PDA

View Full Version : سوال: کلید میانبر در برنامه !

mehrdad1991h
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 19:51 عصر
سلام

سوال اول :
طبق تحقیق و جستجویی که تا این لحظه کردم به این نتیجه رسیدم که اگر برنامه ی من اجرا نباشه
و من بخوام که به وسیله ی کلید میانبر اجرا بشه
باید روی شرتکت برنامه راست کلیک کنم و در اونجا برای اجرای برنامه در قسمت Shortcut Key کلید های مد نظرم را وارد کنم تا بعد بتونم با زدن اونها برنامه را اجرا کنم

حالا این کار را چگونه ما میتونیم به وسیله ی برنامه نویسی انجامش بدیم ؟ من چیزی نیافتم کسی میتونه کمکی کنه ؟(منظورم اینه که نیایم شورتکات درست کنیم و این کلید ها را بهش بدیم یه کم با کلاس تر که مشخص نباشه چی کار کردیم !! مثل خیلی از برنامه هایی که الان هستن )

سوال دوم :
کلید میانبر در خود برنامه در حالتی که فوکوس روی برنامه نباشه !
در این حالت چجوری میتونیم کلید میانبری داشته باشم ؟ که عملیات را در برنامه برای ما انجام دهد ؟

سوال اخر :
کد های مربوط به کلید های میانبر را باید در کدام قسمت برنامه وارد کرد ؟ در رویداد کی دان فرم اصلی یا کجا ؟

جستجو کردم ولی چیز خاصی گیر نیاوردم !!! اگر لینکی چیزی هم باشه بدید تشکر میکنم

با تشکر
سپاس

mehrdad1991h
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 23:41 عصر
بابا برای مورد 1 و 2 یه لینک بدید انگلیسی باشه ! منبع باشه هرچی میخواد باشه

khokhan
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 23:54 عصر
بابا برای مورد 1 و 2 یه لینک بدید انگلیسی باشه ! منبع باشه هرچی میخواد باشه

فکر کنم کسی تا الان متوجه منظور شما نشده برا همین پاسخی نمی دن:لبخند:

mehrdad1991h
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 10:08 صبح
بالابااش....

amirzandi
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 10:17 صبح
سلام

سوال اول :
طبق تحقیق و جستجویی که تا این لحظه کردم به این نتیجه رسیدم که اگر برنامه ی من اجرا نباشه
و من بخوام که به وسیله ی کلید میانبر اجرا بشه
باید روی شرتکت برنامه راست کلیک کنم و در اونجا برای اجرای برنامه در قسمت Shortcut Key کلید های مد نظرم را وارد کنم تا بعد بتونم با زدن اونها برنامه را اجرا کنم

حالا این کار را چگونه ما میتونیم به وسیله ی برنامه نویسی انجامش بدیم ؟ من چیزی نیافتم کسی میتونه کمکی کنه ؟(منظورم اینه که نیایم شورتکات درست کنیم و این کلید ها را بهش بدیم یه کم با کلاس تر که مشخص نباشه چی کار کردیم !! مثل خیلی از برنامه هایی که الان هستن )

سوال دوم :
کلید میانبر در خود برنامه در حالتی که فوکوس روی برنامه نباشه !
در این حالت چجوری میتونیم کلید میانبری داشته باشم ؟ که عملیات را در برنامه برای ما انجام دهد ؟

سوال اخر :
کد های مربوط به کلید های میانبر را باید در کدام قسمت برنامه وارد کرد ؟ در رویداد کی دان فرم اصلی یا کجا ؟

جستجو کردم ولی چیز خاصی گیر نیاوردم !!! اگر لینکی چیزی هم باشه بدید تشکر میکنم

با تشکر
سپاس

در مورد سوال آخر = بله در رویداد KeyDown باید باشن و البته خاصیت KeyPreview فرم شما باید True باشد