PDA

View Full Version : مبتدی: به روزرسانی نرم افزار در حد فقط تغییرات ایجاد شده

piroozman
جمعه 30 فروردین 1392, 00:27 صبح
با سلام
همانطور که می دانید بسیاری از شرکتها برای به روز رسانی نرم افزار های خود بسته هایی را در سایت های خود قرار می دهند که کاربران می توانند با دانلود نمودن آن نرم افزار نصب شده روی سیستم خود را به روز رسانی کنند. مانند سرویس پک های مربوط به ویندوز، آفیس و . . .
میشه در مورد این گونه به روز رسانی ها دوستان توضیحی بدند.
بنده ستاپی رو با خود ویژوال استودیو تولید کرده ام. مطمئنا برنامه ای که نوشته شده مرتبا در حال تغییر و به روز رسانی است و قصد دارم این کار روی برنامه تولیدی خودم اجرا کنم
ممنون می شم راهنمایی کنند یا اینکه در بحث شرکت کنند.

البته روش دیگری هم در مورد برنامه های سرور کلاینتی توسط شرکت ها انجام میشه و این که برنامه اصلی که در سرور قرار داره رو به روز می کنند بعد می بینیم که برنامه هایی که در کلاینت ها اجرا می شوند به روز شده اند. در مورد این گونه برنامه ها بنده هیچی نمی دونم. توضیح بیشتر این که برنامه اصلی روی سرور قرار داره و یک شورتکات روی کلاینت ها وجود داره و کاربر کلاینت وقتی روی شورتکات رو اجرا می کنه فایل های اصلی برنامه بر روی هارد اون کپی میشه و وقتی برنامه بالا میاد شما می تونید تغییرات رو مشاهده کنید. در مورد این روش هم اگر دوستان چیزی میدونند بحث کنند و اینکه آیا می توان برنامه های دات نت رو به این شکل توسعه داد؟ با تشکر

phpeproject.ir
جمعه 30 فروردین 1392, 00:29 صبح
به نظرم یه خروجی setup بگیر که روی قبلی نصب بشه و با دیتای مثلا دیتابیس کاری نداشته باشه

absDeveloper
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 01:08 صبح
سلام.
شما با همون setup رو که واسه سولوشن مورد نظر ایجاد کردید می تونید مرتبا بروز رسانی رو انجام بدین.به این صورت بعد از اینکه تغییرات روانجام دادین کل سولوشن رو Build کنید و سپس فایل Set up رو ReBuild کنید.می بینید که تغییرات روی فایل setup اعمال میشه. من دارم برای پروژه خودم اینکار رو انجام می دم وکار می کنه.در مورد انجام اینکار به صورت آنلاین چیز خاصی نمی دونم.

piroozman
شنبه 11 خرداد 1392, 20:12 عصر
سلام.
شما با همون setup رو که واسه سولوشن مورد نظر ایجاد کردید می تونید مرتبا بروز رسانی رو انجام بدین.به این صورت بعد از اینکه تغییرات روانجام دادین کل سولوشن رو Build کنید و سپس فایل Set up رو ReBuild کنید.می بینید که تغییرات روی فایل setup اعمال میشه. من دارم برای پروژه خودم اینکار رو انجام می دم وکار می کنه.در مورد انجام اینکار به صورت آنلاین چیز خاصی نمی دونم.
ممنون از پاسختون. این روشی که شما توضیح دادید اجرا کرده ام. مشکلی که اینجا وجود داره اگر تعداد کلاینتها زیاد باشه چطور باید برنامه جدید رو سیستم اونها قرارداد. آیا روشی به نظرتون می رسه که فقط برنامه رو در سرور به روز کرد و این به روز رسانی خود به خود بر روی برنامه های سمت کلاینت به روز شده باشه. منظورم پاراگراف سوم موضوع این تاپیک هستش. باز هم تشکر

piroozman
شنبه 11 خرداد 1392, 20:14 عصر
به نظرم یه خروجی setup بگیر که روی قبلی نصب بشه و با دیتای مثلا دیتابیس کاری نداشته باشه
نصب مجدد برنامه روی کلاینت ها بسیار وقت گیر هستش. فکر ش رو بکنید 200 کامپیوتر وجود داشته باشه. باید به کل کلاینت ها اطلاع رسانی کنی که برنامه رو به روز کنند یا ادمین شبکه (بیچاره ادمین) بره و روی یکی یکی کامپیوترها برنامه جدید رو نصب کنه (به خصوص کاربرانی که درست و حسابی سر از کامپیوتر و برنامه های نصب شده در نمی آورند.)