PDA

View Full Version : حرفه ای: کمک درباره جستجو ( خیلی جالبه )

omid aboozari
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 19:59 عصر
:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

سلام دوستان .
تا حالا من همیشه در باره جستجو پیدا کردن مثلا نام علی رو در دیتابیس اکسس (access)تو فیلد(fild) های مختلف رو خیلی کار کردم .

حالا می خوام برنامه ای بنویسم که اگه 200-300 تا رکورد (recordset) داشته باشیم و تو تیبل اکسس فیلد ( name ) اسم علی بود اونو تو دیتا گیردم (datagirds) که توسط adodc1 تعریف شده نمایش نده و بقیه رکورد ها رو نمایش بده .

هرچی این ور و اون ور گشتم نتونستم جوابی بگیرم و هیچ جائی همچین چیزی ندیدم . کسی می تونه کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از if , for , with و جنتا دیگه دستور استفاده کردم . فایده نداشت که نداشت .

حالا مثالی براتون می زنم :
تو access یک table داریم که شامل یک record به نام name و یک record به نام lastname میشه .
حالا یه form داریم که تو اون یک text1 و یک text2 یک adodc1 یک datagird و command . وقتی درون text1 می نویسم علی هر چی اسم علی هست رو تو datagird می خوام نمایش نده و تو text2 می نویسیم اکبری هر چی اسم اکبری هست رو نمایش بده :
محمد اکبری - جواد اکبری - سعید اکبری - مهرداد اکبری ... !!!!!!!!!!!!!!1

:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

saeedhord
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 02:16 صبح
سلام
از فیلتر استفاده کردید ؟ مثلا فیلد علی رو فیلتر کنید

omid aboozari
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 09:05 صبح
سلام
از فیلتر استفاده کردید ؟ مثلا فیلد علی رو فیلتر کنید

از هر چی که بلد بودم استفاده کردم . ولی فایده نداشت . البته چون برنامه نویسی یه چیز ابدائی هستش یکی بتونه با هر sql ای برنامه رو درست کنه . اگه کسی می دونه کمک کنه لطفا .

اگه یه تیکشم بلدین بزارین تا نتیجه رو بزاریم و به اطلاع دیگران برسونیم (یکی اگه به این دستور احتیاج داشت کارش راه بیفته ).

amir2844
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 09:27 صبح
سلام. ببین شما باید از طریق دستورات SQL این کارو انجام بدید. مثلا :

Select * FROM tbl_Names
Where tbl_Name.F_Name <> 'Ali'

در این حالت کلیه جدول tbl_Name باز می شوند ولی به شرطی که فیلدهای F_Name که نام ALi توش باشه نمایش داده نمی شود.

یا حتی ممکنه بخوای مثلا AliReza و یا AliMohammad و یا حتی AmirALi که نام Ali ّعد از یه نام دیگه هم هست نشون نده در اون صورت میتونی از دستور Having استفاده کنی به این صورت
Having %'Ali'%

تشکر یادت نره

omid aboozari
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 10:58 صبح
میشه بیشتر توضیح بدی . من این کارا رو کردم ولی به جواب نرسیدم :
Adodc1.RecordSource = "select * from form1 where name >< 'ali'"

mohammadmowlavi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 07:27 صبح
چرا از فرم 1 سلکت کردی سلکت باید از جدولت اشه بعدشم علامت متضادت اشتباهه در بغضی از بانکها مثل اکسس هم میتونی از =! به جای<> استفاده کنی

amir2844
یک شنبه 10 شهریور 1392, 08:28 صبح
سلام. فایلت رو Attach کن تا بررسی کنم. اگه هنوز به جواب نرسیدی

omid aboozari
دوشنبه 19 مرداد 1394, 20:02 عصر
مرسی دوستان به جواب رسیدم اگه کسی مشکل داشت بگه تا کدشو بزارم براش