PDA

View Full Version : چگونه ستون اول datagridview اعداد اتوماتيك ستون آي دي(ID) درون ديتابيس مقداردهي شود؟

complexcoding
شنبه 31 فروردین 1392, 08:48 صبح
با سلام
دوستان چگونه ستون اول datagridview اعداد اتوماتيك ستون آي دي(ID) درون ديتابيس مقداردهي شود؟ من درون ديتابيسم ستون اول را كه شناسه مي باشد در حالت مقداردهي اتوماتيك گذاشتم حالا مي خواهم در ديتاگريدويو فقط ستون دوم را مقدار دهي كنم و ستون اول از روي ديتابيس خوانده شود و در فرم سي شارپ مقداردهي نشود؟
ممنون از كمكتون

complexcoding
شنبه 31 فروردین 1392, 11:36 صبح
كسي نمي خواد كمكي كنه ؟

C#‎_best_Programmer
شنبه 31 فروردین 1392, 11:56 صبح
سولت معلوم نیست ولی فراموش نکن دیتا گرید مجموعه ای سطرها رو داره پس با مجموعه بازی کن

alidooraghi
شنبه 31 فروردین 1392, 12:00 عصر
اگه که از sqlserver استفاده می کنی زمان تعریف کلید اصلی اگه که بخوای به صورت اتوماتیک مقدار دهی شه باید خاصیت identity رو yes کنی .
در ضمن می تونی تنظیمات دیگه ای هم که مورد نظرت هست انجام بدی .

complexcoding
شنبه 31 فروردین 1392, 12:09 عصر
دوستان ممنون
نگاه كنيد من يه ديتاگريد ويو روي فرم ويندوزم دارم كه دو ستون داره ستون اول آي دي كه در جدول ديتابيس اتوماتيك شمارش مي شه و ستون دوم كه در فرم سي شارپ من تو يه تكس باكس يه مقدار مي دم و مي ريزم تو سلول دوم هر سطر ولي سلول اولش رو مي خوام اتوماتيك طبق اس كيو ال شمارش كنه مثلا :
1 | 0
9 | 1
5 | 2
يعني ستون اول كه شناسه هست براساس تنظيمات بانك اطلاعاتي مقداردهي بشه (حالا اينجا به ترتيب شمارش شده ممكنه يه وقت 4 تا 4 تا زياد كنيم.).
ممنون