PDA

View Full Version : سوال: ورد پرس ، جوملا در مقابل ASP.Net

ozzy_mra
دوشنبه 26 فروردین 1392, 12:47 عصر
سلام
ببخشید شاید سوالم خیلی به این تاپیک مربوط نباشه ولی مدتیه که تو ذهنمه گفتم از اساتید بپرسم
من خودم برنامه نویس ASP.NET هستم . می خواستم بدونم اصولاً از وردپرس یا جوملا برای برنامه نویسی وب میشه استفاده کرد و اگر جواب مثبته با وب هایی که با ASP.Net تولید میشه چه تفاوتی داره و اینکه از لحاظ امنیتی قابل اعتماده که مثلاً وب سایت شرکتی که دارای اطلاعات حسا هست رو با اینا طراحی کرد؟

ozzy_mra
سه شنبه 27 فروردین 1392, 13:13 عصر
دوستان اگه کسی اطلاع داره لطفاً کمکم کنید

tree1371
سه شنبه 27 فروردین 1392, 15:07 عصر
سلام . شرکتی که دارای اطلاعات حساس هست اصولا از بیسی استفاده می کنه که ناشناس باشه . از جوملا و وردپرس میشه استفاده کرد چون اوپن سورس هستند البته وردپرس بیشتر برای وبلاگ نویسی اما جوملا برای سایت های پیچیده و شرکتی نیز میشه این کارو کرد . تفوتشون با asp.net در این هست که asp.net یک تکنولوژی هست ولی php یک زبان برنامه نویسی شما می تونید به راحتی پروژه های تحت وب خ ودتون رو اگر با معماری سه لایه بنویسید تبدیل به تحت وب اندروید و ای او اس کنید اما در php به صورت مستقیم این امکان پذیر نیست اما خوب چند سالی هست برای php پلاگینی به اسم Zend آمده که می تونید این کارا رو بکنید که یاد گیری اونم خودش داستانی داره . بیشتر از جوملا برای سایت های عمومی مثل موزیک دانلود و خبر و غیره استفاده میشه و معمولا از Asp.net شرکتی استفاده میشه و خوب مزیت هایی هم داره که شما می تونید پرتابلی بنویسید که به صورت آنلاین برنامه های ویندوز نیز روی آن باشه یا بهتره بگم یک ویندوز کوچیک رو به برید بالا . به هر حال نمی شه گفت کدوم بهتره چون هر کدوم در جایی برتری دارند.