PDA

View Full Version : سوال: گروه بندی آیتم های لیست باکس

JustAcMilan
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 23:28 عصر
چطور میشه آیتمهای listbox رو گروه بندی کرد (مثلا هر چهارتا توی یک گروه)
راستش میخوام هرچهار ایتم به عنوان یک ایتم محصوب بشه
آیا چنین چیزی ممکن هست ؟ چطور؟
با تشکر

littledemon
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 23:38 عصر
شما داری از لیست باکسای پیشرفته و انعطاف پذیری حرف میزنی که ایجادش به نظر من 3 راه داره :

1- بشینی خودت با User control ایجادش کنی !
2- از کنترل Tree view یه جورایی به هدفت برسی که کیفیت کارت رو بنا بر سلیقه ات و هدفت شاید بیاره پایین
3- از کامپوننت های معروف استفاده کنی که این امکانات رو به خوبی میدن بهت . یه جستجو بزنی هم میتونی به راحتی تهیه شون کنی : DevExpress , Telerik ,NetAdvantage , ....

JustAcMilan
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 15:16 عصر
3- از کامپوننت های معروف استفاده کنی که این امکانات رو به خوبی میدن بهت . یه جستجو بزنی هم میتونی به راحتی تهیه شون کنی : DevExpress , Telerik ,NetAdvantage , ....
میشه یه نمونه رو که نیاز منو برطرف کنه معرفی کنید

veniz2008
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 15:45 عصر
چطور میشه آیتمهای listbox رو گروه بندی کرد (مثلا هر چهارتا توی یک گروه)
راستش میخوام هرچهار ایتم به عنوان یک ایتم محصوب بشه
آیا چنین چیزی ممکن هست ؟ چطور؟
با تشکر
سلام.
سوالتون رو کامل مطرح کنید و سعی کنید یک مثال بزنید تا مخاطب دقیقا متوجه بشه چی مد نظر شماست. شاید کسی راه حلی به ذهنش رسید.

JustAcMilan
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 15:59 عصر
سلام.
سوالتون رو کامل مطرح کنید و سعی کنید یک مثال بزنید تا مخاطب دقیقا متوجه بشه چی مد نظر شماست. شاید کسی راه حلی به ذهنش رسید.
من این لیست باکس رو برای جستجو میخوام
103027

الان فقط در صورتی اطلاعات رو توی دیتاگرید نمایش میده که روی mehdi (ایندکس 0) کلیک کنم
من میخوام روی هر قسمت از اون مستطیل قرمز کلیک کنم اطلاعات رو نمایش بده

JustAcMilan
جمعه 30 فروردین 1392, 14:09 عصر
بابا دم شما گرم
چقدر جواب آدمو میدین

littledemon
شنبه 31 فروردین 1392, 10:48 صبح
سعی کن یکم از خودت انتظارتو ببری بالاتر تا از ملت :لبخند: حوصله داشته باش مهندس .
شما اگه یه سرچ فارسی کرده باشی از اون کامپوننت ها به جواب میرسی. اگه بخوام بهت نحوه کار کامپوننت رو بگم ، تا نداشته باشیش نمی دونی من چی میگم (گرچه نیاز به نحوه کار نداره ! ) واگه بخوام هم لینک بزارم که قانونی نیست . میتونی با یه جستجوی دیگه هم نیازت رو با کنترل های List View حل کنی ولی نیاز به یخورده حوصله و ابتکار داره .

JustAcMilan
شنبه 31 فروردین 1392, 12:35 عصر
سعی کن یکم از خودت انتظارتو ببری بالاتر تا از ملت :لبخند: حوصله داشته باش مهندس .
شما اگه یه سرچ فارسی کرده باشی از اون کامپوننت ها به جواب میرسی. اگه بخوام بهت نحوه کار کامپوننت رو بگم ، تا نداشته باشیش نمی دونی من چی میگم (گرچه نیاز به نحوه کار نداره ! ) واگه بخوام هم لینک بزارم که قانونی نیست . میتونی با یه جستجوی دیگه هم نیازت رو با کنترل های List View حل کنی ولی نیاز به یخورده حوصله و ابتکار داره .
با تشکر از شما
خدتون هم می دونین توی جستجو کلیدواژه ها خیلی مهمند و ممکنه به اون نتیجه دلخواهت نرسی
فک کنم دلیل به وجود اومدن این فروم هم تبادل اطلاعات و کمک به همدیگه باشه، غیر از اینه؟

littledemon
شنبه 31 فروردین 1392, 17:15 عصر
درسته .
ولی در مورد کامپوننت هایی که من نام بردم ، خصوصا محصولات شرکتای Telerik و DevXpress وقتی شما کامپوننت رو نصب کنی رو سیستم یه Demo Center داره که کار با تمام کنترل هاش رو به همراه سورس کدهای VB و C# توضیح دادند که نمونه اجرایی هم دارند برای این که ببینی چه نتیجه ای رو در بر میگیریه . من Telerik Rad control windofrms رو پیشنهاد میکنم شخصا .خیلی واسه کار شما عالیه .
موفق باشی:لبخندساده: