PDA

View Full Version : سوال: بانک اطلاعاتی مناسب

فؤاد
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 18:23 عصر
سلام

برای برنامه ای با مشخصات زیر چه بانک اطلاعاتی را توصیه میکنید :

- نوشته شده با زبان سی شارپ
- تحت ویندوز
- تک کاربره
- یک جدول با دو فیلد
- طول رشته هر فیلد حداکثر 50 کاراکتر
- تعداد رکوردهای جدول حداکثر 5 میلیون رکورد

با تشکر

danialafshari
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 19:38 عصر
سلام
فکر نمی کنم برنامه زیاد سنگینی باشه به نظرم xml بهتره
SQLite هم خوبه

Arash_janusV3
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 19:45 عصر
access 2010 کمی برای محکم کاری

ordebehesht
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 19:56 عصر
در مورد XML میشه کمی بیشتر توضیح بدی من زیاد شنیدم ولی بلد نیستم لینکی چیزی داری ممنون

فؤاد
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 20:06 عصر
سلام و تشکر از دوستان بابت مشارکت

لازمه توضیح بدم باید اطلاعات کد بشن و به راحتی در دسترس قرار نگیرند....سرعت جستجو هم برام بسیار مهمه...فرض کنید یه دیکشنریه یا یه برنامه حسابداری...برنامه قراره پک بشه و روی سی دی رایت بشه و توزیع بشه...اینستالر داشته باشه و .... دقیقا مثل یه برنامه کاربردی عمومی

بازم ممنون میشم مشخص کنید چه بانکی و چرا و مثلا چرا اس کیو ال سرور رو توصیه نمیکنید ؟

موفق باشید

veniz2008
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 20:35 عصر
سلام.
چون شما گفتید یه برنامه ساده با یک جدول و با داده های محدود دوستان گفتن SQLLite و aceess 2010 .
به شخصه برای پروژه های دانشجویی خیلی کوچیک هم access استفاده نمیکنم (نه اینکه از پسش بر نیاد ولی من با sp ها و function ها زیاد سر وکار دارم و تا جاییکه خبر دارم اکسس با sp ها مشکل داره یا براحتی قابل انجام نیست). مورد بعدی محیط آزار دهنده access هست (در قیاس با sql).
من sql server رو پییشنهاد میکنم و چون گفتید تا 5 میلیون رکورد و سرعت هم خیلی اهمیت داره، توصیه میکنم حتما ایندکس مناسب رو برای جدولتون در نظر بگیرید.
موفق باشید.

abdullah20
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 20:52 عصر
دوستان حالا چون که پایگاه داده یک جدول داره و دوتا فیلد ملاک نیست که از access یا sqlite استفاده بشه و باید تعداد رکوردی که قراره ذخیره بشه را هم در نظر گرفت
مهترین ملاک برای انتخاب sql جدایی از امنیتی که داره این است که در تعداد رکورد بالا مشکلی پیش نمیاد
5 میلیون رکورد برای access و sqlite خیلی زیاده
همون طور که دوستمون veniz2008 گفتند sql server