PDA

View Full Version : سوال در مورد محیط های IDE برای #C

C# Student
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 19:13 عصر
با سلام.
من به تازگی شروع به یادگیری برنامه نویسی کردم و زبان #C رو برای یادگیری انتخاب کردم.
اولین سوالی که برام پبش اومده اینه که:
زبان #C توی کدوم برنامه های IDE (به جز Visual Studio) خونده میشه؟ و کدومشون بهتره که من باهاش کارکنم؟

یه توضیح مختصر برای من کافیه.
(اگه سوالم غیر معقوله بذارید پای تازه کار بودنم)

sobhmoud
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 21:03 عصر
نخیر سوال شما غیر معقول نیست همه برنامه نویسان دوست دارند در ابتدای کار جواب این جور سوال ها را بدونند تا وقت خودشون رو طلف نکنن ولی اگه یکم قبل از تاپیک زدنت سرچ می کردی خیلی چیز های بهتری یاد می گرفتی
من بغیر از visual studio وبه تازگی mono چیز دیگه ای ندیدم که دومی فکر کنم برای لینوکس (اگه اشتباه نکنم دوستان اگه اشتباه می کنم بگید ) ولی visual از همه چیز بهتر و بیشتر برنامه نویسان #C از همین برنامه استفاده می کنند

Pis7Aller
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 22:38 عصر
c# کلا مبنای windowsform هاش بر پایه ی framework و از اونجایی که واضحه احتیاج به فریم ورک هست واسه اجرای برنامه هاش.پس یعنی رو همه جا اجرا نمیشه ..... من خودم فقط visual رو دیدم اما اون طور که کاشف به عمل میاد چیز های دیگه ای هم هستن ...... اما چه فایده ؟؟؟؟ visual توی c# شاهکار عمل کرده ...... واقعا شاهکار عمل کرده

linux
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 23:10 عصر
با سلام.
من به تازگی شروع به یادگیری برنامه نویسی کردم و زبان #C رو برای یادگیری انتخاب کردم.
اولین سوالی که برام پبش اومده اینه که:
زبان #C توی کدوم برنامه های IDE (به جز Visual Studio) خونده میشه؟ و کدومشون بهتره که من باهاش کارکنم؟

یه توضیح مختصر برای من کافیه.
(اگه سوالم غیر معقوله بذارید پای تازه کار بودنم)
برنامه ای که به زبان سی شارپ نوشته میشود در فایلهای متنی ساده ذخیره می شوند که شما با هر ویرایشگری می‌توانید این فایلها را ببینید و ویرایش کنید. اگر منظور شما پروژه های ویژوال استدیو باشه. خوب مثلا این IDE http://www.icsharpcode.net/opensource/sd/ هم می تواند پروژها را باز کرده و نمایش بدهد. ولی بهترین گزینه همون ویژوال استدیو هست.
monodev هم هست