PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن پارامتر روی عکس در report.rdlc

1000net
جمعه 30 فروردین 1392, 16:36 عصر
سلام دوستان کسی میدونه چطور میشه یک پارامتر روی یک عکس گذاشت بطوری که اون پارامتر روی عکس چاپ بشه؟
درواقع اون عکس بعنوان پس زمینه میخوام باشه و پارامتر روی اون چاپ بشه.

parvizwpf
جمعه 30 فروردین 1392, 16:48 عصر
این پارامتر روی عکس اصلا چی هست تکسته که باید از فرمها به ریپورت بیاد؟

plus
جمعه 30 فروردین 1392, 17:07 عصر
این رو امتحان کنید: یک TextBox بگذارین، Value اون رو برابر مقدار پارامتر، مثلا Parameters!Report_Parameter_0.Value بگذارین و مشخصه BackgroundImage اون رو هم برای نمایش عکس تنظیم کنید.

1000net
جمعه 30 فروردین 1392, 17:15 عصر
سلام خیلی ممنون از پاسخ شما
در واقع یک فرم دارم گذاشتم داخل ریپورت که میخوام چند پارامتر روی اون بزارم بعد از تکست باکس های توی برنامه این فرم مقداردهی بشه
قبلا با کریستال ریپورت این کار رو می کردم اما با report.rdlc این کار رو نتونستم انجام بدم مشکشم اینه که پارامتر رو میاندازه زیر عکس که همون فرم باشه.
اگه راه دیگه ای هست خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

plus
جمعه 30 فروردین 1392, 17:26 عصر
کاری که گفتم رو امتحان کردین؟ عکس رو به BackgroundImage مربوط به TextBox ی بدین که توش پارامتر رو نشون میدین.

1000net
جمعه 30 فروردین 1392, 17:45 عصر
همه ی کارهای رو که گفتید انجام دادم فقط backgroundImage تکس باکس رو چطور باید تنظیم کرد.

plus
جمعه 30 فروردین 1392, 18:57 عصر
شما چطوری یک Image میگذاری؟ مشخصه های Source، Value، MIME Type و ... رو مقدار دهی میکنی.
یک TextBox هم که بگذاری، یک مشخصه داره به اسم BackgroundImage که این شامل مشخصه هایی با همون نام های Source، Value و... هست که باید مقدار دهیش کنی.

1000net
شنبه 31 فروردین 1392, 07:58 صبح
سلام دوست عزیزم
اگه این برنامه رو نگاه کنید متوجه میشید که مشکلم چیه اسم پارامترم تو برنامه p1 است که دقت کنید وقتی برنامه رو اجرا کنید تو صفحه دو ریپورت قرار میگیره اما من میخام جلوی اسم شرکت قرار بگیره.
http://uploadtak.com/images/p4146_test.rar

1000net
شنبه 31 فروردین 1392, 16:07 عصر
سلام دوستان کسی نیست مشکل ما رو حل کنه؟

1000net
شنبه 31 فروردین 1392, 17:54 عصر
اگه کمک کنید ممنون می شم.

plus
شنبه 31 فروردین 1392, 18:42 عصر
شما به اون چیزی که من میگم دقت نمیکنید.اندازه اجزای رپورت هم، در صورتی که شما قصد چاپ A4 رو دارید، مشکل داره.
شما باید سایز Body و Margin ها رو طوری بگذارین که جمعا به اندازه صفحه A4 (یا نوع دیگه) بشن.در حال حاضر تصویر شما بزرگتر از اندازه معموله، Body هم همینطور، حاشیه (Margin) هم بهش اضافه شده ...
بهتره همیشه یک حاشیه ای برای صفحه در نظر گرفته بشه ولی من برای سادگی، حاشیه رو 0 گرفتم و اندازه Body رو حداکثر A4:
1) روی Image1 کلیک کنید، Size اون رو 8.27in, 11.69in قرار بدین.
2) روی Body کلیک کنید، همین Size رو به اون بدین.
3) روی Report راست کلیک کنید در Report Properties، همه Margin ها رو 0 کنید.
حالا اندازه های شما برای A4 درست شدن.p1 رو هرجا که میخواین بگذارین.وقتی فرم لود میشه، توی محیط Interactive گزارش، به دلیل اینکه کنترل TextBox رو روی Image گذاشتین( یا هر دلیل دیگه ای)، TextBox صفحه دوم میافته ولی وقتی شما Print Layout رو ببینید درست هست، یعنی مشکلی توی چاپ ایجاد نمیکنه.
به هر حال اگه میخواین این مشکل هم نباشه،
1) Image1 رو حذف کنید.
2) تصویر مورد نظرتون رو اول با یک نرم افزار ویرایش عکس، به اندازه 8.27in, 11.69in در بیارین.
3) روی Body راست کلیک کنید و تصویر رو به عنوان Backgroung Image به Body بدین.
4) p1 رو در جای مناسب بگذارید.

1000net
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 11:24 صبح
خیلی ممنون
درست شد.