PDA

View Full Version : سوال: ذخیره Connection String در رجیستری

bftarane
دوشنبه 19 فروردین 1392, 14:38 عصر
سلام.
میشه مزیت ذخیره کانکشن استرینگ در رجیستری رو برای من توضیح بدید؟
کلاً هر اطلاعاتی که در این مورد به نظرتون می رسه مفید باشه لطفاً به من بدید.

saeed31641
سه شنبه 20 فروردین 1392, 12:45 عصر
منظور از رجیستر چیه به چی اشاره میکنه

bftarane
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 14:42 عصر
سلام saeed31641 ببخشيد دير جواب مي دم
اگه اين لينک رو بخونيد متوجه منظورم ميشيد.
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=70186
البته املاي درستش Registry هست نه Registery.

در هر صورت من يه مقدار جستجو در اين مورد انجام دادم ولي متوجه مزيت اين روش نشدم. (دليل اينم که گفتم مزيت اينه که در محل کارم از اين روش استفاده شده منتها اونقدر سر همه شلوغه و سوالات منم اونقدر زياد که ديگه وقت به اين جور سوالا نمي رسه)

fakhravari
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 15:35 عصر
چه دلیلی داره این کار کنیم.

bftarane
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 16:50 عصر
منم همينو مي خوام بدونم.

bftarane
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 19:46 عصر
با توجه به لينک زير ما که قانع شديم. داره مي گه اگه بخواي uname و pass رو به صورت plain ذخيره کني رجيستري امنيتش بيشتره ولي در کل به دردسراش نمي ارزه.
http://forums.asp.net/t/1897278.aspx/1?store+connection+string+in+registry+instead+of+w eb+config

saeed31641
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 22:57 عصر
اینا توضیحی نداند که فقط گفته دردسر داره.حداقل راهحلی برای روشی که گفتی میگفتند یه سمپل تا نا کام از دنیا نیریم

bftarane
جمعه 23 فروردین 1392, 11:33 صبح
حداقل راهحلی برای روشی که گفتی میگفتند یه سمپل تا نا کام از دنیا نیریم اگه منظورتون نحوه ذخيره Connection String در Registry هست من قبلاً اين لينک رو در موردش خونده بودم
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff649224.aspx
ولي امتحان نکردم چون در حال حاضر در شرايطي نيستم که اگه خرابکاري شد در رجيستري و اين حرفا بتونم ويندوز عوض کنم.

اینا توضیحی نداند که فقط گفته دردسر دارهچرا توضيح دادن ولي مختصر.
در پست اول:
it is much more of a pain to deploy and work with connection strings in the registry that in a config file.
در پست دوم:
But this is not a good practise since then it will depend on the user OS. Everytime you need to move the application to a different environment, you would have to store the connection string in the registry of the new environment

فقط موندم چرا از اساتيد خودمون کسي اين رو به زبان شيرين پارسي توضيح نداد بهتر متوجه بشيم نريم به خارجيا متوسل بشيم.

JaVaD_1900
جمعه 23 فروردین 1392, 11:41 صبح
سلام، خب امنیت یکی از دلایلش هس.
اول بگین که خب اگه تو رجیستری نمیخوان ذخیره کنین، کجا میخوان باشه پس؟ تو فایل که خودتون ایجاد میکنین؟

1.فرض کن نرم افزارت رو کامپیوتری نصب شده که سرور مدیریت میکنه کاربر ویندوز رو، اونوقت عمرا بزاره برنامه شما فایلی رو ایجاد یا ویرایش کنین، مگه اینکه Run Administrator فعال باشه و هنگام اجرای نرم افزار تایید بشه اما رجیستری این مشکل رو نداره.
2.فرض کن یه کامپیوتر چند تا کاربر داره، کانکشن هاش رو نمیشه تو یه فایل نگه داشت، باید به اعضای هر کاربر فایل بسازی. اما ویندوز خودش واسه هر کاربر رجیستری خودش رو میسازه.
3.سرعت خواندن و نوشتن از رجیستری بالاتر از فایل هست.

saeed31641
جمعه 23 فروردین 1392, 20:19 عصر
Registry are vulnerable for virus attacks .your connection string could be damaged.And secondly for hosting website you need to conection string in web.config .it wont work from registry.including in project is beter rather than saving in different location