PDA

View Full Version : پيدا كردن طبقه مرگ با كمترين پرش

zgh1272
جمعه 23 فروردین 1392, 12:18 عصر
سلام
من يه سوال دارم .
دو نفر انسان با شرايط جسمي و بدني يكسان و يك ساختمان 100 طبقه داريم كه ميخواييم با پريدن اين افراد طبقه مرگ را در اين ساختمان پيدا كنيم. به اين ترتيب كه با انداختن اين افراد از طبقات اون ساختمان اولين طبقه اي كه باعث مرگ ميشه را پيدا كنيم.
بايد توجه داشت كه اولين طبقه اي كه با افتادن از ان موجب مرگ فرد ميشه طبقه مرگ و يك طبقه قبل از طبقه مرگ طبقه اي است كه اگر فرد بپرد نميميرد.
بايد بتوانيم با كمترين پرش طبقه مرگ را پيدا كنيم.
پيدا كردن طبقه مرگ با حداكثر 20 پرش بهترين جوابه
ممنون ميشم بهم كمك كنيد روش رو پيدا كنم

tooraj_azizi_1035
جمعه 23 فروردین 1392, 13:06 عصر
به نظر میرسه برای حل این مسئله به تعدادی جان بر کف نیاز داریم...:بامزه:

soroushp
جمعه 23 فروردین 1392, 19:17 عصر
آیا مجموع طبقه مرگ 2 نفر 20 گام هست یا هر نفر ؟ اینکه گام های چطور جلو می رند ؟ مثلا +1 یا +3 یا ... ( شبیه سوال های هوشه دوران بچگی )
احتمالات در جواب سوال باید وارد بشه ؟

zgh1272
شنبه 24 فروردین 1392, 20:58 عصر
اين سوال رو استادمون به همين صورت پرسيده بود.
من فكر ميكنم بايد اول يكي از اون دو نفر رو مدام از طبقات مختلف بندازيم پايين تا اولين طبقه اي كه باعث مرگ ميشه رو پيدا كنيم، بعد نفر دوم رو يك طبقه قبل از طبقه اي كه باعث مرگ نفر اول شده بندازيم پايين و اگر نمرد مطمئن ميشيم همون طبقه اي كه نفر اول ازش افتاده و مرده طبقه ي مرگه.
واسه اين كه بدونيم نفر اول با افتادن از كدوم طبقه ميميره نظر من اين بود كه دوتا دوتا طبقه ها رو بره بالا و بپره ميشه طبقه ي مرگ رو حداكثر با 50 پرش پيدا كرد ولي استادمون گفت بايد حداكثر با 20 پرش بتوني پيدا كني و حالا من نميدونم بايد چند تا چن تا پله ها رو بالا رفت يا اصلا به چه ترتيبي پريد كه نهايتا با 20 پرش طبقه مرگ رو پيدا كرد.

soroushp
شنبه 24 فروردین 1392, 22:23 عصر
ببین یه روش داریم به نام simulated annealing ، تو می تونی برای نفر اول و دوم از این روش استفاده کنی اما بهتره که به گفته ی خودت اول روی نفر اول این روش آزمایش بشه بعد پرش حلقه برای نفر دوم رو کمتر گرما ببینه ؛ توصیه می کنم این روش رو مطالعه کن

zgh1272
یک شنبه 25 فروردین 1392, 00:10 صبح
مرسي از كمك و جوابتون.
من اين روش رو مطالعه كردم ولي چون تازه كارم (دانشجوي ترم اول)واسه همين متوجه نشدم با اين روش چطور ميتونم طبقه مرگ رو پيدا كنم.يعني توضيحاتي كه تو نت بود واسه تازه كاري مث من كامل نبود و نتونستم به كمك اون مسئله م رو حل كنم:ناراحت:

MinusOne
یک شنبه 25 فروردین 1392, 00:21 صبح
میتونی طبقه 50 رو امتحان کنی بعد اگه مرد 25 اگه زنده موند 75 و همینطوری بازه ها تو کوچیک کن.

yashar_sb_sb
دوشنبه 26 فروردین 1392, 21:49 عصر
سلام
من با چهارده تا میتونم

zgh1272
سه شنبه 27 فروردین 1392, 19:07 عصر
میتونی طبقه 50 رو امتحان کنی بعد اگه مرد 25 اگه زنده موند 75 و همینطوری بازه ها تو کوچیک کن.
اگه مرد بعد رفتيم طبقه 25 و نفر دوم هم مرد چي؟
ديگه كسي رو نداريم كه بريم طبقات بعدي رو امتحان كنيم

zgh1272
سه شنبه 27 فروردین 1392, 19:09 عصر
سلام
من با چهارده تا میتونم

سلام
چه جوري؟
ميشه بگي؟
البته خودم يه روش جديد پيدا كردم كه هنوز از استادم نپرسيدم و نميدونم درسته يا نه، فردا ميپرسم اگه درست بود ميام ميگم

MinusOne
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 04:25 صبح
من مسئله رو اشتباه متوجه شدم تصحیحش می کنم:
می خوایم طبقات رو به بازه های ده تایی تقسیم کنیم از یکی از افراد به عنوان تعیین کننده بازه ی طبقه مرگ و از اونیکی برای پیدا کردن طبقه مرگ استفاده می کنیم ، یعنی فرد اول رو از این طبقات پرت می کنیم : 10 ، 20 ، ... و 100 مسلما توی یکی از این طبقات دار فانی رو وداع می گه . اون طبقه رو n فرض می کنیم رفیق دوممون رو از طبقه n-9 شروع به پرت کردن می کنیم اگه تو طبقه ای مرد که طبقه همونه اگر نمرد هم خبر مرگش ، طبقه ی مرگ همون n هست. با این الگوریتم در بدترین شرایط که طبقه ی مرگ طبقه ی صدم هست 19 پرش انجام میشه.

yashar_sb_sb
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 19:12 عصر
اول از طبقه 14 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 1 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا ( یعنی اول ار 1 میپره بعد از 2 بعد از 3 تا ... وقتی که بمیره ) طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 14 نمرد، از 27 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 15 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 27 نمرد، از 39 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 28 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 39 نمرد، از 50 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 40 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 50 نمرد، از 60 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 51 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 60 نمرد، از 69 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 61 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 69 نمرد، از 77 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 70 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 77 نمرد، از 84 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 78 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 84 نمرد، از 90 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 85 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 90 نمرد، از 95 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 91 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 95 نمرد، از 99 میپره، اگه مرد، با نفر بعدی از 96 شروع میکنیم و تا جایی که مرد میایم بالا، طبقه ای که مرد طبقه مرگه
اگه توی 99 نمرد، از 100 میپره، اگه مرد، 100 طبقه مرگه، اگه هم که نمرد، طبقه مرگ نداریم.