند مثلا یکی با سواد یکی بی سواد یکی مجرد یکی خانواده شلوغی داره یکی معلول و....

حال باید طوری تقسیم بشن که مثلا اونی که معلول واحد طبقه هم کف بهشون تعلق بگیره
یا همه باسوادها نیفتن تو یک طبقه و بی سوادها طبقه دیگه
یا خانواده های پر جمعیت تقسیم بشن بین طبقات و آپارتمان ها

ممنون میشم ایده هاتون رو بفرمایید

rezaei_y
دوشنبه 19 فروردین 1392, 16:19 عصر
لطفا راهنمایی کنید

Shahram_12
دوشنبه 19 فروردین 1392, 17:29 عصر
میتونی برای هر موردی که میخوای یک ارزش بزاری

مثلاً تعداد بچه از 20 درصد تا نهایتاً 5 درصد

تحصیلات هم همینطور از 2درصد تا نهایتاً 5 درصد

بعد بیای تمامی خهنواده ها رو اتیاز بندی کنی

حالا میتونی از این امتیازها برای قراردادن اون افراد در واحد مورد نظر استفاده کنی که تقریباً در تمامی طبقات اون امتیاز برابر و یا نزدیک هم بشه

rezaei_y
دوشنبه 19 فروردین 1392, 18:19 عصر
دوستان دیگه کسی نظری نداره؟

csharpdoost
دوشنبه 19 فروردین 1392, 18:41 عصر
به نظر من این بیشر برمیگرده به اینکه کدام مورد برای شما اولویت بیشتری داره. اگه برای همه موردها از نظر ارزشی بطور یکسان بهشون نگاه کنی(یعنی همه موارد دارای ارزش یکسانی هستند) در این صورت تعداد موردها رو لیست کن. و خانواده ها را هم بر اساس شناختی که داری در هر یک از این موارد بنویس.(یک خانواده شاید چندین مورد را با هم داشته باشد.) در این صورت راحتتر میتونی تقسیم رو انجام بدی. اما اگه موارد دارای ارزش برابر نباشند کار مشکل تر شده و به به اولویت بندی شما برمیگردد . که کدام مورد برای شما اولویت بیشتری داره.

rezaei_y
سه شنبه 20 فروردین 1392, 11:17 صبح
اولویت ها یکسان نیست چون ممکنه کسی معلول باشه خوب بالاخره این شخص و خانواده اش باید از واحد های طبقه اول بهشون تعلق بگیره ولی از طرف دیگه همه کسایی که تو طبقه اول هستند بی سواد نباشن یا همگی خانواده هاشون شلوغ نباشه

Shahram_12
سه شنبه 20 فروردین 1392, 14:56 عصر
خوب دوست خوب

شما باید اول امتیازها رو معین کنی بدونی هر خانواده چه امتازی میگیره

تو برای هرکدوم از مواردی رو که میخوا ی و اولویت اون یک امتیاز میدی

بعد کار با امتیازها برای چیدمان راحتتر میشه

csharpdoost
سه شنبه 20 فروردین 1392, 15:47 عصر
ببین اینجوری میتونی تقسیم کنی: اول ببین چندتا باسواد و چندتا بیسواد داری. ابتدا بین آپارتمانها و بعد بین طبقه ها تقسیم کن. در بین همین باسوادها و بیسوادها اگر معلول داری که توی هر آپارتمانی باشه طبقه همکف میشه. اگر هم مجرد هستند ببین چند نفرند باسوادند یا بیسواد؟ در هرگروه بود باید طوری تقسیم کنی که تعداد باسواد ها و بیسوادها در هر آپارتمان یا طبقه یه هم نخوره یا حداقل تغییر رو داشته باشی. و . . .
ببین کلا اینجور مسائل با AND و OR و یه جدول کشی راحتتر حل میشه . نه اینکه خیلی راحت باشه بلکه این روش کمک میکنه. بازهم بستگی به اولویت بندی خودت داره مثلا اگه قرار شد در یه آپارتمان این تعادل کمی تغییر کنه (که به احتمال قوی اتفاق میفته ) باید تعیین کنی مجرد بودن مهم تر از باسواد بودن است یا نه .
اگه بازهم مشکلت حل نشد موارد و تعداد افراد از گروه و تعداد آپارتمان و واحد و طبقه رو دقیقتر بیان کن . تا کمکت کنیم.