PDA

View Full Version : سوال: کدام زبان برنامه نویسی مناسب تر است ؟

omid_r
شنبه 24 فروردین 1392, 15:01 عصر
با سلام

دوستان من الآن کم و بیش برنامه نویسی تحت وب (شامل زبان های html و php و css) رو یاد دارم و شاید فقط بخشی از اونها رو یاد نداشته باشم ...

و من خیلی علاقه دارم که برنامه نویسی نرم افزار رو یاد بگیرم ...

من میخوام زبان برنامه نویسی ای که یاد میگیرم بعد ها (چندین سال بعد) بتونم با بهره گیری از همون زبان نرم افزار های کاربردی بسازم ...

مثل نرم افزار های حسابداری ,نرم افزار های مدیریت ,و یا حتی تبدیل گفتار به نوشتار و ... .

و یا مثلاً به بخش مدیریت سیستم های مدیریت محتوی به صورت آنلاین متّصل بشه ...
یا اگر هم بتونم توی برنامه نویسی نرم افزار های تحت سیستم عامل های موبایل (اندروید و جاوا و...) کار کنم و نرم افزار درست کنم و ... .

میدونم به این سادگی که دارم اینجا میگم نمیتونم به همه این کار ها برسم و تلاش زیادی نیاز داره ولی میخوام یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم که بعداً در همین زمینه ها به دردم بخوره و استفاده کنم .

از دوستان و اساتیدی که در این باره اطّلاعاتی دارند لطف کنند و من رو راهنمایی کنند و بگند که چه زبان برنامه نویسی ،خوب و جامع تر هست.

(چند نفری قبلاً به من گفتند که زبان c جامع تره ولی میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم.)

درضمن با زبان c فقط میشه نرم افزار هایی ساخت که در صفحات داس مانند اجرا بشوند یا میشه گسترشش هم داد ؟

ممنون میشم بنده رو در این زمینه راهنمایی کنید.

با تشکّر

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 25 فروردین 1392, 00:57 صبح
اول اینکه همین ویندوز جلوی روی شما با C نوشته شده! همینطور نرم‌افزارهای بزرگی مثلا محصولات adobe و ...
اینکه ما در طول تحصیل با Turbo C صفحه آبی کار می‌کنیم یه نقص آموزشی و اینطور مسائله که بحثش جداست.
اما متناسب با نیازتون زبانی که باید کار کنید متفاوته. مثلا برای برنامه‌نویسی موبایل بهتره Java کار کنید. چون هم گوشی تحت Java داریم و هم سیستم‌هایی مثل Android با پوشش جاوا نوشته می‌شن.
برای برنامه‌نویسی تجاری دات نت و (کمتر) جاوا و (خیلی کمتر) دلفی تا جایی که من دیدم ایران بیشترین جایگاه رو دارن. زبان قدرتمندی مثل C یا ++C اینجا جایگاهی نداره. کسی رو نداریم که بتونه برنامه‌ای مثل photoshop بنویسه. مگه در مورد برنامه‌نویسی سخت افزاری یا امنیتی و مسائلی از این دست که مخاطبین خاص خودشون رو دارن.
زبان‌های جدیدی مثل python هم کم کم دارن مشهور می‌شن. اما حالا حالا ها به اون مراتبی نمی‌رسن که قابل رقابت با سایر موارد باشن.
البته بازم متناسب با سیستمی که قراره طراجی بشه ممکنه یکی به دیگری ترجیح داده بشه. لزوما این قواعد کلی و وحی منزل نیستن.
و در آخر اینکه اینا همه صرفا یه سری پیشنهاد بر اساس مشاهدات من هستن. سایر دوستان شاید اطلاعات جامع‌تری داشته باشن.

omid_r
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 17:04 عصر
خیلی ممنون آقای "مسعود اقدسی فام"
دوستان و مدیران عزیز دیگه هم اگر اطّلاعاتی دارند لطفاً در اختیار من بگذارند.

با تشکّر