PDA

View Full Version : سوال: وصل شدن به جدول

mohammad136
دوشنبه 26 فروردین 1392, 11:14 صبح
سلام
من ی drop downlis گذاشتم بعد 22 تا منطقه تهران رو زیر هم نوشتم .برای هر منطقه هم جداگانه ی بانک تعریف کردم و اطلاعات حدود 10 تا تاکسی سرویس رو در داخلش ریختم.میخوام کاربر هر منطقه رو انتخاب میکنه جدول اطلاعات اون منطقه بیاد.میشه راهنماییم کنید.
farzane_t
سه شنبه 27 فروردین 1392, 14:29 عصر
سلام
کار سختی نیست. کافیه از یه swich case واسه فهمیدن اینکه کدوم منطقه انتخاب شده استفاده کنی، و بعد با توجه به اون جدول مورد نظر رو لود کنی. یه نمونه کد اینجا براتون میزارم. امیدوارم کمکتون کنه.

string tableName = "";
public void load(string tbName)
{
using (SqlConnection con = new SqlConnection(MyConnectionString.ConnectionString) )
{
string select = "select * from " + tbName;
SqlCommand cmd = new SqlCommand(select,con);
try
{
con.Open();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
GridView1.DataSource = dr;
GridView1.DataBind();
}
catch (Exception exp)
{
throw exp;
}
finally
{
con.Close();
con.Dispose();
}
}

}

protected void drpZone_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
switch (drpZone.SelectedIndex)
{
case 1:
tableName = "Taxi1";
load(tableName);
break;
case 2:
tableName = "taxi2";
load(tableName);
break;
default:
break;
}

}

شاید راه بهتری هم باشه. این راهیه که به ذهن من رسید.
موفق باشید

tree1371
سه شنبه 27 فروردین 1392, 14:45 عصر
دوست عزیز بهترین راه این هست شما اول یک جدول درست می کنید که نام مناطق درون اون باشه بعد میاید dropdownlist رو پر می کنید و متصل به این جدول که name اون رو نام مناطق میزارید value هم آیدی رکوردها میزارید . بعید میاید یک جدول واسه تاکسی سرویس ها میسازید کمه علاوه بر فیلدهایی مثل نام شماره تلفن و غیره یک فیلد دارید که آیدی منطقه رو درونش میریزید یعنی مثلا تاکسی سرویس به نام 1 منطقش 2 هست که آیدی اون 2 هست پس چون آیدی منطقه 2 هست درون فیلد آیدی منطقه تاکسی سرویس 2 میزاری .

بعد تو رویداد تاکسی سرویس مال dropdown list می گید وقتی change شد برو اطلاعات تمامی اونایی که آیدی منطقه برابر هست با آیدی انتخاب شده رو بخون و بیار و نمایش بده .

mohammad136
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 10:49 صبح
سلام مجدد
بچه ها ممنون...درست شد:تشویق: