PDA

View Full Version : سوال: چه موقع باید از پایتون استفاده کنیم

mortex3000
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 17:19 عصر
من برنامه نویسی c#.net انجام می دم . این رو هم می دونم که پایتون در خیلی از زمینه ها کاربرد داره ، ولی می تونید بگید چه جایی لازم میشه که من تو برنامه هام از پایتون استفاده کنم ؟
آیا جایی که سرعت اجرا لازمه ؟ یا نوشتن یه اپلیکیشن تحت وب ؟ یا ...
لطفا کمکم کنید ، ممنون

m.j_banitaba
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 09:47 صبح
پایتون و کلا برنامه های اسکریپتی برای اجرای سریع الگوریتم ها خوب هستند یعنی وقتی که شما در ابتدا تست کردن یا اجرای یک پروتکل هستید . پایتون به شما کمک میکنه .

hidensoft
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 09:16 صبح
پایتون و کلا برنامه های اسکریپتی برای اجرای سریع الگوریتم ها خوب هستند یعنی وقتی که شما در ابتدا تست کردن یا اجرای یک پروتکل هستید . پایتون به شما کمک میکنه .

بعدش فرار کنیم ؟ دیگه به درد نمی خوره ؟

eshpilen
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 19:43 عصر
Prototyping یکی از کاربردهای پایتونه.
بطور کلی اگر شما با پرفورمنس مشکل نداشته باشید یا نخواید روی برنامه قفل آنچنانی بذارید، میشه از پایتون هم استفاده کرد.

paraxhitman
شنبه 11 خرداد 1392, 15:41 عصر
باید بگم که پایتون واقعا یکی از بهترین زبانهای دنیاس.و از لحاظ سرعت و قدرت معرکه میباشد،و باید به جرات بگم که این زبان از c#,php,java,و حتی c خیلی بهتر و قویتر و سریعتره.
درسته قبول دارم که سی سریعترین زبان هست،چون سطح پایینه.ولی یک نکته رو بگم که سینتکس بسیار ساده پایتون باعث شده تا الگوریتمها و بسیار راحتر و منسجم تر از هر زبان باشه و به راحتی هر الگوریتمت رو پیاده کرد و تعداد خط بسیار کم هم باعث سرعت بیشتر میشه.و این رو هم بگم که به مراتب بعضی از کتابخانه های پایتون بسیار سرعتشون بالاتر از همون کتابخانه معادل با زبان سی میباشد،چون تعداد کد کمتر و الگوریتم کمتر و تفسیریس بودن آن باعث این امر میباشد.و دوم اینکه هیچ زبانی در دنیا به اندازه پایتون کتابخونه نداره و این یکی از بزرگترین مزایای اونه.و مصارف اون خیلی زیاده:
از وب سرور و وب سایت گرفته تا ویندوز اپلیکیشن و handel device و اسکریپت نویسی
و این ها هم بهترین فریم ورکهای اونه:
Django,PyQt,IronPython&Jython,pythonside,...
و این رو هم بدونین که اگه سرعت این زبان پایین بود گوگل برای بهترین موتور جستجو جهان از اون استفاده نمیکرد،و یا ناسا برای شبیه سازیی فضاییش از اون استفاده نمیکرد.
و این هم بدونین که این زبان طبق قرار unix بیسها از بین پرل و رابی منتخب شد برای زبان دیفالت اکثر سیستم عامل های یونیکس بیس.