PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد لود شدن chm از طریق پروژه و سیو سیتینگ و نحوه خروج از فرم

asd313
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 16:58 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

با عرض پوزش میدونم که عنوان تایپیک رو خوب انتخاب نکردم

سه تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

سوال اول : میخوام یه کاری کنم که اگه بخوام از فرم یا برنامه خارج بشم قبل از اون برنامه یه مسیج باکس نشون بده و بگه آیا مطمئن هستید که میخواهید خارج شوید یا نه بعد اون مسیج باکس yes و no داشته باشه که با زدن یس ، از برنامه خارج بشیم و با زدن no هم توو خود برنامه بمونیم خواستم نحوه کد نویسیشو از دوستان واساتید یاد بگیرم میدونم سوالاتم خیلی ساده ین ولی درکم کنید بخدا مبتدی هستن

سوال دو : میخوام یه گزینه در menustrip بزارم که با زدن اون ، متن در تکست باکس ها و بقیه سیتینگ های پروژه ام مثل چک باکس ها و . . . ذخیره بشن تا در مراجعه ی بعدی سیتینگ های سیو شده اتوماتیک لود بشن آیا چنین چیزی ممکنه؟ اگه میشه اینو هم یاد بدید ممنون میشم

سوال سوم : من یه فایل help برای پروژه ام درست کردم حالا میخوام توو پروژه بزارمش به طوری که اگه از menustrip پروژه ام ، قسمت view help رو بزنم این فایل help که پسوندش chm هست لود بشه و بشه اونو خوند میخواستم بپرسم که چطور میتونم این کارو بکنم ؟

ممنون میشم اگه جوابمو بدید با تشکر

منتظر جوابم

خیلی دوستتون دارم چون جوابمو میدید

اگه به جوابم برسم این تایپیک رو پاک میکنم که بخش سی شارپ زیاد شلوغ پلوغ نشه

بازم میگم من مبتدیم به بزرگواریه خودتون منو ببخشید

ممنون به قول یه دوستی : در پناه تنها برنامه نویس هستی ! :-)

khokhan
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 17:09 عصر
سوال اول : میخوام یه کاری کنم که اگه بخوام از فرم یا برنامه خارج بشم قبل از اون برنامه یه مسیج باکس نشون بده و بگه آیا مطمئن هستید که میخواهید خارج شوید یا نه بعد اون مسیج باکس yes و no داشته باشه که با زدن یس ، از برنامه خارج بشیم و با زدن no هم توو خود برنامه بمونیم خواستم نحوه کد نویسیشو از دوستان واساتید یاد بگیرم میدونم سوالاتم خیلی ساده ین ولی درکم کنید بخدا مبتدی هستن

در رویداد FormClosing فرم می نویسی :

if (MessageBox.Show("آيا قصد خروج از اين بخش را داريد ؟ ", "", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Information) == DialogResult.Yes)
e.Cancel = false;
else e.Cancel = true;

asd313
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 17:25 عصر
دسسسسسسسسسسست درد نکنه داداش واقعا ممنونم ازت

یه دنیا تشکر

برام خیلی دعا کن

ایشالا هر چی بخوای خدا بهت بده :)

مشکل اولم به راحتی حل شد . . .

میمونه بقیش . . .

saman-arsenal
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 22:54 عصر
سوال سوم : من یه فایل help برای پروژه ام درست کردم حالا میخوام توو پروژه بزارمش به طوری که اگه از menustrip پروژه ام ، قسمت view help رو بزنم این فایل help که پسوندش chm هست لود بشه و بشه اونو خوند میخواستم بپرسم که چطور میتونم این کارو بکنم ؟

سلام دوست عزیز
بفرمایید اینم کدی برای نمایش help

Control
rgcontrol = (Control)sender;
Help.ShowHelp(rgcontrol, @"my_sample.chm");

asd313
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 03:04 صبح
با تشکر از دوستان و اساتید عزیز و گرامی من به جواب دوتا از سوالام رسیدم یعنی مشکل اول و دومم حل شد

موند سومی . . . !

دوست عزیزم saman-arsenal (http://barnamenevis.org/member.php?182123-saman-arsenal) اگه میشه بیشتر توضیح بده من این کاری که شما میفرمایید رو انجام دادم ولی ارور میده و فایل chm رو اصلا اجرا نمیکنه

103289

اگه میشه کاملتر توضیح بدید ، بگید که باید چیکار کنم آیا لازمه فایل chm رو به پروژه اضافه کنم؟ اصلا چنین چیزی ممکنه؟ کلا توضیح بدید

دوستان و آقای سامان کمکم کنید لطفا

saman-arsenal
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 09:10 صبح
عزیزم کد و باید این شکلی بنویسی
103298

در ضمن فایل chm و باید توو پوشه دیباگ اضافه کنی تا بتونی مثل من بهش آدرس بدی

موفق باشی

asd313
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 10:43 صبح
داداش ممنون از پاسخگوییت ولی بخدا نشد که نشد باز ارور داد باز درست نشد فایلو هم همونجا گذاشتم :(

103305

saman-arsenal
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 11:23 صبح
دوست عزیز مشکل به خاطر اینه که توو داری از menustrip استفاده میکنی در حالی که داری از شی کنترل برای ساختن یک کنترل برای نمایش help استفاده میکنی و menustrip مقداری رو که میده به Regcontrol از نوع کنترل نیست:لبخندساده:

saman-arsenal
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 12:15 عصر
دوست عزیز از این کد استفاده کن دیگه اون خطا رو نمیده

Control
c = new Control();
Help.ShowHelp(c, @"my_sample.chm");

asd313
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 12:59 عصر
ایول داداش دمتتتتتتتتت گرم ایشالا هر چی بخوای خدا بهت بده درست شد درست شد درست شد هووووووووووورا

بنظر شما تایپیک رو حذف کنم یا بزارم باشه؟

یه دنیا تشکر

saman-arsenal
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 13:55 عصر
خواهش قابلی نداشت:لبخند:
بذار باشه شاید کسه دیگه ای ازش استفاده کرد
موفق باشی