PDA

View Full Version : آموزش: ارسال پارامتر با JSon در ASP.NET

mehrzad_ali
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 15:31 عصر
http://www.novindesign.com/education/posts/more/9/6/%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-JSon-%D8%AF%D8%B1-ASP.NET-Webforms-%28-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%29

mohammad kafiyan
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 19:06 عصر
با سلام با تشکر که این لینک را گذاشتی
حالا می تونی نمونه کدی برای ارسال پارامتر از متدی که در handler تعریف شده با jquery.ajax بگی چطوری است؟؟؟؟

mehrzad_ali
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 19:38 عصر
توی هندلر از webmethod استفاده کردم توی json خطا داد . کدتون رو بزارید

mohammad kafiyan
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 11:42 صبح
دوست عزیز من خیلی کار کردم و متوجه شدم ما زمانی که متدی در داخل handler تعریف می کنیم و قرار است پارامتری ارجاع دهیم باید حتما مقدار آن متد را در داخل تابع پیش فرض فراخوانی کنید و از این تابع مقدار متد را ارسال کنید قرار دهید دلیلش این هست که ارسال و درخواست ها از این تابع صورت می گیرد شما نمی توانید به صورت مستقیم که در url ،jquery.ajax می آمدید نام وب سرویس و سپس متد را به آن معرفی می کردید اضافه می کردید ،اجرا کند
مثال:
url:name.asmx/name_method
ولی در handler
url:name.ashx
فقط همین
حالا چرا نمی توانیم متد تعریف شده در handler را به صورت مستقیم مقدارش را پاس بدیم نمی دونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا سوالی داشتم می خوام ببینم برای کار با jquery.ajax بهترین روش برای کار با عملیات های مربوط به gridview هست مثل select بر اساس فیلد خاص و نمایش آن در gridview یا استفاده از ajax مربوط به کنترل toolkit و یا updatepanel
اگر روش اول بهتر است لطفا یک مثال بزنید