PDA

View Full Version : هر کس که در موقع ایجاد پروژه ، پروژه خود را با wpf ایجاد کرد پروژش با wpf است؟

negar.rafie
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 09:58 صبح
سلام
این همیشه در ذهن من بوده که ایا اگر در موقع ایجاد پروژه ، پروژه خود را با wpf ایجاد کنیم پروژه ما با wpf است؟
یعنی اگر از xml استفاده نکنیم و از کنترهای toolbax استفاده کنیم (مانند winform) ایا باز هم پروژه ما از نوع wpf است؟

یه سوال دیگه
مگه wpf برای این نیست که خودمون ظاهر برنامه خود را زیبا کنیم و نیاز به کامپوننت های دیگر مانند دات نت بار نداشته باشیم ؟ پس این قسمت کامپوننت های wpf که اکثر مجموعه کامپوننت ها دارند برای چی هستش؟
ممنون

aghayex
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 11:19 صبح
وقتی شما یه پروژه رو ایجاد می کنید در واقع دو بخش ایجاد شده بخش اول soluation برنامه هست که در زیر مجموعش می تونید چندین پروژه داشته باشید و در نهایت یکی از اون پروژه ها رو به soluation معرفی می کنید تا به عنوان پروژه اجرا کننده برنامه تعیین بشه . بخش دوم هم پروژهاتون هست حالا ممکنه یکی از اون پروژه هاتون winform باشه ویکی دیگه wpf . من کلی گفتم تا قضیه بهتر جابیوفته
در مورد سوال دومتون هم کامپوننت ها در بیشتر مواقع ابزاری هستن برای اینکه کار ما سریعتر راه بیوفته و در بعضی از مواقع کلا کارمون گیر یه کامپوننت هست یعنی شما علمشو نداری که مثلا بری کامپوننت دات نت بار و بسازی و مجبور می شی بری و از اون استفاده کنی .
اما همون طور که گفتم در بیشتر مواقع برای تسریع در کار هست

negar.rafie
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 15:07 عصر
سوال اول من را درست متوجه نشدید
منظورم این است که اگر ما پروژه خود را با wpf ایجاد کنیم و از خودمون هیچ کنترلی را ایجاد نکنیم و از کنترلهای toolbax استفاده کنیم ایا پروژه ما از نوع wpf محسوب می شود ؟

negar.rafie
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 21:03 عصر
حالا یه سوال دیگه
اگر مثلا من از این به بعد هر پروزه ای را که میخوام بنویسم با wpf بنویسیم میتونم هر کاری یا هر کدی که در ویندوزی مینوشتم را به همون شکل در wpf پیاده سازی کنم؟یعنی کدنویسی با ویندوز فرم فرق نمیکنه؟

aghayex
جمعه 30 فروردین 1392, 14:37 عصر
کد نویسی wpf c# با winfrom c# یه سری فزق های جزئی در نوه نوشتن داره که اونم مشکلی نیست

رضا عربلو
شنبه 31 فروردین 1392, 08:25 صبح
شما می توانید نوع خروجی پروژه تان را تغییر دهید. در واقع وقتیکه یک پروژه از نوع خاصی ایجاد می کنید VS برای شما تنظیمات مربوط به نوع خروجی را بطور اتوماتیک انجام می دهد و همچنین اسمبلی های که برای شما بسیار پر کاربرد هست را رفرنس می دهد ولی همانطور که گفتم شما می تونید نوع خروجی پروژه تان را تغییر دهید.