PDA

View Full Version : حرفه ای: پیاده سازی گزینه های چک باکس بصورت ماتریس و ذخیره در دیتابیس

raziyehbazargan
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 14:20 عصر
سلام دوستان
ممنون میشم کامل برام توضیح بدین
من 2 تا جدول دارم .میخوام بصورت تصویر اطلاعات سطر ها را از جدول 1 و ستون ها را از جدول 2 بخواند و در دیتابیس بصورت یک رشته ذخیره کنم

نمیدونم چطور اینکارو انجام بدم....
1-نحوه ایجاد سطر و ستون ها از دو جدول در یک دیتاگریدویو یا هرچیزی که شما دوستان پیشنهاد میدین
2- نحوه فراخوانی اطلاعات بصورت چک باکس های انتخاب شده

raziyehbazargan
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 18:40 عصر
سلام دوستان
ممنون میشم کامل برام توضیح بدین
من 2 تا جدول دارم .میخوام بصورت تصویر اطلاعات سطر ها را از جدول 1 و ستون ها را از جدول 2 بخواند و در دیتابیس بصورت یک رشته ذخیره کنم

نمیدونم چطور اینکارو انجام بدم....
1-نحوه ایجاد سطر و ستون ها از دو جدول در یک دیتاگریدویو یا هرچیزی که شما دوستان پیشنهاد میدین
2- نحوه فراخوانی اطلاعات بصورت چک باکس های انتخاب شده

دستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟؟؟

linux
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 19:22 عصر
تو دیتاگریدویو معمولا چیزی را ذخیره نمی‌کنیم،نمایش می‌دهیم
این دوتا جدول الزامی هست؟ کل مساله را با یک جدول هم میشه پیاده کرد.

raziyehbazargan
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 19:27 عصر
میشه کامل برام توضیح بدبد..ممنونم

من 14 سطر و 6 ستون ثابت دارم...یعنی تعدادشون ثابت هست..باید بتونم بصورت یک رشته در دیتابیس ذخیره کنم و بعد بتونم نشون بدم یا ویرایش کنم

raziyehbazargan
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 20:03 عصر
دو دیتا بیس معمولا چیزی را ذخیره نمی‌کنیم،نمایش می‌دهیم
این دوتا جدول الزامی هست؟ کل مساله را با یک جدول هم میشه پیاده کرد.

من 14 سطر و 6 ستون ثابت دارم...یعنی تعدادشون ثابت هست..باید بتونم بصورت یک رشته در دیتابیس ذخیره کنم و بعد بتونم نشون بدم یا ویرایش کنم

linux
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 00:04 صبح
من منظورم دیتاگریدویو بود، که در دیتاگریدویو چیزی را ذخیره نمی‌کنیم.
اگر به این راحتی هست که می‌فرمایید یعنی این ۱۴ سطر و ۶ ستون در برنامه همیشه ثابت هستند یک جدول درست کنید با ۳ تا ستون، ستون اول که آیدی هست ستون دوم که اسم سطرها همین Engagement , organisation , ... , ستون سوم مقدارشون به همین راحتی!
حالا مقدار را چطور ذخیره کنیم؟ خیلی آسون باینری که بلدید شما سه تا ستون دارید به اسامی project , track , col3 سومی تو عکس مشخص نیست.
حالا ستون اول را ارزشش را ۱ بگیرید ۲ به توان ۰ (ستون col3) ستون بعدی ارزشش ۲به توان ۱ و ستون سومی ۲ به توان ۲
اگر ستون اولی مقدار داشته باشه میشه ۰ وگر نه ۱ و ستون دومی و سومی هم همین طور! جمع جبری ستون ها را در دتیا بیس در ستون سوم ذخیره کنید.
خوب ۷ یعنی چی؟ یعنی اینکه هر سه ستون تیک خوردن چرا؟ ۱+۲+۴ = ۷.

raziyehbazargan
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 07:57 صبح
من منظورم دیتاگریدویو بود، که در دیتاگریدویو چیزی را ذخیره نمی‌کنیم.
اگر به این راحتی هست که می‌فرمایید یعنی این ۱۴ سطر و ۶ ستون در برنامه همیشه ثابت هستند یک جدول درست کنید با ۳ تا ستون، ستون اول که آیدی هست ستون دوم که اسم سطرها همین Engagement , organisation , ... , ستون سوم مقدارشون به همین راحتی!
حالا مقدار را چطور ذخیره کنیم؟ خیلی آسون باینری که بلدید شما سه تا ستون دارید به اسامی project , track , col3 سومی تو عکس مشخص نیست.
حالا ستون اول را ارزشش را ۱ بگیرید ۲ به توان ۰ (ستون col3) ستون بعدی ارزشش ۲به توان ۱ و ستون سومی ۲ به توان ۲
اگر ستون اولی مقدار داشته باشه میشه ۰ وگر نه ۱ و ستون دومی و سومی هم همین طور! جمع جبری ستون ها را در دتیا بیس در ستون سوم ذخیره کنید.
خوب ۷ یعنی چی؟ یعنی اینکه هر سه ستون تیک خوردن چرا؟ ۱+۲+۴ = ۷.

ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه چطور میتونم اطلاعات یک ستون از جدول رو در rowheader cell قرار بدم؟؟؟