PDA

View Full Version : یه سوال در مورد حجم برنامه

MNosouhi
شنبه 06 اسفند 1384, 19:51 عصر
حجم فایل اجرایی یکی از برنامه هایی که نوشته ام حدود 7 مگابایت شده که فکر می کنم خیلی زیاده. برای اینکه بفهمم این افزایش حجم از کجاست اکثر فرم هایی را که برنامه داشت رو حذف کردم . الان برنامم حدود 10 فرم داره که داخل هر 10 تا فقط چند تا لیبل و چند تا دکمه هستش . اما هنوز حجم فایل اجرایی خیلی زیاده و 4.7 مگابایت هستش.حجم 4.7 مگابایت برای یه برنامه با 10 تا فرم ساده ، عجیب نیست؟
اصولا این افزایش حجم برای چیه و چطور میتونم این حجم رو کاهش بدم(البته بدون فشرده کردن فایل اجرایی)؟

babak_delphi
یک شنبه 07 اسفند 1384, 05:04 صبح
حجم فایل ReSourse رو کنترل کن
احتمالا از عکسی با حجم بالا یا همچین چیزایی استفاده کردین

vcldeveloper
یک شنبه 07 اسفند 1384, 06:46 صبح
یونیت هایی را که هنوز در بخش های Uses باقی مانده اند را چک کنید.

Ehsansh
یک شنبه 07 اسفند 1384, 07:18 صبح
هر قدر با خود دلفی تونستی حجم رو کم کنی بازم میتونی با نرم افزار Resource Hacker کمتر کنی. این برنامه برای بررسی منابع در فایلهای اجرایی و سایر فایلهای دارای منبع ساخته شده.
تقریبا تمامی نرم افزارهای فارسی شده که در بازار میبینی رو با همین نرم افزار فارسی کردن.
تو ایران کاربرد این نرم افزار رو فقط برای فارسی سازی میدونن اما میتونی Resource های بی کاربرد برنامه خودت رو حذف کنی و حجم فایلت رو کاهش بدی. اینم لینک دانلودش:
http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

Touska
دوشنبه 08 اسفند 1384, 18:13 عصر
میتونید با اینکه از resource زیاد استفاده کردید سایز رو به صورت چشمگیر کم کنید با Aspack

babak869
دوشنبه 08 اسفند 1384, 22:36 عصر
اینم یه برنامه برای کم کردن حجم برنامه های شما.البته کار اصلی اون Pack کردنه نه کمپرس کردن!!!
موفق باشید

MNosouhi
سه شنبه 09 اسفند 1384, 05:55 صبح
از لطف همه دوستان ممنون.
البته منظور من کم کردن حجم از طریق خود دلفی بود.یعنی اینکه اساسا دلیل این افزایش حجم چیه.

Touska
سه شنبه 09 اسفند 1384, 08:52 صبح
جواب شما دادهش ده در بالا آقای بابک و اقای کشاورز

arshia_
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 08:26 صبح
استفاده از عکس خیلی حجم رو زیاد می کنه
مخصوصا اگر سایز بزرگ و کیفیت اون زیاد باشه.
من برای تعیین حجم برنامه 10 تا فرم در یک برنامه گذاشتم و روی همه اونها هم حداقل 5 دکمه و آبجکت گذاشتم اما حجم اون کمتر از 2 مگابایت شد.به نظرت خود مشکل از چیز دیگه ای نیست؟

Delphi_OnLine999
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 02:46 صبح
از برنامه upx می توانید استفاده کنید البته برنامه های دیگری هم در این زمینه وجود دارند.