PDA

View Full Version : سوال سوکت در php

Sun.Of.God
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 18:30 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
سوالی در مورد socket programming در php دارم
خوب من علاقه ی زیادی به نوشتن برنامه واسه ی سرور های چت دارم و اونطوری که من دستگیرم شده باید سوکت بلد باشم
ولی من هیچ اشنایی با سوکت ندارم و نمیدوم باید از کجا شروع کنم
اگه میشه لطف کنین و راهنماییم کنین و اگر کتاب یا مقاله یا هر چیز اموزشی دیگری سراغ دارین معرفی کنین
مرسی

WOLF_MEHRDAD
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 19:26 عصر
درود بر شما

زبان php یک زبان تحت سرور هست ، یعنی قبل از اینکه صفحه لود بشه اجرا میشه ، پس به درد نوشتن یه چت روم نمیخوره
ولی درصورتی که شما AJAX کار کنی مثلا هر 5 ثانیه یکبار اطلاعات رو چک کنه اگه جدید اومده بود نشون بده میشه یه چت روم ساخت
ولی این روش با مشکلات مثله : افزایش ترافیک سرور ، سرعت اجرای کد و ..... روبه رو میشید
پیشنهاد من برای راه اندازی یه سرور چت استفاده از NODJS هست که میتونید از لینک های زیر به آموزش و دانلود و ... برسید

http://nodejs.org
http://nodejs.ir/

موفق باشید

SadeghPro19
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 21:00 عصر
سلام
بنده هم مدت طولانی هست در حال تلاش برای ساخت چت روم به هر روشی هستم...به هر دری زدم به بن بست رسیدم..یکی میگفت باید از کامت استفاده بشه که استفاده کردم اما جواب نداد..یکی گفت سوکت که اونم مدتیه دارم در موردش تحقیق میکنم...و حالا شما میگید NodeJS واقعا دیگه گیج شدم.. ببخشید آقای مهرداد شما قبلا با نود جی اس کار کردین ؟؟ خودتون چت ساختین ؟؟؟ میشه کلا بیشتر راهنمایی کنید ؟؟ ممنون

Sun.Of.God
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 21:40 عصر
سلام دوباره خدمت دوستان
مثل اینکه من منظورمو بد منطقل کردم
من میخوام با استفاده از سوکت به سرور های چت متصل شم و ارتباط برقرار کنم
ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه چیزی رو یاد بگیرم
اگه میتونین کمکم کنین خیلی ممنون میشم

WOLF_MEHRDAD
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 22:04 عصر
سلام
بنده هم مدت طولانی هست در حال تلاش برای ساخت چت روم به هر روشی هستم...به هر دری زدم به بن بست رسیدم..یکی میگفت باید از کامت استفاده بشه که استفاده کردم اما جواب نداد..یکی گفت سوکت که اونم مدتیه دارم در موردش تحقیق میکنم...و حالا شما میگید NodeJS واقعا دیگه گیج شدم.. ببخشید آقای مهرداد شما قبلا با نود جی اس کار کردین ؟؟ خودتون چت ساختین ؟؟؟ میشه کلا بیشتر راهنمایی کنید ؟؟ ممنون
درود بر شما

بله من با NodeJS دارم یه بازی آنلاین و مولتی پلیر میسازم
NodeJS یک فریم ورک جاوا هست که با استفاده از اون میتونید برنامه های سمت سرور و RealTime رو باهاش طراحی کنید
حیلی هم راحته فقط تنها مشکلی که داره دانلود ماژول هاش توی ایرانه که با سرعت اینترنت ایران یه کم مشکله
فک کنم خود NodeJs یه مثال در آدرس زیر برای چت روم ها زده:

chat.nodejs.org

موفق باشید

nsco_nsco
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 03:40 صبح
سلام دوست من برای چت روم زمانی که پروفایل ها را درست کردی و قسمت اعضا بهترین راه اینه که زمانی دو کار بر می خوان باهم بحث کنن اون هارا جدا کنی از مابقی و براشون یک پروفایل می تونی متنی یا پایگاه داده ای باز کنی اگر فایل متنی باشه که به راحتی با یک رفینش اطلاعات جدید قرار می گیرد من این روش رو پیشنهاد می کنم موفق باشید دوست من