PDA

View Full Version : فایل

hedieh_b
جمعه 05 اسفند 1384, 13:55 عصر
سلام کسی می تونه من رو در ساختن فایل به زبان کمک کنه به طور کامل در نوشتن در فایل و ویرایش فایل و ریختن چند فرم مختلف با محتویات مختلف در یک فایل .ممنون میشم کمک کنین.

hedieh_b
جمعه 05 اسفند 1384, 22:42 عصر
از جوابتون ممنون ولی آیا تو c++ هم همین دستورهایی که گفتین کار می کنن؟

karzari
شنبه 06 اسفند 1384, 02:30 صبح
ببنید من می تونم در این رابطه کاملا کمکتون کنم
اما من همنوز نفهمیدم منظور شما از ( چند فرم مختلف با محتویات مختلف ) چیه
پس اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید تا من هم راحت تر راهنماییتون کنم

hedieh_b
شنبه 06 اسفند 1384, 10:23 صبح
راستش من یه پروژه باید بنویسم که بتونه صورت جلسه برای یک اداره بنویسه و آنها رو در فایلی ذخیره کنه و بعد بتونه اگه تاریخ یا موضوعی رو بدهیم کل صورت جلسه های با این موضوع و تاریخ را با محتویات آنها نشان بده و در صورت نیاز ویرایش صورت جلسه ها را ویرایش کنه .منظورم از چند فرم چند تا صورت جلسه است که محتویات مختلف دارن بود.
مشکل اینجاست که ما تو سرفصلهای درسیمون تو دانشگاه فایل نبوده و ما نخوندیم و من به مشکل برخورد کردم.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .
پیشاپیش از کمکتون ممنون .

javaphantom
شنبه 06 اسفند 1384, 23:56 عصر
من خیلی راحت می تونم در نوشتن این برنامه به شما کمک کنم ولی شرط داره.
مفهمومه UML خوب بدونید تا بتوانید با درست کردن یک object همه را بصوت ریکورد و فیلد بصورت یک object در فایلتون ذخیره کنید.
تا همانطور بصورت یک object از فایل بخونید یا چاپ کنید یا تغییر بدهید.
معمولا برای نوشتن این نوع برنامه ها از بانکهای اطلاعاتی جداگانه استفاده می کنند تا هم سرعت و امنیت کار بالاتر بره.
اما خوب اگر قصد دارید که بانک اطلاعاتی خودتون را خود بنویسد کمی کار و تجربه بالا نیاز دارید

karzari
یک شنبه 07 اسفند 1384, 02:29 صبح
ببنید من یه برنامه مشابه آنچه که شما می خواهید قبلا نوشتم . اما دقیقا چیزی نیست که شما می خواهید . در ضمن شما می خواهید در محیط توربو باشید یا در محیط ویندوز این رو هم به من بگید من کاملا کمکتون میکنم البته این دوستمون که پیشنهاد بانک اطلاعاتی رو داده هم بد نیست اگه خواستید اینطوره هم کمکتون میکنم .

hedieh_b
یک شنبه 07 اسفند 1384, 07:10 صبح
محیطی که با اون کار می کنم توربو است شرمنده javaphantom مفهومه uml رو نمی دونم . من تا یه حدودی با struct ها برنامه رو نوشتم ولی مشکل من اینه که با فایل نمی تونم کار کنم و همش به مشکل بر می خورم مثلا نمی دونم وقتی یه فیلد از اطلاعاتو خواندیم بعد بخواهیم فیلد صورت جلسه بعدی رو بخونیم برای اینکه رو قبلی نوشته نشه چه کار باید بکنیم؟یا از این مدل سوالها.
راستی یه سوال دیگه بین شما کسی هست که در محیط توربو با برنامه وگاف کار کرده باشه چون یه مشکل دیگمم اینه که خارج از برنامه اصلی راحت متن فارسی رو میگیره و رو صفحه می نویسه ولی وقتی تو برنامه اصلی تابع رو فراخوانی می کنم که رشته بخونه قاطی می کنه اصلان هم نمی دونم برای چی این طوری میشه؟
ممنون.

javaphantom
یک شنبه 07 اسفند 1384, 12:01 عصر
کارمون سخت شد. با struct کم کار کردی پس class و object oriented هم نمی دونی.
من هم که اجازه ندارم برات کد بنویسم.
مشکل vgaf هم شاید اگر سیسیتم عامل رو از اول با Dos بالا بیاری و از windows وارد dos نشی حل بشه.
معماری برنامت اینو می گه که :
یکسری فرم هست که داخل اون یک سری فیلد هست
یک بانک اطلاعاتی نیاز داری برای ذخیره و باز یابی فیلدها
امنیت و کنترل فیلدهات.
یکی یکی بریم جلو ؟ به من بگو برای کدوم بشینم کد بنویسم یا راهنمایت کنم.
اما UML: به زبان ساده یک برنامه گرافیکی هست که به کمک اون برنامه نویس می تونه object های خودش رو براحتی استفاده کنه. تو نیاز به اون نداری چون مبحث مهمتر رو که object oriented هست باید بدونی.
در هر صورت اگر فکر می کنی می تونم بهت کمک کنم به من بگو. بقیه دوستانهم حتماً فکر و نظرات بهتری دارند.

hedieh_b
یک شنبه 07 اسفند 1384, 14:44 عصر
نه من نگفتم با struct کم کار کردم من گفتم پروژه ام رو با struct تا یه حدودی نوشتم .کلاسم می دونم چیه. در ضمن من را هنمایی می خواهم نه کد امروز بعضی از مشکلاتم حل شده چون دارم کم کم فایل و یاد می گیرم مشکل اساسی الان سر همون فارسی نویس است ممنون میشم کمک کنین . از راهنماییتون خیلی ممنون.

javaphantom
یک شنبه 07 اسفند 1384, 21:34 عصر
کلا xp با فنت مشکل داره سعی کن سیستمتو با داس ران کنی اون وفت باید فارسی سازتم درست بشه

karzari
سه شنبه 09 اسفند 1384, 04:05 صبح
سلام :
همان قدر که شما با struct کار کردید کافیه چون این کار شما حتما باید با استراکچر انجام بشه و حالا پاسخ به سوالات شما :
1- اگه می خواهید فارسی باشه چرا از سی ++ بیلدر استفاده نمی کنید ؟ چون هم محیطش برای ویندوزه هم می تونید کد سی داخلش بنویسید ( البته باید کمی باهاش کار کنید تا خوب بتونید یاد بگیرید که البته خیلی آسونه )
2- اگه می خواهید اطلاعات روی هم نوشته نشه باید در پایان هر مطلب مانند صورت جلسه از n\ استفاده کنی تا فایل به خط بعدی بره
3- اگه از استراکچر استفاده کنی می تونی با استفاده از تابع fwrite یک استراکچر رو ذخیره کنی و با تابع fread اونو دوباره لودش کنی
در ضمن اگه می خوای من برات برنامه رو بنویسم و یا فایل رو بهت یاد بدم به من ایمیل بزن یا با من تماس بگیر تا در این رابطه با هم صحبت کنیم ( البته اگه بخوای من براتون بنویسم برام فرق نمیکنه در محیط سی بیلدر باشه یا داس یا با دیتا بیس باشه یا فایل در هر صورت برام فرقی نمیکنه هر طور میل شماست اما مطمئن باشید کنترل کردن فایل خیلی هم آسون نیستاااااااااااااا !!!!!!!!!!!!! )
karzari@Gmail.com

hedieh_b
سه شنبه 09 اسفند 1384, 08:02 صبح
ممنون ولی من برنامه رو تقریبا نوشتم حدود 1518 خط شده و تا اینجا درست کار می کنه فارسی سازشم فکر کنم داره درست میشه یعنی امیدوارم فعلا فارسی که می نویسه و رشته فارسی رو قبول می کنه حالا اگه ببرمش تو برنامه اصلی بعدا چه جوری عمل کنه رو نمی دونم امیدوارم اونجا به مشکل بر نخورم اما فعلا انگار که درست شده .اگه درست عمل نکرد دوباره می پرسم.
در کل از همه ممنون.
اینجا خیلی سایت خوبیه مخصوصا نسب به بعضی از سایتها که خیلی اسم در کردن حداقل جواب آدمو می دهند و سعی می کنن مشکل رو حل کنن.

karzari
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 01:39 صبح
وقتی برنامتون تموم شود سورسشو برام بفرستید .
ممنون