PDA

View Full Version : روش مناسب جهت قراردادن تعدادی کامپوننت که روی یک فرم جا نمی شوند

mahdy.asia
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 12:13 عصر
در نرم افزار من یک فرم وجود داره که تعداد کامپوننت هایی که می بایست روی فرم قرار دهم جا نمی شه تنها یک سوم این کامپوننت ها جا می شود. برای جا دادن بقیه کامپوننت ها و کاربری آسان و محیط زیبا چه روشی را پیشنهاد می کنید.
به نظر خود من اگر بتوانم قسمتی از کامپوننت ها را بسته / باز کنم روش مناسبی هست اما از چه کامپوننت هایی جهت این کار استفاده کنم

SayeyeZohor
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 14:53 عصر
در نرم افزار من یک فرم وجود داره که تعداد کامپوننت هایی که می بایست روی فرم قرار دهم جا نمی شه تنها یک سوم این کامپوننت ها جا می شود. برای جا دادن بقیه کامپوننت ها و کاربری آسان و محیط زیبا چه روشی را پیشنهاد می کنید.
به نظر خود من اگر بتوانم قسمتی از کامپوننت ها را بسته / باز کنم روش مناسبی هست اما از چه کامپوننت هایی جهت این کار استفاده کنم

شما مي تونين يك pagecontrol بزاري
يا يك TabControl

mahdy.asia
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 19:36 عصر
شما مي تونين يك pagecontrol بزاري
يا يك TabControlبرای بعضی جاها این روش خیلی خوبه اما کامپوننت های روی این فرم همه به وابسته هستند بدین معنی که وقتی کلید اضافه زده می شود کاربر انتظار داره بعد از پر کردن همه فیلدها کلید ذخیره را بزند

BORHAN TEC
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 21:30 عصر
سلام
کنترل ها رو روی یک TScrollBox قرار بده که یک حالت اسکرول به فرم بدی. بد نبود که یک عکس از نمای برنامه قرار میدادی که بهتر بشه راه حل پیشنهاد کرد.
موفق باشید...

SayeyeZohor
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 22:17 عصر
برای بعضی جاها این روش خیلی خوبه اما کامپوننت های روی این فرم همه به وابسته هستند بدین معنی که وقتی کلید اضافه زده می شود کاربر انتظار داره بعد از پر کردن همه فیلدها کلید ذخیره را بزند

مي شه درستش كرد

mahdy.asia
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 21:34 عصر
مي شه درستش كرد
چه روش ابتکاری شما برای اینکار پیشنهاد می کنید که کاربری آسان و محیط زیبا بوجود بیاره؟

mahdy.asia
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 21:36 عصر
کنترل ها رو روی یک TScrollBox قرار بده که یک حالت اسکرول به فرم بدی. بد نبود که یک عکس از نمای برنامه قرار میدادی که بهتر بشه راه حل پیشنهاد کرد.
موفق باشید...
متشکرم راه حل خوبی هست اگر بتونم View باز/بسته هم روی اون پیاده سازی کنم خیلی خوب می شه