PDA

View Full Version : سوال: اجرا نشدن افکت های ajax در بعضی از سیستم ها

Mohsen229266
سه شنبه 27 فروردین 1392, 07:57 صبح
با سلام خدمت دوستان من یه چند تا نمونه برنامه ajax از اینترنت دانلود کردم که شامل یه سری افکت و لود صفحه بدون رفرش میشه ولی مشکل اینجاست که رو یه سری از سیستم ها اجرا میشه و رو یه سری سیستم ها هم اجرا نمیشه ایا برنامه خاصی برای اجراشون نیازه؟

ahmad156
سه شنبه 27 فروردین 1392, 08:49 صبح
اگه مرورگر هاشون یکی هست شاید javascript مرورگر روی کامپیوتر کلاینت غیرفعال هست!

Mohsen229266
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 12:03 عصر
ممنون دوست عزیز ولی یه سری از کد ها اجرا میشن مشکل این نیست از دوستان کسی تا حالا به این مشکل بر نخورده؟

Mohsen229266
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 12:32 عصر
javascript در مرورگر تیک خورده

Mohsen229266
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 07:56 صبح
واقعا کسی تا حالا به این مشکل بر نخورده؟

iranolom
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 09:50 صبح
برا منم پیش اومد تو سیستم خودم اجرا می شد >>> ولی تو سروم نه

بعد از کلی پی گیری فقط به این نکته رسیدم

که ظاهرا یه زمانی داره پاسخ اگه از اون زمان بگذره کلا اون ارسال نادیده گرفته میشه
از اینجا فهمیدم که وقتی حجم اطلاعات ارسالی رو کم می کردم و تبادل اطلاعات سریع تر می شد با توجه به این که سرعتم وحشتناک پایینه مساله حل میشد ولی وقتی از یه بازه زمانی می گذشت دیگر گرفتن پاسخ نادیده گرفته می شد

امتحان کن شاید مساله شما هم از همین مورد باشه ....

Mohsen229266
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 10:28 صبح

که ظاهرا یه زمانی داره پاسخ اگه از اون زمان بگذره کلا اون ارسال نادیده گرفته میشه
از اینجا فهمیدم که وقتی حجم اطلاعات ارسالی رو کم می کردم و تبادل اطلاعات سریع تر می شد با توجه به این که سرعتم وحشتناک پایینه مساله حل میشد ولی وقتی از یه بازه زمانی می گذشت دیگر گرفتن پاسخ نادیده گرفته می شد

ممنون دوست عزیز ولی مشکل از حجم اطلاعات نیست من فک میکنم مشکل یه جورایی مربوط به activex colntrols مرورگر ها میشه آیا نرم افزاری وجود داره که این تنظیمات رو انجام بده؟

saeed_sho
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 17:45 عصر

منم به این مشکل برخوردم یه جورایی انگار update panel یه timeout داشته باشه

مهدی کرامتی
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 22:21 عصر
نحوه برخورد با جاوا اسکریپت در همه مرورگرها یکسان نیست.

Timeout شدن Callback هم منتفی نیست.

Mohsen229266
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 08:07 صبح
نحوه برخورد با جاوا اسکریپت در همه مرورگرها یکسان نیست.

Timeout شدن Callback هم منتفی نیست.

ممنون استاد
من یه برنامه ضمیمه کردم مربوط به یک افکت و لود چند صفحه Html در یک صفحه میشه ولی نمی دونم چرا تو یه سری از سیستم ها جواب میده ولی تو یه سری دیگه نه!
روی چند تا سیستم هم ویندوز نصب کردم با مرورگر های مختلف هم تست کردم جواب نداد ممنون میشم راهنماییم کنید

Mohsen229266
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 11:56 صبح
میشه لطفا چکش کنید بگید مشکل از کجاست؟

Mohsen229266
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 08:12 صبح
مشکل هنوز حل نشد خیلی از پلاگین ها یی رو که فک میکردم مرتبطه رو هم نصب کردم بازم جواب نداد

tree1371
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 08:18 صبح
دویت عزیز یکی از مشکلات شایع جاوا اسکریپت همین هست که ممکنه بعضی مواقع با قرار دادن دو قطعه کد در یک صفحه به درستی عمل نکنه . یکی از راه های حل این مشکل این هست که کتابخانه جاوا فقط یک بار صدا زده بشه و یا اینکه اون قطعه کد رو یک جور دیگه در صفحه لود کنید مثل یوزر کنترل که ربطی به صفحه اصلی نداشته باشه

jalil_gh
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 09:45 صبح
احتمالا شما این این دمو رو از روی فایل اجرا میکنید. بعضی از مرورگرها اجازه دریافت اطلاعات با ajax رو از روی فایل نیمدن. (فقط فایرفاکس این اجازه رو میده).
من دمو شماره ۲ رو از روی سرور اجرا کردم. تو فایرفاکس ۲۰ و کروم ۲۵ و اپرا ۱۲ راحت اجرا میشه.

Mohsen229266
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 09:19 صبح
ممنون از پاسخهاتون

احتمالا شما این این دمو رو از روی فایل اجرا میکنید. بعضی از مرورگرها اجازه دریافت اطلاعات با ajax رو از روی فایل نیمدن. (فقط فایرفاکس این اجازه رو میده).
من دمو شماره ۲ رو از روی سرور اجرا کردم. تو فایرفاکس ۲۰ و کروم ۲۵ و اپرا ۱۲ راحت اجرا میشه.
بله درسته ولی شما روی 1 سیستم با چند مرورگر تست کردید ولی در بعضی از سیستم ها جواب نمیده من اینو نمونه گذاشتم روی سرور هم که تست میکنم همین نتیجه رو میده

Mohsen229266
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 09:38 صبح
دویت عزیز یکی از مشکلات شایع جاوا اسکریپت همین هست که ممکنه بعضی مواقع با قرار دادن دو قطعه کد در یک صفحه به درستی عمل نکنه . یکی از راه های حل این مشکل این هست که کتابخانه جاوا فقط یک بار صدا زده بشه و یا اینکه اون قطعه کد رو یک جور دیگه در صفحه لود کنید مثل یوزر کنترل که ربطی به صفحه اصلی نداشته باشه
ممنون از یاسختون
ولی مشکل از کد نیست همونطور که عرض کردم روی یه سری از سیستم ها جواب نمیده