PDA

View Full Version : استفاده از Multi threaded یا برنامه نویسی موازی در سی شارپ

mahsa_mb
یک شنبه 25 فروردین 1392, 10:52 صبح
برای درس Data Retrieval در دوره ارشد من برنامه ای نوشتم که تعداد زیادی فایل text رو از پوشه ای بخونه و اونا رو توی یک Data Dictionary بنویسه و یکسری پردازش ها رو روشون انجام بده. این برنامه وقتی فایل ها کم حجم هستن و تعدادشون زیاد نیست مثلا 2000 لغت داره خوب جواب lمیده. ولی قراره همین کار رو روی تعداد فایل های زیاد در حد چند گیگی بایت انجام بدم. میدونید که کار بسیار وقت گیریه.به همین خاطر اگه اطلاعی دارید راجع به سریعتر اجرا شدن برنامه مثل برنامه نویسی موازی یا Multi threaded دارید مثلا چند thread بخونن و بقیه کار پردازش رو همزمان انجام بدن ،ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

usider
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 11:30 صبح
!!!!!!!!!!!mamnoon az javabeon
یعنی یه پاسخ می خوای بدی یه ساعت طول میکشه تا این صفحه لود بشه . نمی دونم توی فروم برنامه نویسی ، برای یه مشت آدم که کارشون اینه که سرعت رو بالا ببرن ، چرا اینقدر سرعت باید پائین باشه ؟

مدیرای محترم ببخشید دیگه ، نقد کردیم . ایشالله ترتیب عمل داده بشه .

منم دنبال برنامه نویسی موازی می گردم . پروژه ی مرتبسازی با الگوریتم ژنتیک رو نوشتم . سرعتش وحشتناکه ... فک کنم هیچ راهی نداشته باشم مگه اینکه از برنامه نویسی موازی استفاده کنم . ضمن اینکه مجبورم واسه اینکه حوصله ی کاربر سر نره یا اینکه اصلا متوجه بشه که برنامه داره اجرا میشه و احیانا هنگ نکرده ، از یه شمارشگر ، یه پروسجر یا یه انیمیشنی چیزی استفاده کنم (مثلا Loading ... )
ولی اگه همه برنامه رو توی یه thread بنویسی دیگه تایمر هام جواب نمی دن واسه اینکار.
من یه چیزایی بلدم ولی خیلی وقته کار نکردم . امتحان می کنم اگه به جواب رسیدم برای شما هم دقیق شرح می دم . شمام اگه پیدا کردین حتما اینجا عنوان کنید تا درسی شود ، عبرت برای سایرین