PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از نرم افزار در سیستم مشتری بدون نیاز به نصب .NET

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 09:44 صبح
سلام دوستان من برای عدم نیاز به نصب دات نت در سیستم مشتری کارهای زیر را انجام دادم:
1. تمامی dll هایی که در قسمت References هست را خاصیت Copy Local را true کردم. (برای انجام این کار ابتدا روی dll مورد نظر راست کلیک میکنید سپس properties را انتخاب کنید و گزینه Copy Local را true کنید.)
2. از منوی Build گزینه Build Solution را کلیک کنید.
تمامی dll ها به فولدر Bin اضافه می شود.
من بعد از انجام این کار برنامه را روی 3 - 4 تا سیستم که دات نت نصب نبود امتحان کردم و به خوبی کار کرد.
حالا از دوستان خواهش میکنم این روش را امتحان کنند و نتیجه را توی همین تاپیک اعلام کنند تا در صورتیکه نرم افزار بدون مشکل کار میکنه بتونیم از این روش هم استفاده کنیم.

فقط عیبی که این کار داره حجم برنامه خیلی زیاد میشه . مثلا برنامه من که حدود 10MB بود با این کار حدود 80MB شد.

esibarnamenevis
جمعه 30 فروردین 1392, 09:54 صبح
سلام
چی رو امتحان کنیم؟؟؟
منظورتون برنامه شماست؟؟

esibarnamenevis
جمعه 30 فروردین 1392, 09:55 صبح
منظورتون از .NET دقیقا چیه؟
.NET Framework یا ؟Visual Studio

esibarnamenevis
جمعه 30 فروردین 1392, 10:00 صبح
اگه منظورتون فریم ورک هستش که باید همون ورژن که باهاش برنامه تون رو ساختید روی سیستم مقصد (مشتری) نصب باشه(و بدون دات نت امکان نداره پس حتما باید نصب بشه)

اگه هم منظورتون ویژوال استودیو هستش که نیازی به نصب اون روی سیستم مقصد نیست

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 10:00 صبح
سلام
چی رو امتحان کنیم؟؟؟
منظورتون برنامه شماست؟؟

ببخشد دوست عزیز منظورم برنامه خودم نبود ... منظورم این بود که شما ها هم این روش را امتحان کنید ببینید این روش جواب میده یا نه ...

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 10:01 صبح
اگه منظورتون فریم ورک هستش که باید همون ورژن که باهاش برنامه تون رو ساختید روی سیستم مقصد (مشتری) نصب باشه

اگه هم منظورتون ویژوال استودیو هستش که نیازی به نصب اون روی سیستم مقصد نیست

منظورم ویژوال نیست اون را که خودم هم میدونم نیاز به نصب نیست منظور فریم ورک هست ... با این کاری که من انجام دادم روی سیستم هایی هم که فریم ورک نصب نبود برنامه به خوبی کار کرد

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 11:50 صبح
تا الان 38 نفر این تاپیک را مشاهده کردن یعنی یک نفر هم تست نکرده!!!!!؟؟؟؟؟

danialafshari
جمعه 30 فروردین 1392, 12:05 عصر
سلام
ببینید برنامه تحت بستر دات نت هست و اون dll ها فقط کلاس های استفاده شده برای برنامه هستند و به معنی کل دات نت نیستند
اگر این طور بود که مایکروسافت دیگه نمی گفت نیاز به دات نت هست
بعدشم اکثر کاربران و بازدید کنندگان این سایت برنامه نویس هستند و روی سیستمشون دات نت هست و به سختی میشه براتون تست کرد

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 12:50 عصر
سلام
ببینید برنامه تحت بستر دات نت هست و اون dll ها فقط کلاس های استفاده شده برای برنامه هستند و به معنی کل دات نت نیستند
اگر این طور بود که مایکروسافت دیگه نمی گفت نیاز به دات نت هست
بعدشم اکثر کاربران و بازدید کنندگان این سایت برنامه نویس هستند و روی سیستمشون دات نت هست و به سختی میشه براتون تست کرد

من حرف شما را قبول دارم من نگفتم این dll ها کل دات نت هست. گفتم شاید اینجوری نیازی به نصب دات نت روی سیستم مشتری نباشه!! منظور منم این نبود که رویسیستم خودمون هم دات نت نصب نکنیم!!!!
در ضمن حق با شماست حواسم نبود بازدیدکنندگان این سایت برنامه نویس هستند!!!!

ali.bahrami
جمعه 30 فروردین 1392, 14:09 عصر
دوستان من از همگی عذرخواهی میکنم. بعد از تست های فراوان امکان اجرا بدون دات نت نیست. از دوست گرامی (danialafshari) هم بابت پست قبلی خودم عذرخواهی میکنم. اگر یکم لحن صحبتم بد بود.

پس نتیجه اینکه بدون دات نت هرگز !!!!

aghayex
جمعه 30 فروردین 1392, 14:32 عصر
دوست عزیز این کار شما در صورتی درسته که از یه سری کامپوننت های دیگه استفاده نکنی مثلا من در برنامم از گزارش گیر استیمول استفاده می کنم اما همین گزارش گیر هم خودش از رفرنس های دات نت استفاده می کنه و اینطور میشه که در جاهایی گیر مده

danialafshari
شنبه 31 فروردین 1392, 06:31 صبح
دوستان من از همگی عذرخواهی میکنم. بعد از تست های فراوان امکان اجرا بدون دات نت نیست. از دوست گرامی (danialafshari) هم بابت پست قبلی خودم عذرخواهی میکنم. اگر یکم لحن صحبتم بد بود.

پس نتیجه اینکه بدون دات نت هرگز !!!!

نه خواهش می کنم
من یک نرم افزاری گرفتم که میگه میشه دات نت رو پرتابل کرد و درون برنامه قرار داد ولی سیستم دستم نیست که تست کنم
دانلود کنید و اگر زحمتی نیست و دات نت ندارید نتیجه رواینجا بگید
نام برنامه : XenoCode
موفق باشید

m110_110
شنبه 31 فروردین 1392, 07:44 صبح
سلام
نسخه هاي جديد برنامه xenocode اسمش عوض شده و به Spoon Virtual Application Studio تغيير پيدا كرده
ميتونيد اين اسم رو جستجو كنيد و دانلود كنيد البته licence داره كه البته مي تونيد نسخه با كركش رو از سايت هاي فارسي پيدا كنيد
در ضمن اين برنامه رو تستش هم كردم و به خوبي كار مي كنه
تنها مشكل هم ميتوان گفت كه بالارفتن حجم برنامه خروجي هست كه براي من خيلي مهم نبود
موفق باشيد

nima.sh
شنبه 31 فروردین 1392, 07:59 صبح
سلام به دوستان برنامه نویس....
اینو همه میدوند که رو ویندوز 7 و 8 .net framework نصبه،بعید میدونم کسی از ویندوز xp استفاده کنه....
موفق باشید.....

danialafshari
شنبه 31 فروردین 1392, 16:31 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس....
اینو همه میدوند که رو ویندوز 7 و 8 .net framework نصبه،بعید میدونم کسی از ویندوز xp استفاده کنه....
موفق باشید.....

سلام
به هر حال شما وقتی برنامه می نویسید باید جوری باشه که برای کاربر شرط های کمی گذاشته بشه.
به کاربر بگی Crystal نصب کن .net 4 نصب کن sql server نصب کن و بعد بهش بگی ویندوز 7 هم نصبکن پشیمون میشه ! :بامزه:
بهتره نرم افزار روی ویندوز های فعال که xp هم جزءش هست به راحتی اجرا بشه
و از طرفی دیگه هم ممکنه برنامه عمومی باشه که دیگه نمیشه کاریش کرد و باید با همه ویندوز ها سازگاری داشته باشه !
موفق باشید

FastCode
شنبه 31 فروردین 1392, 18:34 عصر
من در همین هفته که گذشت روی ۶ تا ویندوز xp
.net ۴.۵ نصب کردم.

و یک برنامه دیگه که ممکنه برای بعضی ها از xenocode بهتر باشه mono -aot=static

ali.bahrami
شنبه 31 فروردین 1392, 19:18 عصر
من xenocode را نصب کردم ولی اصلا اجرا نمیشه error 0x0003:2 میده !!

ali.bahrami
شنبه 31 فروردین 1392, 19:19 عصر
من در همین هفته که گذشت روی ۶ تا ویندوز xp
.net ۴.۵ نصب کردم.

و یک برنامه دیگه که ممکنه برای بعضی ها از xenocode بهتر باشه mono -aot=static

روی XP SP3 دیگه ؟؟ چون روی سرویس پک 2 فکر نکنم نصب بشه

f.beigirad
شنبه 31 فروردین 1392, 22:08 عصر
سلام دوستان من.

این چندتا نرم افزاری که اسمشونو گفتین (xenocode و ....) .

میشه بگین هر کدوم چند مگابایت به حجم خروجیمون اضافه میکنه؟
مثلا برای فریم ورک 4 چند مگابایت ؟
برای فریم ورک 3.5 چقد؟
.
.

و اینکه بگین اگر یک ورژن از این نرم افزار هارو نصب کنیم تمامی ورژنای فریم ورک رو ساپورت میکنه یا ورژن های این نرم افزار برای فریم ورک های مختلف فرق داره؟

لطفا پاسخ بدین.من اینترنت پرسرعت ندارم و نمیتونم هر کدومو دانلود کنم و روی پروژم تست کنم.

با تشکر از دوستان.

ali.bahrami
شنبه 31 فروردین 1392, 23:05 عصر
سلام دوستان من.

این چندتا نرم افزاری که اسمشونو گفتین (xenocode و ....) .

میشه بگین هر کدوم چند مگابایت به حجم خروجیمون اضافه میکنه؟
مثلا برای فریم ورک 4 چند مگابایت ؟
برای فریم ورک 3.5 چقد؟
.
.

و اینکه بگین اگر یک ورژن از این نرم افزار هارو نصب کنیم تمامی ورژنای فریم ورک رو ساپورت میکنه یا ورژن های این نرم افزار برای فریم ورک های مختلف فرق داره؟

لطفا پاسخ بدین.من اینترنت پرسرعت ندارم و نمیتونم هر کدومو دانلود کنم و روی پروژم تست کنم.

با تشکر از دوستان.

دوست عزیز xenocode را میدونم حدود 90MB

f.beigirad
شنبه 31 فروردین 1392, 23:14 عصر
دوست من.فریم ورک 4 که کلش 40 MB هست.پس این نرم افزار به چه درد میخوره؟

FastCode
شنبه 31 فروردین 1392, 23:39 عصر
SP 2 و SP 1
از این ملت هر چیزی که بگی بر میاد.

با aot هم معمولا نزدیک ۱۰۰ مگ در میاد