PDA

View Full Version : مبتدی: ارسال پیام بین client و server با تکرار

هانیه دره باغی
شنبه 31 فروردین 1392, 21:53 عصر
سلام می دونم سوالی که می پرسم خیلی مبتدیه اما چیکار کنیم تازه کاریم تازه امشب شروع کردم
یه برنامه ساده نوشتم که بین client و server پیام ردوبدل می شه هردو می تونن send و recive کنن ولی یه بار می دونم برای اینکه چندبار این کار تکرار بشه نیاز به یه حلقه دارم ولی نمی دونم چه حلقه ای وکجا
ممنون اگه راهنمایی کنید فقط خیلی فوریه باید فردا تحویل بدم

farghabil
شنبه 31 فروردین 1392, 21:56 عصر
حلقه چرا؟ میخوای مثلا یه پیغامو 10 بار بفرستی؟
یکم توضیح بده بیشتر بفهمم

farghabil
شنبه 31 فروردین 1392, 22:00 عصر
در هر حال اگه بخوای یه چیزو چند بار بفرستی ، اون قسمت از برنامه که دستور ارسال رو اجرا میکنه باید تو حلقه باشه دیگه

mousa1992
شنبه 31 فروردین 1392, 22:10 عصر
سلام

ی پروژه براتون قرار دادم امیدوارم که مشکلتون رو حل کنه
توی چت مباحث همزمانی و مدیریت پیش میاد که باید کنترل کنید توی پروژه رعایت شده (البته سرور با کنسول نوشته شده که فارغ از این مسائله ولی به پروژه کلاینت دقت کن)

موفق باشی

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 06:41 صبح
سلام

ی پروژه براتون قرار دادم امیدوارم که مشکلتون رو حل کنه
توی چت مباحث همزمانی و مدیریت پیش میاد که باید کنترل کنید توی پروژه رعایت شده (البته سرور با کنسول نوشته شده که فارغ از این مسائله ولی به پروژه کلاینت دقت کن)

موفق باشی

سلام باتوجه به اینکه هنوز بسیاری از توابع رو نمی شناسم می شه لطف کنید روی برنامه بگید که کجا رو باید دستکاری کنم؟
ممنون

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 06:43 صبح
حلقه چرا؟ میخوای مثلا یه پیغامو 10 بار بفرستی؟
یکم توضیح بده بیشتر بفهمم

نه منظورم اینه که یه client مثلا 10 تا پیام بفرسته؟وسرور هم پاسخ بده

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 08:20 صبح
وقتی یه کار میخواد اتوماتیک انجام بشه نیاز به حلقه هست ولی وقتی کار دستی داره انجام میشه یعنی کاربر متن رو مینویسه و بعد روی یه دکمه کلیک میکنه تا ارسال بشه این دیگه حلقه نمیخواد تو رویداد کلیک دکمه دستورات مربوط به ارسال نوشته میشه ،هر بار خواست ارسال کنه رو دکمه کلیک میکنه ارسال میشه . تو کلاینت سرور کار مهم برقراری اتصال هست و اگه تونستی یه بار چیزی بفرستی دیگه میتونی بازم اینکار رو انجام بدی دیگه !!

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 08:43 صبح
وقتی یه کار میخواد اتوماتیک انجام بشه نیاز به حلقه هست ولی وقتی کار دستی داره انجام میشه یعنی کاربر متن رو مینویسه و بعد روی یه دکمه کلیک میکنه تا ارسال بشه این دیگه حلقه نمیخواد تو رویداد کلیک دکمه دستورات مربوط به ارسال نوشته میشه ،هر بار خواست ارسال کنه رو دکمه کلیک میکنه ارسال میشه . تو کلاینت سرور کار مهم برقراری اتصال هست و اگه تونستی یه بار چیزی بفرستی دیگه میتونی بازم اینکار رو انجام بدی دیگه !!
ممنون از توضیحاتتون
ولی نمی شه وقتی یه بار پیام رو ارسال کرد دوباره نمی تونه داخل text box متنی رو بنویسه وارسال کنه

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 08:48 صبح
چرا نمیتونه ؟؟!!! برنامه ای که خودم نوشتم اینجوری بود که اول ارتباط بین کلاینت و سرور برقرار میشه (شما هم همینطور دیگه؟)
بعد دکمه ارسال فعال میشه و میشه داخل تکس باکس نوشت بعد که رو دکمه ارسال کلیک شد اطلاعات طبق یه عملی ارسال میشه که شما هم همینکار رو کردین دیگه حتما ، حالا اگه دوباره داخل همون تکس باکس چیزی بنویسید و کلیک کنید واسه ارسال چی میشه که نمیشه ؟؟

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 08:58 صبح
چرا نمیتونه ؟؟!!! برنامه ای که خودم نوشتم اینجوری بود که اول ارتباط بین کلاینت و سرور برقرار میشه (شما هم همینطور دیگه؟)
بعد دکمه ارسال فعال میشه و میشه داخل تکس باکس نوشت بعد که رو دکمه ارسال کلیک شد اطلاعات طبق یه عملی ارسال میشه که شما هم همینکار رو کردین دیگه حتما ، حالا اگه دوباره داخل همون تکس باکس چیزی بنویسید و کلیک کنید واسه ارسال چی میشه که نمیشه ؟؟

وقتی برای دومین بار می خواد پیام ارسال کنه تو خطی که client درخواست connect می ده error می ده

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:03 صبح
شما به صورت غیر همزمان نوشتید که این روش اصلا توصیه نمیشه واسه چه کاری میخواید این پروژه رو ؟؟ کاری که میکنید اینه که سرور اعلام امادگی میکنه بعد کلاینت یه بار فقط متصل میشه و میفرسته و بعد خودش هنگ میکنه همونطور که سرور وقتی اعلام امادگی میکنه تا وصل نشدن سرور هنگ هست و کاره دیگه نمیکنه واسه اینکه اسنکرون هست روشتون

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:06 صبح
شما به صورت غیر همزمان نوشتید که این روش اصلا توصیه نمیشه واسه چه کاری میخواید این پروژه رو ؟؟ کاری که میکنید اینه که سرور اعلام امادگی میکنه بعد کلاینت یه بار فقط متصل میشه و میفرسته و بعد خودش هنگ میکنه همونطور که سرور وقتی اعلام امادگی میکنه تا وصل نشدن سرور هنگ هست و کاره دیگه نمیکنه واسه اینکه اسنکرون هست روشتون
یه تمرینه برای درس برنامه سازی سیستم همین

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:10 صبح
ازتون چی خواستن ؟؟ گفتن برنامه چت کامل یا گفتن یه ارتباط کافیه؟؟ برنامه شما واسه یه بار نوشته شده سرور یه بار میگیره !! پس نمیشه دوبار فرستاد حلقه هم بزارید برنامه کلا در حال هنگ هست جواب درستی نمیگیرید کلی وقت و اخرم کاره جالبی نمیشه از روش سنکرون(همزمان) استفاده کنید راحت تره

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:13 صبح
این اولین تمرینه که می نویسم تازه درس شروع شده گفتن یه ارتباط کافیه فقط اینکه هم client وهم server هردو ارسال ودریافت داشته باشن.
اگه بشه که چندبار این کار تکرار شه بهتره

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:28 صبح
نمیدونم میل خودته اگه میخوای همین برنامه رو درست کنی اینجوری که نوشته شده یکی باید ارسال کنه و دیگری تا دریافت کاری نمیتونه بکنه و بعد نوبت اون میشه که ارسال کنه و اون یکی دریافت و کاره دیگه نشه انجام داد
یا اگه خواسته باشی راهنمایی کنم واسه همزمان نوشتن برنامه

vaheeed
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 09:42 صبح
برنامه خودت رو کامل کردم واست میزارم فقط توجه کن کل کاری که انجام میشه اینه : سرور شروع میکنه -----> کلاینت وصل میشه -----> کلاینت پیغام ارسال میکنه -------> سرور پیغام ارسال میکنه ------> و بعد دوباره کلاینت و همینطور ادامه پیدا میکنه یکی یکی

هانیه دره باغی
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 14:58 عصر
:تشویق:
برنامه خودت رو کامل کردم واست میزارم فقط توجه کن کل کاری که انجام میشه اینه : سرور شروع میکنه -----> کلاینت وصل میشه -----> کلاینت پیغام ارسال میکنه -------> سرور پیغام ارسال میکنه ------> و بعد دوباره کلاینت و همینطور ادامه پیدا میکنه یکی یکی

خسته نباشید ممنون از لطفتون الان برنامه رو دیدم

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 20 خرداد 1392, 16:48 عصر
سلام ببخشید اگه من بخواماز طریق سرور برای کار بران شبکه فقط پیغام ارسال کنم ولی دریافت نداشته باشماز این برنامه میشه استفاده کرد
مخوام هنگام بالا اومدن ویندوز برنامه اجرا بشه وعروقت از سرور پیغام ارسال کردم فقط کابران برای1 دقیقه بیغام بصورت پوپاپ ببیندن