PDA

View Full Version : تفاوت c++ 2012

sezar_2oo4
شنبه 31 فروردین 1392, 18:15 عصر
سلام . من c++ 6 رو میخوندم. الان visual studio ultimate 2012 نصب کردم.خیلی تفاوت داره، یعنی اون چیزایی که خوندم به درد نمیخوره؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

mehran901
شنبه 31 فروردین 1392, 22:01 عصر
ممنون میشم به سوال دوستمون یکی جواب بده ... چون مشکل 2 نفر هست ! ( منم الان همین سردرگمی رو دارم و با این تفاوت که هنوز بین شروع کردن vC++‎ 6 , و vC++‎.net موندم ( قصد استفاده از هردو مد native هست ) و با توجه به مطالب کتاب های آموزشی vC++‎6 میشه از اون ها قطعا در vC++‎.net هم استفاده کرد درسته ؟ )

Abbas Naghdi
شنبه 31 فروردین 1392, 22:17 عصر
سلام . من c++ 6 رو میخوندم. الان visual studio ultimate 2012 نصب کردم.خیلی تفاوت داره، یعنی اون چیزایی که خوندم به درد نمیخوره؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

آره یه مشکلاتی داره ... منم خودم با این مسئله مشکل دارم ... فکر کنم یک سری از API ها تغییر کردن ... !
این لینک کمکتون میکنه : ....... (http://barnamenevis.org/showthread.php?166590-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-VC-%E2%80%8E6-%D9%88-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-2008-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-(%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-FAQ))

sezar_2oo4
شنبه 31 فروردین 1392, 22:39 عصر
اولین مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه برنامه رو(مثلا مثال برنامه کتاب دیتل ) صفحه سیاه که برنامه توش اجرا میشه سریع میاد و میره!

Arcsinos
شنبه 31 فروردین 1392, 22:53 عصر
اولین مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه برنامه رو(مثلا مثال برنامه کتاب دیتل ) صفحه سیاه که برنامه توش اجرا میشه سریع میاد و میره!

سلام عزیز، این چیزی که داری میگی مربوط میشه به Console Application که اگه با Ctrl+F5 اجرا کنی دیگه پنجره فوری نمیاد و نمیره :) . ولی در مورد اینکه ++Visual C نسبت به نسخه ی شیشش تغییر کرده یا نه باید بگم آره تغییر کرده ولی کدهایی که تو 6 مینویسی با کدهایی که تو 2012 مینویسی هیچ تفاوتی نکرده در واقع IDE تغییر کرده نه اصول . به نظر بنده ++Visual C نسخه ی 6 رو نصب کن حالا و با همون کتاب Visual Cpp In 21 Days کار رو شروع کن بعد از اینکه تمومش کردی با یکی دو ساعت ور رفتن با ++Visual C نسخه ی 2012 رو یاد بگیر. البته کتاب Ivor.Hortons.Beginning.Visual.C++‎‎.2012 هم هست که کلا با نسخه ی 2012 کار کرده ولی اگه بخوای کلش رو بخونی نصف بیشتر کتاب رو باید کنسولی کار کنی بعد اون بری سراغ ویژوال، که اصل همان کنسول هست و ویژوال همه افسانه.

ممنون میشم به سوال دوستمون یکی جواب بده ... چون مشکل 2 نفر هست ! ( منم الان همین سردرگمی رو دارم و با این تفاوت که هنوز بین شروع کردن vC++‎ 6 , و vC++‎.net موندم ( قصد استفاده از هردو مد native هست ) و با توجه به مطالب کتاب های آموزشی vC++‎6 میشه از اون ها قطعا در vC++‎.net هم استفاده کرد درسته ؟ )

داداش یه موقع نزنه به سرت بخوای واسه NET. با CPP کد بزنی، اشتباه محضه، اگه هنوز زبانی رو که واسه ورود به دنیای NET. انتخاب نکردی بهترین گزینه ای رو که میتونم بهت پیشنهاد کنم #C هست که مخصوص NET. هست و با استفاده از اون میتونی از تمام Feature های NET. استفاده کنی در صورتی که تو VB یا ++C با محدودیت هایی روبه رو خواهی شد .

SlowCode
شنبه 31 فروردین 1392, 23:03 عصر
داداش یه موقع نزنه به سرت بخوای واسه NET. با CPP کد بزنی، اشتباه محضه، اگه هنوز زبانی رو که واسه ورود به دنیای NET. انتخاب نکردی بهترین گزینه ای رو که میتونم بهت پیشنهاد کنم #C هست که مخصوص NET. هست و با استفاده از اون میتونی از تمام Feature های NET. استفاده کنی در صورتی که تو VB یا ++C با محدودیت هایی روبه رو خواهی شد .
میشه دلیل این حرفتون رو بگین؟ #C چی داره که ++C یا VB نداره؟
لطفا مثال بزنید تا بهتر متوجه بشیم.

sezar_2oo4
شنبه 31 فروردین 1392, 23:18 عصر
سلام عزیز، این چیزی که داری میگی مربوط میشه به Console Application که اگه با Ctrl+F5 اجرا کنی دیگه پنجره فوری نمیاد و نمیره :) . ولی در مورد اینکه ++Visual C نسبت به نسخه ی شیشش تغییر کرده یا نه باید بگم آره تغییر کرده ولی کدهایی که تو 6 مینویسی با کدهایی که تو 2012 مینویسی هیچ تفاوتی نکرده در واقع IDE تغییر کرده نه اصول . به نظر بنده ++Visual C نسخه ی 6 رو نصب کن حالا و با همون کتاب Visual Cpp In 21 Days کار رو شروع کن بعد از اینکه تمومش کردی با یکی دو ساعت ور رفتن با ++Visual C نسخه ی 2012 رو یاد بگیر. البته کتاب Ivor.Hortons.Beginning.Visual.C++‎‎.2012 هم هست که کلا با نسخه ی 2012 کار کرده ولی اگه بخوای کلش رو بخونی نصف بیشتر کتاب رو باید کنسولی کار کنی بعد اون بری سراغ ویژوال، که اصل همان کنسول هست و ویژوال همه افسانه.
.
من 8 فصل کتاب دیتل رو خوندم اخه! با ctrl+f5 که اجرا میکنم اینجوری میشه!!. کلا جایی نیست که توضیحاتی درباره vs 2012 داده باشه؟ من امروز نصبش کردم.الا برای نوشتن برنامه جدیدم اینجوری new>>project>>templates>>visual c++>>general>>empty project رو میزنم :D (تخیلی شد) درسته یا غلط خدا میدونه

Arcsinos
شنبه 31 فروردین 1392, 23:32 عصر
میشه دلیل این حرفتون رو بگین؟ #C چی داره که ++C یا VB نداره؟
لطفا مثال بزنید تا بهتر متوجه بشیم.

خب همونطور که میدونید هر دو زبان VB و CPP قبل از NET. وجود داشتند ولی #C فقط و فقط برای NET. هست، ینی شما هر کدی که تو #C بنویسی باید روی NET. اجرا بشه ، یه مثال خیلی ساده بخوام بزنم بحث اشاره گر ها یا همون unmannage code یا به قولی بلاک unsafe هست که شما میتونی از اون تو #C استفاده کنی ولی VB اون رو ساپورت نمیکنه . یا VB متغیر های nullable رو به راحتی به عنوان آرگمان توابعی که ورودیشن nonnullable هستن قبول میکنه اونارو به هم کست میکنه واگه متغیر نال باشه---> bang یک run time error خواهیم داشت . برای اطلاعات بیشتر به کتب مربوطه مراجعه نمایید...

sezar_2oo4
شنبه 31 فروردین 1392, 23:42 عصر
اها فهمیدم. Visual C++ -> Win32 Console Application من یه جا دیگه بودم. زیادم فرق نداره

hadi0x7c7
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 21:39 عصر
تو پرانتز
برای رفع مشکل سریع رفتن پنجره خروجی برید project properties و مانند شکل sub system رو به کنسول تغییر بدین.

irantarh
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 21:41 عصر
سلام دوستان کسی اینجا هست که بتونه به منم کمک کنه؟

سلام
من خیلی فوری به کد زیر نیاز دارم.

کلاسی از آرایه با قابلیت دریافت عدد در ورودی
چاپ آن در خروجی،مرتب سازی و جستجو در آرایه

شما این کد رو به زبان c++
دارید.