PDA

View Full Version : قراردادن لینک در گریدویو

setareh2013
یک شنبه 25 فروردین 1392, 09:54 صبح
با سلام
من یک برنامه دارم که فهرست یک سری کتاب رو نشان می دهد ( لیست را از پایگاه داده می خواند .) باید با کلیک روی هر کتاب عناوین آن کتاب در مقابلش نشان داده شود .من داخل دیتاگریدویو ، لینک قرار دادم که با کلیک روی هر لینک این کار انجام بشه . مشکل اینه که نم دونم چه طوری داخل هر لینک نام خود کتاب که داخل جدول هست رو قرار بدم . اینجا فقط کلمه ثابت "نام کتاب " نشون داده میشه .
102792

veniz2008
یک شنبه 25 فروردین 1392, 10:35 صبح
سلام.
گرید رو انتخاب و وارد قسمت Edit Column بشید. فیلدی که به عنوان لینک اضافه کرده اید رو انتخاب و خاصیت DataPropertyName رو با نام فیلد جدولتون مقداردهی کنید. اینطوری نام کتاب ها بر روی لینک ها قرار میگیره.
موفق باشید.

102793

massar
یک شنبه 25 فروردین 1392, 10:47 صبح
سلام دوست عزیز
پراپرتی UseColumnTextForLinkValue (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.datagridviewlinkcolumn.usecol umntextforlinkvalue.aspx) رو برای ستون false کنید و ستون رو بایند کنید به نام کتاب، بعد تو ایونت کلیک تصمیم بگیرید که چه لینکی باید نمایش داده بشه.

setareh2013
یک شنبه 25 فروردین 1392, 20:34 عصر
باید چه کار کنم که طول گریدویو با اضافه شدن تعداد کتاب ها به صورت خود کار به اندازه تعداد ردیف های موجود اضافه بشه ؟
اینجا هم میشه مثل ای اس پی دات نت گریدویو رو صفحه بندی کرد ؟

veniz2008
یک شنبه 25 فروردین 1392, 20:44 عصر
باید چه کار کنم که طول گریدویو با اضافه شدن تعداد کتاب ها به صورت خود کار به اندازه تعداد ردیف های موجود اضافه بشه ؟
اینجا هم میشه مثل ای اس پی دات نت گریدویو رو صفحه بندی کرد ؟
بله میشه ولی با کدنویسی (بصورت آماده وجود نداره).
درباره paging جستجو کنید. چندین مورد قبلا در سایت گذاشته شده.
موفق باشید.

massar
یک شنبه 25 فروردین 1392, 20:46 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم، اگه ردیفا زیاد بشه گرید اسکرول میشه پس مشکلی نیست.
میشه paging انجام داد ولی معمولا انجام نمیدن، یکی از مزایای صفحه بندی اینه که تمام حجم اطلاعات رد بدل شده بین سرور و بروزر رو محدود میکنه و سرعت سایت و بالا میبره که اینجا لازم نیست.

setareh2013
سه شنبه 27 فروردین 1392, 22:26 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم، اگه ردیفا زیاد بشه گرید اسکرول میشه پس مشکلی نیست.
میشه paging انجام داد ولی معمولا انجام نمیدن، یکی از مزایای صفحه بندی اینه که تمام حجم اطلاعات رد بدل شده بین سرور و بروزر رو محدود میکنه و سرعت سایت و بالا میبره که اینجا لازم نیست.

این گریدویو داخل فرم windows application قرار گرفته نه web

massar
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 08:35 صبح
منم همینو میگم، چون وب نیست به paging احتیاجی نیست