PDA

View Full Version : مشورت در مورد نوشتن یک برنامه

aloneman2005
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 09:00 صبح
سلام
یک برنامه بصورت کلاینت سروری می خوام بسازم که کلاینت ها درخواستهاشون رو بتونن برای سرور بفرستند سرور هم بدون delay اون درخواست رو بگیره و جواب رو برای کلاینت بفرسته .
حالا 1- برنامه با sql server نوشته بشه ؟. اگر هرثانیه چک بکنیم که درخواستی اومده یا نه به سرور و دیتابیس فشاری وارد نمی شه یا اصلا منطقی که هر ثانیه 200 تا یوزر بخوان چک کنن که ببینن که جواب درخواستشون داده شده یا نه اصطلاحا هر ثانیه یک select کنیم
2 - با socket نوشته بشه.
3- ترکیب این دو تا با هم.

freddy
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 12:11 عصر
من برای این کار یک فایل ini درست کردم و مقدار زمان بر اساس ثانیه که باید client درخواست به سرور بفرستد رو در آن قرار دادم تا بتوان هر لحظه که لازم بود تغییر داده شود.

aloneman2005
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 13:29 عصر
اصلا موضوع تغییر مقدار نبود.
موضوع اینه که اگر من بخوام هر ثانیه Fill کنم فشار به دیتابیس نمی یاد؟ با توجه به اینکه 200 یوز به اون وصلن . و بخوان هر ثانیه inbox رو چک کنن.

aloneman2005
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 17:56 عصر
سوالم نامفهومه.
هر چی به ذهنتون میرسه لطفا بگید یه مورد اوژانسیه

aloneman2005
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 20:41 عصر
بابا ظاهرا روز جمعه نمی شه تاپیک درست کرد چون کسی نیست :گریه:

Pis7Aller
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 22:08 عصر
منظورت از اینکه در خواست بفرستن دقیقا چیه ؟؟

SHD.NET
جمعه 06 اردیبهشت 1392, 22:20 عصر
آقا فرض کنین ما میخوایم یه نرم افزار چت بنویسیم، از اول باید از کجا شروع کنیم ؟؟ چه مواردی لازمه؟؟ از چه روشهایی باید استفاده کنیم که باعث کنید سرعت و استفاده پهنای باند اضافی و استفاده بی مورد نشه ؟؟ مثل نکاتی که در اول اشاره شد؟؟

esafb52
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 00:01 صبح
آقا فرض کنین ما میخوایم یه نرم افزار چت بنویسیم، از اول باید از کجا شروع کنیم ؟؟ چه مواردی لازمه؟؟ از چه روشهایی باید استفاده کنیم که باعث کنید سرعت و استفاده پهنای باند اضافی و استفاده بی مورد نشه ؟؟ مثل نکاتی که در اول اشاره شد؟؟
سلام یه راه خوب دیدن کد ه تو نمونه برنامه یه همچنینی چیزی دیدم بگرد اگه نبود بگو تو هاردم بگردم بذارم براتون

aloneman2005
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 01:17 صبح
چرا اینقدر پیچش می دید.
به طور مثال میخوایین یه نرم افزار چت بنویسید .
توی نرم افزار چت باید همیشه به گوش باشیم که یه پیغامی برامون بیاد که همون لحظه نشونش بدیم .
حالا شما واسه اینکار کدوم رو می پسنید . دیتابیس sql یا سوکت .
اگر راه دیگی به ذهنتون اومد بگید.

nima.sh
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 03:42 صبح
سلام به همگی....
دقیقا من هم همچین مشکلی داشتم واسه پروژه ام اما متاسفانه پروژه accept نشد،من هم دنبالش نرفتم...
ولی یکی از دوستان یه راهی نشون داد،با استفاده از design pattern (الگوی طراحی) و الگوی observer میشه چنین کاری رو انجام داد....
اگه یکی از مهندسین توضیح بده چی کار میکنه ممنون میشم....
من یه e-book از این دارم،ولی دقیق متوجه نمیشم چی میگه،اینجا (http://uplod.ir/vr0fv8oqoio5/design-patterns-in-c1.pdf.htm)میذارم شاید به کار دوستان بیاد...
به نظر من یه کاری میشه کرد،با سوکت بفرستی ،تو دیتابیس هم ذخیره بشه....
اگه برنامه ات تحت وب،که بیخیال سوکت شو(از نظر من)،باید ip valid داشته باشی....
یه سری از دوستان تاپیک هایی زده بودن،برنامه چت با wcf،من هم چنین کاری کرده بودم،ولی به این صورت:
یه تایمر تو سرور بود،هر موقع اطلاعات جدیدی از وب سرویس فرستاده میشد،اون اطلاعات رو نمایش میداد،شمای کلی به این صورت میشه:
client===(send data)==>WebService==>Server
عذر میخوام اگه این پست یه خورده بهم ریخته شد،یه خورده عجله دارم،با Thread هم میشه....
موف باشید....

aloneman2005
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 08:58 صبح
observer خیلی خوبه اما چی رو observer کنیم . اگر ممکنه کتاب رو بزاری ممنون می شم.

aloneman2005
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 08:59 صبح
برنامه تحت وب نیست Application .

aloneman2005
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 10:09 صبح
انگار NET Remoting. بدرد می خوره .

nima.sh
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 15:50 عصر
observer خیلی خوبه اما چی رو observer کنیم . اگر ممکنه کتاب رو بزاری ممنون می شم.
گفتم که،من زیاد با design pattern کار نکردم،کتاب رو هم گذاشتم....

من یه e-book از این دارم،ولی دقیق متوجه نمیشم چی میگه،اینجا میذارم شاید به کار دوستان بیاد...