PDA

View Full Version : یک سوال درباره sql server و SQL Express

negar.rafie
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 16:03 عصر
فرض کنید من برای یک پیتزافروشی یک برنامه نوشتم و از sql server 2008 استفاده کردم
حالا نمی خوام هم کانکشن اسرینگ را طوری بدم که نیاز به اتچ نباشه و میخوام بانکم را اتچ کنم
همون طور که میدونید با نصب کردن SQL Express هم نمیشه بهش اتچ کرد
حالا باید چه کار کنم؟
یعنی چطوری و کجا بانکم را اتچ کنم؟

aliasghar2
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 16:12 عصر
میتونی توی لود برنامه اونو با کد اتچ کنی معمولا اگه بانک وجود داشته باشه خطا میده که با مدیریت استثنا حل میشه

سعید کشاورز
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 16:26 عصر
نمیدونم اطلاعاتی که تا الان دارم درست هست یا نه اما تا جایی که من میدونم:
برنامه هایی که نوشته میشم دو تا حالت دارن ، یا تحت شبکه هستن یا نیستن...برنامه هایی که تحت شبکه باشن حتما باید SQL SERVER رو سیستم سرور نصب باشه و بانک اطلاعتی روی اون اتچ شده باشه..خوب در این صورت یه نفر هست که مدیریت این دیتابیس تحت شبکه رو بر عهده داره..پس اینجا ما باید از SQL SERVER حتما استفاده کنیم..
حالا یه سری برنامه ها هستن که قراره فقط روی یه سیستم نصب یشن و نیازی به شبکه کردن ندارن..اینجاست که فکر کنم باید از نسخه SQL EXPRESS استفاده کنیم..فقط کافیه بانک رو ایجاد کنیم و جداول رو که ساختیم اون رو کنار پروژه قرار بدیم ( دقیقا مثل Access ) بعدش ازش استفاده کنیم..اینحا دیگه نیازی به اتچ کردن نداریم چون دیتابیس کنار پروژه هستش..اما حتما باید موتور SQL روی سیستم مشتری نصب شده باشه..فقط اینجا یه مشکل وجود داره ..اونم اینکه نمیشه برای دیتابیس EXPRESS رمز عبور تعریف کرد..البته شایدم بشه..من خیلی سرچ کردم در این مورد..اما هیچ جا مطلبی پیدا نکردم دربارش..
---------------------------------
همه این مطالبی که گفتم چیزی بوده که توی این چند وقت خوندم از جاهای مختلف..

حالا این موضوع اتچ کردن که شما میگین توی نسخه EXPRESS که نیازی به اتچ نیست..چون مثل Access میمونه..
اما اگه از نسخه های دیگر SQL SERVER مثل Enterpirse یا .... استفاده کردین فکر کنم باید SQL SERVER روی سیستم مشتری نصب کنید که زیاد کاره جالبی به نظر نمیرسه..
بازم این تاپیک رو دنبال میکنم تا نظر افراد حرفه ای رو در این باره بدونم

negar.rafie
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 16:45 عصر
یعنی به هیچ عنوان نمیشه بانک را اتچ کرد؟
اخه من میخوام برای دیتابیسم job تعریف کنم (مثلا برای بک اپ اتوماتیک)

aliasghar2
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 17:57 عصر
عنی به هیچ عنوان نمیشه بانک را اتچ کرد؟
اخه من میخوام برای دیتابیسم job تعریف کنم (مثلا برای بک اپ اتوماتیک) با روشی که گفتم مشکلی دارید

میتونی توی لود برنامه اونو با کد اتچ کنی معمولا اگه بانک وجود داشته باشه خطا میده که با مدیریت استثنا حل میشه

negar.rafie
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 18:16 عصر
دوست گفتم نمی خوام کانکشن اسرینگ را طوری بدم که نیاز به اتچ نباشه و میخوام بانکم را اتچ کنم
چون می خوام برای بانکم job تعریف کنم
حالا از jobهم گذشته می خوام بانکم اتچ بشه

aliasghar2
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 18:45 عصر
منم نگفتم که توی کانکشنت اینو اتچ کن
گفتم از دستود اتچ استفاده کن
در ضمن می تونی ستاپ برنامه تو طوری درست کنی که زمان نصب برنامه بانکت هم اتچ بشه

negar.rafie
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 18:50 عصر
اخه مشکل اینجاست که دیتابیسی که با sql server درست کردیم به SQL Express اتچ نمیشه
اصلا کلا مگه میشه بانک sql server به SQL Express اتچ کرد؟

ali.bahrami
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 18:56 عصر
دوست عزیز چرا زمان نصب دیتابیس را روی سیستم نمیسازی ؟
یا با استفاده از Store proc زیر بانک را به Sql وصل کن.

Sp_attach_db

aliasghar2
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 19:00 عصر
من خودم مشکل ورژن بانک رو داشتم البته اون موفع با یک حقه من دراوردی حلش کردم و اونم ساخت اسکریپت از جداول و... بعد اجرای اون توی سیستم مقصد بود

ali.bahrami
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 20:44 عصر
من خودم مشکل ورژن بانک رو داشتم البته اون موفع با یک حقه من دراوردی حلش کردم و اونم ساخت اسکریپت از جداول و... بعد اجرای اون توی سیستم مقصد بود

به نظر من خیلی هم روش بدی نیست راه حل خوبیه که دیتابیس را توی سیستم مشتری بسازی