PDA

View Full Version : چرا user host name با آدرس IP فرقی ندارند؟

white fox
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 07:11 صبح
سلام...

خوب سوالم همین عنوان تاپیک هست...
من در یک شبکه محلی یه برنامه نوشتم که از Request هم IP رو میگیره و هم user host name رو اما هر دوشون یه مقدار رو بر میگردونن؟ آیا درسته؟
یا در شبکه محلی اینطوریه؟(البته من در شبکه محلی به صورت Work Group کامپیوتر ها رو وصل کردم)
من این مقادیرم به صورت زیر برمیگردونم:
Request.UserHostAddress
Request.UserHostName

ممنون میشم از راهنماییتون

صابر
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 16:58 عصر
سلام...

من در یک شبکه محلی یه برنامه نوشتم که از Request هم IP رو میگیره و هم user host name رو اما هر دوشون یه مقدار رو بر میگردونن؟ آیا درسته؟
یا در شبکه محلی اینطوریه؟(البته من در شبکه محلی به صورت Work Group کامپیوتر ها رو وصل کردم)
من این مقادیرم به صورت زیر برمیگردونم:
Request.UserHostAddress
Request.UserHostName

شاید هنگام پیکر بندی شبکه محلی، به جای اسم هر کامپیوتر، از آدرس IP استفاده کردین.
(یا اینکه بعداً rename کردین)
در اون صورت اینطوریه!

joker
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 17:04 عصر
سلام...
یا در شبکه محلی اینطوریه؟(البته من در شبکه محلی به صورت Work Group کامپیوتر ها رو وصل من این مقادیرم به صورت زیر برمیگردونم:
Request.UserHostAddress
Request.UserHostName

HostName نهایتا به IP Address تبدیل میشه برای همین فرقی نمیفوکوله...
فقط وقتی از هاست نیم استفاده میگی عملا یه پردازش نام به سیستم تحمیل کردی

کتاب tcp/ip را بخون.

صابر
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 17:19 عصر
به هر حال Request.UserHostAddress و Request.UserHostName خروجی‌های متفاوتی دارن!
درسته که از نظر مفاهیم شبکه یکی هستن، ولی توی برنامه‌نویسی دو property که خروجی‌های متفاوتی داشته باشن، قطعاً فرق می‌کنن!

joker
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 17:34 عصر
به هر حال Request.UserHostAddress و Request.UserHostName خروجی‌های متفاوتی دارن!
درسته که از نظر مفاهیم شبکه یکی هستن، ولی توی برنامه‌نویسی دو property که خروجی‌های متفاوتی داشته باشن، قطعاً فرق می‌کنن!

ها ای که گفتی هم درسته ممکنه حتی بعضی از کامپیوترهای سرور چندتا کارت شبکه با آدرسهای مختلفی داشته باشن ممکنه مشکل پیش بیاد ....