PDA

View Full Version : چگونگی ذخیره شماره سوالات امتحانی

csharpdoost
شنبه 24 فروردین 1392, 20:19 عصر
از بانک سوالات چند(تعداد سوالات برای هر آزمون متغیره ) تا سوال انتخاب میشه. و دانشجو امتحانش رو میده. میخوام اون امتحان برای اون دانشجو ذخیره بشه. تعداد و شماره سوالات رو چطوری خیره کنم.؟ مشکل من بیشتر در نحوه ذخیره شماره سوالاته بطوریکه بعدا بشه دوباره بازیابی کرد.

farghabil
شنبه 24 فروردین 1392, 20:32 عصر
یکی از راحت ترین راه ها اینه که شماره سوال رو به همراه شماره دانشجوت ذخیره کنی بعد هر وقت خواستی بازیابی کنی دیگه
چه چیزی مبهم هستش واست دقیقا؟

alexmcse
شنبه 24 فروردین 1392, 20:33 عصر
سلام
//یک متغییر درون سیتینگ برنامه تعریف میکنی
ExamApplication.Properties.Settings.Default.number = 10;
ExamApplication.Properties.Settings.Default.Save() ;
//در لود فرم مقدار متغییر را میخوانی

csharpdoost
شنبه 24 فروردین 1392, 22:33 عصر
فکر کنم متوجه نشدید یا من سوال رو خوب مطرح نکردم. منظورم اینکه شماره هر سوال را با کد دانشجویی در یک فیلد ذخیره کنم.؟ با این همه سوال که ممکنه سوالاتی هم برای دانشجویان مختلف تکرای باشه اینجوری تعداد فیلدها زیاد میشه. یا اینکه اون شماره ها رو با کاراکتری به هم بچسبونم و به عنوان یه متغیر در بانک ذخیره کنم.؟ یا راه بهتری وجود داره؟

siaswar
شنبه 24 فروردین 1392, 22:49 عصر
یک فیلد برای شماره دانشجو
یک فیلد برای شماره سوال
هنوز احتمال تکراری بودن هست پس یک فیلد دیگه میخواهی که با ترکیب دو فیلد قبلی هیچ وقت تکراری نشن مثلا شماره ترم یا تاریخ یا هر چیز دیگه
میتونی ترکیب هر سه فیلد رو کلید اصلی بزاری یا نزاری اما مطمئنا ترکیب فیلد شماره دانشجو و شماره سوال تکراری خواهد شد

csharpdoost
شنبه 24 فروردین 1392, 23:51 عصر
سوال رو اینجوری طرح کنم:
شما در بانک اطلاعاتیتون 1000 شخص رو با کد ملی (کلید اصلی)و نام و فامیلی و تلفن و . . . ذخیره دارید. حالا شما بصورت رندم 30نفر را انتخاب میکنید. این 30نفر را در باید درجایی به نام مثلا "لیست 1" ذخیره کنید. که بعدا خواستید بتوانید شماره های این "لیست 1" را پیدا کنید .دوباره لیست دیگری را بصورت رندم به تعداد 25 نفر انتخاب میکنید این لیست را هم باید به نام "لیست2" ذخیره کنید. و همینطور به تعداد دلخواه شما لیستهایی را تهیه و باید ذخیره کنید. چگونه این کار رو انجام بدیم؟
آیا یه جدول دو ستونه دیگه ای درست میکنیم و در یک ستون نام لیستها و در ستون دیگه کد ملی افراد رو ذخیره میکنیم. که اگر اینکار رو بکنیم نام هر لیست در ستون 1 به تعداد کد ملیهای موجود در آن لیست تکرار میشود. که این اصولی نیست.