PDA

View Full Version : ایجاد فایل ستاپ برنامه

m-amin
سه شنبه 20 فروردین 1392, 22:33 عصر
سلام دوستان من میخواستم ازتون بپرسم که چطور میشه بعد از نوشتن برنامه اون رو طوری ذخیره کرد که قابل نصب باشه یعنی بشه ایمیلش کرد به یکی که ویژوال بیسیک نداره و بتونه تو کامپیوترش نصب بشه

mohammadsamadi1377
سه شنبه 20 فروردین 1392, 22:39 عصر
میتونی از ستاپ ساز ها استفاده کنی :متفکر:

MS

Veteran
سه شنبه 20 فروردین 1392, 22:41 عصر
اگه از کامپوننت خاصی استفاده نکرده باشین
همون فایل exe رو بهش بدین کافیه
اما اگر میخوان خوشگل تر باشه میتونین از setup factory استفاده کنین
و اگر از کامپوننت خاصی استفاده کرده باشین باید یا در کنار فایل اجرایی بهش بدین خودش رجیستر کنه
یا اینکه با همون نرم افزاری که گفتم ستاپ بسازید که خودش کار نصب و رجیستر کردن کامپوننت هارو داره

m-amin
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:06 عصر
از معلمم پرسیدم گفت توی خود ویژوال بیسیک 6 هستش اما چون میگفت اول یاد بگیر خود نرم افزارو بنویس بعد نصبش کن برای همین یاد نداد !!!

soheila2012
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:24 عصر
آره
همون نظر قبلی گفتن که باید exe بسازین
file--->make project.exe
یه فایل اجرایی میسازه

m-amin
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:29 عصر
ممنون پیدا کردم راستی آیکون چطور بزارم روش ؟

soheila2012
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:35 عصر
رو فرم کلیک کن
بعد قسمت properticeش روی Icon کلیک کن و آیکونت رو بزار
بعد ازن که فایل نصبی ساختی نشون میده

m-amin
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:37 عصر
propertice پیدا نکردم میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟

soheila2012
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:46 عصر
روی فرم راست کلیک و propertice

m-amin
سه شنبه 20 فروردین 1392, 23:49 عصر
راست کلیک کردم روی propertice هم کلیک کردم اما تغییری نکرد

سپهر-111
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 09:21 صبح
راست کلیک کردم روی propertice هم کلیک کردم اما تغیری نکرد

یه پنجره سمت چپ هست که سربرگش propertice است
روی ایتم Icon کلیک کنید و ایکن مورد نظرتون باید 16*16 باشه
برای ایکنهای با کیفیت بالاتر هم اگه بخوای استفاده کنی، توی سایت یه سرچی بزن قبلا خیلی بحث شده . . .

SlowCode
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 11:50 صبح
یه پنجره سمت چپ هست که سربرگش propertice است
روی ایتم Icon کلیک کنید و ایکن مورد نظرتون باید 16*16 باشه
برای ایکنهای با کیفیت بالاتر هم اگه بخوای استفاده کنی، توی سایت یه سرچی بزن قبلا خیلی بحث شده . . .
این باید رو نباید می گفتی!
آیکون باید کمتر از 32 بیت باشه(24 بیت و .... باشه) در مورد اندازش هم کمتر از 48*48 باشه بهتره، چون وقتی بزرگتر باشه کیفیتش میاد پایین.
آقا سپهر سایزهای بزرگتر رو هم پشتیبانی میکنه ها! تو همون تاپیکی که بحث میکردیم یه نمونه گذاشتم براتون.

البته شما روی آیکون زیاد مانور نده، یعنی اصلا عوضش نکن، بعد اینکه کل برنامه رو نوشتی با ResHacker یه آیکون 32 بیتی بزار و کیف کن.

از معلمم پرسیدم گفت توی خود ویژوال بیسیک 6 هستش اما چون میگفت اول یاد بگیر خود نرم افزارو بنویس بعد نصبش کن برای همین یاد نداد !!!
منظور استادتون Package & deployment wizard بوده، ولی این کارش خیلی بده، اولا ظاهرش خوشگل نیست، دوما حجم ستاپ دوبرابر فایلهای شماست، سوما امکاناتش کمه.
در یک کلام مال 15 سال پیشه!

سپهر-111
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 17:23 عصر
این باید رو نباید می گفتی!
آیکون باید کمتر از 32 بیت باشه(24 بیت و .... باشه) در مورد اندازش هم کمتر از 48*48 باشه بهتره، چون وقتی بزرگتر باشه کیفیتش میاد پایین.
آقا سپهر سایزهای بزرگتر رو هم پشتیبانی میکنه ها! تو همون تاپیکی که بحث میکردیم یه نمونه گذاشتم براتون.

البته شما روی آیکون زیاد مانور نده، یعنی اصلا عوضش نکن، بعد اینکه کل برنامه رو نوشتی با ResHacker یه آیکون 32 بیتی بزار و کیف کن.

منظور استادتون Package & deployment wizard بوده، ولی این کارش خیلی بده، اولا ظاهرش خوشگل نیست، دوما حجم ستاپ دوبرابر فایلهای شماست، سوما امکاناتش کمه.
در یک کلام مال 15 سال پیشه!

بله اشتباه شده:لبخند:
در مورد ریسورس هکر کاملا موافقم ، بنظرم راه حل اصولی همینه

vbhamed
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 09:26 صبح
سلام
با vbAdvance هم میتونی آیکون برای برنامت انتخاب کنی و موقع ساخت Exe با همین vbAdvance خودش آیکون رو قرار میده و نیازی به Resource hacker و اینها هم نیست