PDA

View Full Version : درخواست دستور New برای نوت پد در C#

Mr.HAMiD87
جمعه 30 فروردین 1392, 20:25 عصر
سلام به همه دوستان
بدلیل تازه کار بودن نیاز به کمک شما دارم.
برای پروژه برنامه سازی باید نوت پد طراحی کنم و روش ساخت یک نوت پد ساده رو میدونم
اما میخوام یکم تغییرات توش بدم و جذابترش کنم.
خوب سوال من در بخش دستور New هست.
دستورش در حالت عادی:
editor.Text = "";
this.Text = "Untitled1";
است. خوب اگه به نوت پد ویندوز دقت کنید وقتی دستور New رو میزنیم هر دفعه به قسمتی عددی یکی اضافه میشه یعنی: Untitled1 - Untitled2 - Untitled3 و...
حالا من هم میخوام وقتی New میزنم اینطور بشه ممنون میشم که راهنمایی کنید از حلقه استفاده کنیم یا از شرط یا چیز دیگه؟ ممنون میشم اگه دستوری در این مورد دارید اینجا بزارین تا هم من و هم دوستان استفاده کنیم.
با تشکر:قلب:

asadimilad
جمعه 30 فروردین 1392, 22:53 عصر
this.Text = "Untitled1";
Int32 n=Convert.ToInt32(this.Text.Substring(8,this.Text. Length-8));
n++;
this.Text = "Untitled" + n;

Mr.HAMiD87
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 13:45 عصر
this.Text = "Untitled1";
Int32 n=Convert.ToInt32(this.Text.Substring(8,this.Text. Length-8));
n++;
this.Text = "Untitled" + n;

واقعا ممنون دوست عزیز فقط میتونین یه توضیح کوچیک بدین که معنی این دستور چی هست. یعنی خواستم جلوی استاد توضیح بدم بتونم بگم چی هست و چکار می کنه واقعا ممنون

esafb52
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 13:54 عصر
سلام دوست عزیز چیز زیادی نداره یه متغیر تعریف کرده از نوع int و بعد اش از طریق اینت 32 .پارسه عددش رو گرفته (از طریق متد ساب استرینگ کراکتر هشتمش رو خونده ) و در خط بعد که مجددا فایل رو نیو میکنی یکی بهش اضافه کرده و بعد عنوان فایل + اون متغییر اینت شده

Mr.HAMiD87
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 15:01 عصر
سلام دوست عزیز چیز زیادی نداره یه متغیر تعریف کرده از نوع int و بعد اش از طریق اینت 32 .پارسه عددش رو گرفته (از طریق متد ساب استرینگ کراکتر هشتمش رو خونده ) و در خط بعد که مجددا فایل رو نیو میکنی یکی بهش اضافه کرده و بعد عنوان فایل + اون متغییر اینت شده

سلام ممنون دوست عزیز
الان که دستورات رو نوشتم و امتحان کردم انجام میشه اما فقط یه مشکل هست که اون چیزی که من میخواستم نشد. این فقط یک بار نوشته رو تغییر میده
من میخوام وقتی که دکمه new رو برای بار اول زدم Untitled 1 بیاد و بار دوم Untitled 2 و بار سوم Untitled 3 و سریهای بعد Untitled n و Untitled n+1 که به مقدار قبلی اضافه کنه.
یعنی یجور حلقه میخوام ایجاد بشه اما نمیدونم شرط حلقه رو چی انتخاب کنم

Mr.HAMiD87
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 10:02 صبح
کسی از دوستان نیست کمک کنه؟