PDA

View Full Version : سوال: بحث در مورد برنامه Rubi

barnamenevisjavan
یک شنبه 25 فروردین 1392, 15:27 عصر
سلام اگر میشه یکم در مورد این برنامه آموزش زبان رابی که کار بچه های ایران هست یکم بحث کنیم مثلا میتونیم از گرافیکش شروع کنیم.برنامه جالبی هستش
http://www.rubi.ir
زبان برنامه نویسیش هم دات نت هست و احتمال قوی سی شارپ هست

ordebehesht
یک شنبه 25 فروردین 1392, 15:34 عصر
جالب بود ولی اونی که مد نطرم بود نیست

meisam3322
یک شنبه 25 فروردین 1392, 15:47 عصر
سایت رو که دیدم ، اومدن یه نرم افزار آموزش زبان انگلیسی نوشتن. حالا دارای امکاناتی مثل تقویم و اضافه کردن لفت و ... داره. توی بخش C# چرا باید در مورد این نرم افزار بحث کنیم ؟ مگه open source ؟

barnamenevisjavan
یک شنبه 25 فروردین 1392, 17:29 عصر
من سایتشون رو معرفی کردم تا دانلود کنید برنامه رو:
چون با دات نت نوشته شده
و اینکه مثلا من خودم مشتاقم بدونم رابط کاربریش رو چگونه به اون صورت طراحی کرده؟ منظورم کلا ظاهر برنامه و گرافیکش هست.به نظر نمیاد عکس باشه چون سرعتش بالاست

matrix2009
دوشنبه 26 فروردین 1392, 08:21 صبح
چون با دات نت نوشته شده
و اینکه مثلا من خودم مشتاقم بدونم رابط کاربریش رو چگونه به اون صورت طراحی کرده؟ منظورم کلا ظاهر برنامه و گرافیکش هست.به نظر نمیاد عکس باشه چون سرعتش بالاست

سلام. من برنامه رو دیدم و حرف شما رو تائید میکنم که از نظر سرعت و کیفیت در بین دیگر نرم افزار های تولید داخل رو دست نداره و کیفیتش با نرم افزار های خارجی قابل قیاس هستش.
همچنین در رابطه با ایده هم میتونم بگم که واقعا ایده جالبی برای آموزش زبان هست که اصلا به ذهنم خطور نمی کرد اینجوری هم میشه زبان یاد گرفت. اما با این حال فکر نمیکنم که کاملا تولید داخل باشه!
و همچنین با قابلیتهایی که در نسخه پیشرفتش در آوردند، احتمالا با یه زبان native مثلا cpp طراحی شده باشه.

S_VB.max
دوشنبه 26 فروردین 1392, 08:35 صبح
ستاپ این برنامه را با چی درست کردن؟

barnamenevisjavan
دوشنبه 26 فروردین 1392, 09:08 صبح
فک نمیکنم ناتیو باشه چون توی بخش دانلودش نوشته بود نیاز به دات نت 4 هست.بانک اطلاعاتیش هم اس کیو لایت هست.

matrix2009
دوشنبه 26 فروردین 1392, 09:11 صبح
ستاپ این برنامه را با چی درست کردن؟

فکر میکنم ستاپش رو با advanced installer ساختن. به پایین پنجره ستاپ، سمت چپ دقت کنی خیلی کم رنگ نوشته advanced installer
advanced installer برنامه خیلی قوی هستش واسه اینکار

matrix2009
دوشنبه 26 فروردین 1392, 09:13 صبح
فک نمیکنم ناتیو باشه چون توی بخش دانلودش نوشته بود نیاز به دات نت 4 هست.بانک اطلاعاتیش هم اس کیو لایت هست.

خب وقتی که برنامه رو با visual cpp dotnet نوشته باشند، نیاز به دات نت هم پیدا میکنه دیگه. در مورد دیتابیسش چیزی نمیدونم. کسی باش کار کرده تا حالا ببینه چطوریه؟

S_VB.max
دوشنبه 26 فروردین 1392, 09:31 صبح
خب وقتی که برنامه رو با visual cpp dotnet نوشته باشند، نیاز به دات نت هم پیدا میکنه دیگه. در مورد دیتابیسش چیزی نمیدونم. کسی باش کار کرده تا حالا ببینه چطوریه؟
اگر از امکانات دات نت استفاده بشه برنامه به دات نت وابسته میشه در غیر این صورت اگه در تنظیمات کامپایلر و لینکر تنظیماتی انجام بشه نیازی به ران تایم هم نداره

saman-arsenal
دوشنبه 26 فروردین 1392, 10:30 صبح
من نصبش کردم

به احتمال خیلی زیاد یا با سی شارپ نوشته شده یا با vb.net بانکشم به احتمال زیاد همون sqlite

در مورد رابط کاربیشم فکر کنم که عکس

S_VB.max
دوشنبه 26 فروردین 1392, 10:45 صبح
فک نمیکنم ناتیو باشه چون توی بخش دانلودش نوشته بود نیاز به دات نت 4 هست
کجای سایت اینو نوشته ،من که چیزی ندیدم

matrix2009
دوشنبه 26 فروردین 1392, 11:15 صبح
من نصبش کردم

به احتمال خیلی زیاد یا با سی شارپ نوشته شده یا با vb.net بانکشم به احتمال زیاد همون sqlite

در مورد رابط کاربیشم فکر کنم که عکس

وا vb.net ؟ :اشتباه: محاله با وی بی پیاده سازی شده باشه! اصلا چنین چیزی امکان نداره.
رابط کاربریش به نظر نمیاد عکس باشه. چون عکس به شدت روی سرعت تاثیر میزاره. به نظر من احتمالا از shape با متد draw استفاده شده باشه.

S_VB.max
دوشنبه 26 فروردین 1392, 11:28 صبح
کنار فایل اجرایی برنامه ، فایل Microsoft.Expression.Drawing.dll وجود داره این اسمبلی قسمتی از Expression Blend SDK هست فکر کنم با WPFاینو نوشتن

matrix2009
دوشنبه 26 فروردین 1392, 15:06 عصر
درسته!!! احتمالا با WPF نوشته شده باشه. ولی چطور با این سرعت و performance بالا نرم افزار داره کار میکنه؟ :متفکر:

آخه قبلا یه برنامه با WPF نوشته بودم، اما خیلی سرعت مضخرف و performance پایینی داشت.

S_VB.max
سه شنبه 27 فروردین 1392, 14:18 عصر
فکر میکنم ستاپش رو با advanced installer ساختن. به پایین پنجره ستاپ، سمت چپ دقت کنی خیلی کم رنگ نوشته advanced installer
advanced installer برنامه خیلی قوی هستش واسه اینکار
من نرم افزار advanced installer را نصب نکردم ولی این نرم افزار همچین theme نداره
در ضمن در ستاپ برنامه Rubi هم، نوشته "advanced installer" را ندیدم

matrix2009
سه شنبه 27 فروردین 1392, 15:38 عصر
در ضمن در ستاپ برنامه Rubi هم، نوشته "advanced installer" را ندیدم

عزیزم من که از خودم نمیگم، خودت برو توی سایتشون بخش راهنمای نصب روبی، تصاویری که از ستاپش گذاشتن ببین:

http://rubi.ir/help/installation.aspx

عکسش رو هم ضمیمه کردم واسه اینکه باور کنی با advanced installer ساختن. حالا کدوم ورژنش نمیدونم!

saman-arsenal
سه شنبه 27 فروردین 1392, 17:55 عصر
کنار فایل اجرایی برنامه ، فایل Microsoft.Expression.Drawing.dll وجود داره این اسمبلی قسمتی از Expression Blend SDK هست فکر کنم با WPFاینو نوشتن

جدی؟؟؟ من نصبش که کردم توو محل نصبش جز فایل اجراییش هیچی دیگه نبود:متعجب:

S_VB.max
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 08:41 صبح
عزیزم من که از خودم نمیگم، خودت برو توی سایتشون بخش راهنمای نصب روبی، تصاویری که از ستاپش گذاشتن ببین:

http://rubi.ir/help/installation.aspx

عکسش رو هم ضمیمه کردم واسه اینکه باور کنی با advanced installer ساختن. حالا کدوم ورژنش نمیدونم!
درسته من اشتباه کردم تو ستاپ برنامه خیلی کم رنگ نوشته "Advanced installer" را دیدم
من از نسخه 8.7.1 استفاده می کنم این تم تو این نسخه وجود نداره

جدی؟؟؟ من نصبش که کردم توو محل نصبش جز فایل اجراییش هیچی دیگه نبود:متعجب:
این عکس فایل های پوشه نصب برنامه را نشون میده:

102954

matrix2009
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 14:17 عصر
به نظر شما توی این لیست فایل های روبی، چرا باید کتابخانه MSVCR100.dll وجود داشته باشه؟ با وجود اینکه با WPF نوشته شده و نه با C / Cpp ؟ :گیج:

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، این کتابخانه در اصل runtime زبان سی هست و فقط وقتی بهش نیاز پیدا میشه که پروژه با زبان C یا Cpp نوشته شده باشه!

S_VB.max
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 13:47 عصر
این فایل مربوط به ستاپ هست، وقتی برنامه نصب میشه این فایل کپی میشه
این فایل تو مسیر نصب Advanced Installer هم می تونید پیدا کنید
اگر اونو از مسیر نصب روبی پاک کنید می بینید برای برنامه مشکلی پیش نمیاد

matrix2009
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 10:54 صبح
این فایل مربوط به ستاپ هست، وقتی برنامه نصب میشه این فایل کپی میشه

با بررسی هایی که کردم فهمیدم این فایل مورد نیاز dll دیتابیس sqlite هستش که در مسیر فایلهای روبی هم با اسم system.data.sqlite.dll میتونید پیداش کنید.
خودتون با نرم افزار Dependency Walker بررسیش کنید متوجه میشید.

S_VB.max
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 15:01 عصر
این نسخه از اسمبلی System.Data.SQLite برای سیستمهایی مناسب هست که Visual C++‎ runtime نصب شده ندارند
http://system.data.sqlite.org/index.html/doc/trunk/www/downloads.wiki

با بررسی هایی که کردم فهمیدم این فایل مورد نیاز dll دیتابیس sqlite هستش که در مسیر فایلهای روبی هم با اسم system.data.sqlite.dll میتونید پیداش کنید.
خودتون با نرم افزار Dependency Walker بررسیش کنید متوجه میشید.

من برنامهDependency Walker را نصب کردم بعد فایل MSVCR100.dll را باز کردم ولی از کجا متوجه شدید که مربوط به SQLite هست؟

matrix2009
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 19:10 عصر
مسئله همینجاس دیگه!
حالا که Dependency Walker رو نصب دارین، system.data.sqlite.dll رو باهاش باز کنید و ببینید که در لیست api های مورد نیازش MSVCR100.dll هم موجود است.103437

mazaher5723
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 07:32 صبح
برنامه نصبیشو با این نوشتن (http://barnamenevis.org/showthread.php?397935-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%86%D8%B5%D8%A8-(%D8%AE%D9%88%D8%A8))