PDA

View Full Version : مبتدی: مشكل در update

mohsen_r
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 10:06 صبح
با سلام
من پس از واردكردن دو مقدار آنها را در ديتابيس سرچ مي كنم و بازدن كليك نمايش داده ميشه حالا من مي خوام مقداري كه توسط كاربر تغيير ميكنه در همين فرم نه يك فرم جديد update بشه اما بعد از زدن كليد ثبت اينكار انجام نميشه اشكال من كجاست
نمونه فرم نوشته شده

mohsen_r
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 23:01 عصر
شرمنده
اساتید محترم سوال ما جواب نداره

phpeproject.ir
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 23:02 عصر
سوال واضح نیست یکم توضییح بدید دوست من

mohsen_r
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 23:23 عصر
سوال واضح نیست یکم توضییح بدید دوست من

با عر ض معذرت
من صفحه آماده کردم که دانشجو با زدن شماره دانشجوئی و کد پایان نامه خود اطلاعات اون مثل نام و چکیده پایان نامه نمایش داده میشه تا اینجا من مشکل ندارم
حالا اگر دانشجو بخواد اگر قبلا چکیده را ارسال نکرده یا ویرایش کنه در قسمت مشخص شده می تونه چکیده را تایپ کنه حالا وقتی کلید ثبت چکیده را می زنم اینکار انجام نمیشه

mohsen_r
جمعه 30 فروردین 1392, 10:30 صبح
به من مبتدی کمک کنید اگه نمیشه ما بی خیالش بشیم

MMSHFE
جمعه 30 فروردین 1392, 11:05 صبح
دوست عزیز، کدتون اشکالات طراحی و کدنویسی زیاد داشت. فکر کنم از نرم افزارهای WYSIWYG مثل DreamWeaver استفاده میکنید. بهتره عادت کنید خودتون کد بنویسید چون کد این برنامه ها بهینه نیست. کدی که براتون میگذارم رو با کد خودتون مقایسه کنید و روش دقت کنید تا متوجه روش کار بشین:

<!doctype html>
<html dir="rtl">
<head>
<title>ثبت چکیده پایان نامه</title>
<meta charset="utf-8" />
<style type="text/css">
* {
font-family: Tahoma;
font-size: 10pt;
}
</style>
</head>
<body style="background-image: url(http://azadyazd.eu5.org/images/blue_tile.jpg);">
<?php
include 'header.php';
if (!isset($_POST['fd_pers_regno'], $_POST['code_p'])) {
?>
<div align="center" style="background-image: url(http://azadyazd.eu5.org/images/blue_tile.jpg); background-repeat: repeat;">
شماره دانشجوئي و کد پايان نامه خود را وارد کنيد<br />
<form action="" method="post">
<table cellpadding="5px" style="border: solid 1px #000;">
<tr align="center"><th>شماره دانشجوئی:</th><td><input name="fd_pers_regno" type="text" /></td></tr>
<tr align="center"><th>کد پایان نامه:</th><td><input name="code_p" type="text" /></td>
<tr align="center"><td colspan="2"><input type="submit" value="تأیید" /></td></tr>
</table>
</form>
<?php
}
else {
?>
<p align="center">مشخصات دانشجو</p>
<?php
include 'db.php';
// Update
if (isset($_POST['noteb'])) {
mysql_query("UPDATE `personal` SET `noteb`='{$_POST['noteb']}' WHERE (`fd_pers_regno` = '{$_POST['fd_pers_regno']}')");
mysql_close($conn);
header('Location: update_ch.php');
exit();
}
else {
echo '<form action="" method="post">' . PHP_EOL;
echo '<input name="fd_pers_regno" type="hidden" value="' . $_POST['fd_pers_regno'] . '" />' . PHP_EOL;
echo '<table cellpadding="5px" style="border: solid 1px #000;">' . PHP_EOL;
echo '<tr align="center"><th>شماره</th><th>نام</th><td>نام خانوادگی</th><th>چکیده</th></tr>' . PHP_EOL;
$result = mysql_query("SELECT * FROM `personal` WHERE (`fd_pers_regno` = '{$_POST['fd_pers_regno']}' AND `code_p`='{$_POST['code_p']}')");
if ($result && mysql_num_rows($result) > 0) {
$result = mysql_fetch_assoc($result);
echo '<tr align="center" valign="middle">';
echo '<td>' . $result['fd_pers_regno'] . '</td>';
echo '<td>' . $result['fd_pers_name'] . '</td>';
echo '<td>' . $result['fd_pers_family'] . '</td>';
echo '<td><textarea cols="70" name="noteb" rows="20">' . $result['noteb'] . '</textarea></td>';
echo '<td><input type="submit" value="ثبت چکیده" /></td>';
echo '</tr>' . PHP_EOL;
}
echo '</table>' . PHP_EOL;
echo '</form>' . PHP_EOL;
mysql_close($conn);
}
}
?>
</body>
</html>
<?php
include 'footer.php';
?>

mohsen_r
جمعه 30 فروردین 1392, 12:29 عصر
از اینکه وقت گذاشتید کد من را باز نویسی کردید تشکر البته من از نرم افزار خاصی استفاده نمی کنم و باnotepad کد نویسی می کنم
ولی باز هم update انجام نشد و مقدار قبلی می ماند
چون زبان برنامه نویسی من دلفی بوده یک مقدار شرط ها مشکل دارم که باید مطالعه بیشتری داشته باشم(البته ترتیب اجرا مثلا" در کد شما قبل از اینکه مقدار noteb تغییر کنه دستور update داده شده و سپس else آن ادیت noteb اجرا میشه و کلید ثبت زده می شه)