PDA

View Full Version : سوال: چگونه يك رويداد را كدنويسي كنيم؟

complexcoding
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 15:50 عصر
سلام
چگونه بدون اينكه در پنجره رويدادها رو رويداد مورد نظر كليك كنيم آنرا كدنويسي كنيم؟
ممنون

erfan_urchin
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 16:06 عصر
شما اول مثلا یه تکست باکس ایجاد کن. بعد فرض کن میخوای رویداد TextChanged رو با کد نویسی ایجاد کنی
بیا تو فرم لود این کد رو بنویس
textBox1.TextChanged +=
به محض این که = رو نوشتی دوبار پشت سر هم Tab رو فشار بده با این کار خودش میاد رویداد مورد نظرتو میسازه

complexcoding
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 17:16 عصر
دوستان مي دونيد مشكل من اينه كه مي خوام تو رويداد MouseEnter رنگ خصوصيت BorderStyle ليبل رو تغيير بدم اما اين خصوصيت رو فقط مي شه تو رويداد Paint تغيير داد؟ بايد چيكار بكنم ؟
ممنون

erfan_urchin
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 20:40 عصر
اینجور که فهمیدم شما میخواین از رویداد MouseEnter با کد نویسی رویداد Paint رو ایجاد کنید
درسته؟؟؟

complexcoding
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 20:42 عصر
دقيقا ولي اين مشكل رو به روشي ديگه حل كردم ولي اگر روش كوتاه تر و استاندار رو بلديد ممنون مي شم به ما هم ياد بديد.

erfan_urchin
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 21:28 عصر
من تنها راهی که بلد بودم همونی بود که بالا گفتم. که شما تو رویداد MouseEnter بنویسید
label1.Paint +=
و به محض نوشتن = دوبار پشت سرهم کلید Tab رو فشار بدین تا رویداد رو خودش براتون ایجاد کنه
موفق باشی

complexcoding
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 21:34 عصر
آخه كدهاي داخل رويداد رو كجا بنويسيم؟ در اين شرايط كه فقط مي گه همچين رويدادي ايجاد شد اينكه خود رويداد چه كاري انجام بده كجا نوشته مي شه؟ ممنون

m.j_banitaba
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 22:19 عصر
اول یک متغییر عمومی در فرم ایجاد کن. در mouse enter این مقدار را تغییر بده و لیبل را refresh کن . در رویداد onpaint با توجه به مقدار این متغییر border مورد نظر را رسم کن.

complexcoding
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 23:55 عصر
اول یک متغییر عمومی در فرم ایجاد کن. در mouse enter این مقدار را تغییر بده و لیبل را refresh کن . در رویداد onpaint با توجه به مقدار این متغییر border مورد نظر را رسم کن.
اتفاقا منم با همين روش اين كارو كردم :کف: جالبه ها دقيقا همين فكر رو بقيه مي كنند!!!