PDA

View Full Version : اشکال در برنامه نصبی

G.hemati
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 20:52 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی
من در لینک زیر در پست شماره 11 مشکل خودمو عنوان کردم . (خواستم مطرح کردن سئوال تو بخش مربوط به خودش باشه ولی متاسفانه خبری نشد ) ممنون میشم دوستان اگر آشنایی دارن راهنمایی بفرمایین
http://barnamenevis.org/showthread.php?95510-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-Setup-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-Smart-Install-Maker

میشه در مورد چگونگی ایجاد نام برنامه در منوی Start کامپیوتر راهنمایی بفرمایین

من هر چقدر سعی کردم فقط گزینه Uninstal رو تونستم اضافه کنم و برای شروع برنامه بعد از نصب ، هیچ آیکون یا گزینه ای در قسمت Satart موجود نیست

لینک آموزش دوستان رو هم مطالعه کردم ولی متاسفانه در قسمت تنظیمات ریجستری (که مربوط به این کارها میباشد ) هیچ توضیحی نداده است و به خلاقیت دوستان واگذار نموده

alirezabahrami
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 21:28 عصر
سلام
تنظیمات صفحه مربوط به شورتکات رامثل تصویر ضمیمه انجام داده اید؟

G.hemati
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 22:17 عصر
با سلام
ممنون از پاسختون استاد گرامی
اگر منظورتان تنظیم برای شورتکات است من مشکلی با شورتکات بر روی دستکتاب ندارم و این تنظیمات را طبق تصویر زیر انجام داده ام من میخواهم هنگامی که شورت کات از دسکتاب پاک شد دیگر برای اجرای برنامه نیاز به رفتن به File Program و مسیر نصب برنامه نباشد و آن را از Startup ویندوز اجرا کنم

alirezabahrami
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 19:40 عصر
سلام
تعجب میکنم ! من در بعضی از برنامه هایم از این ستاپ سازاستفاده می کنم و بعد ازنصب برنامه شورتکات آن در استارت منو ویندوز قرار میگیرد.
میگم یه راه ساده و بی درسر برای این کار وجود داره و آن اینکه بر روی شورتکات دسکتاپ کلیک راست کن و بر روی گزینه pip to start menu کلیک کن تا نام و آیکون برنامه در استارت منو ویندوز به نمایش درآید .
طبق تصویر ضمیمه:
موفق باشید

G.hemati
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 22:49 عصر
با سلام
من ورژن 5.04 را نیز دانلود کردم و نصب نمودم گفتم شاید به خاطر ورژن قدیمی بودن آن است
ولی متاسفانه مشکل حل نشد و همچنان بجز گزینه Unistal چیز دیگری در Start موجود نیست
در مورد Pin to Start Menu نیز باید عرض کنم که این گزینه نیز در راست کلید شورتکات وجود ندارد . شانس ماست دیگه در یا هم بریم باید .....

G.hemati
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 19:01 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
ممنون میشم فایل ضمیمه رو که حاوی پروژه exe شده و خام هست رو دوستان در صورت امکان مراحل کارمو ملاحظه کرده و راهنمایی بفرمایین

فایل رو در درایو D کپی نمایید

ممنون و سپاسگذار

alirezabahrami
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 19:35 عصر
سلام
تعجب میکنم ! من در بعضی از برنامه هایم از این ستاپ سازاستفاده می کنم و بعد ازنصب برنامه شورتکات آن در استارت منو ویندوز قرار میگیرد.
میگم یه راه ساده و بی درسر برای این کار وجود داره و آن اینکه بر روی شورتکات دسکتاپ کلیک راست کن و بر روی گزینه pip to start menu کلیک کن تا نام و آیکون برنامه در استارت منو ویندوز به نمایش درآید .
طبق تصویر ضمیمه:
موفق باشید

با سلام
من ورژن 5.04 را نیز دانلود کردم و نصب نمودم گفتم شاید به خاطر ورژن قدیمی بودن آن است
ولی متاسفانه مشکل حل نشد و همچنان بجز گزینه Unistal چیز دیگری در Start موجود نیست
در مورد Pin to Start Menu نیز باید عرض کنم که این گزینه نیز در راست کلید شورتکات وجود ندارد . شانس ماست دیگه در یا هم بریم باید .....
سلام
گزینه Pin to Start Menu برای فایل های اگزه(exe) قابل نمایش است ،درواقع باید برنامه شما یا خود بصورت اجرائی باشد و یا توسط یک برنامه اجرائی دیگر(لودر) قابل اجرا باشد ،در غیر اینصورت بعید میدانم عنوان وآیکون برنامه شما ازطریق برنامه ستاپ در استارت منو ویندوز قرار بگیرد.
فایل ضمیمه را دانلود و آن را از حالت زیپ خارج نمائید؛ در پوشه مربوطه فایل Rahnamaye_Perseneli.PIP یک فایل اکسس است که پسوند آن از mdb به pip تغییر پیدا کرده.و یک فایل دیگر با عنوان Rahnamaye_Perseneli.exe که درمحیط وی بی تهیه وبصورت اجرائی درآمده است ، درواقع این فایل بعنوان یک لودر برای اجرای فایل اکسس عمل می کند. حال شما اگر روی این فایل کلیک نمائید بعد از اجرای برنامه اکسس می بینید که نام این فایل در استارت منو ویندوز قرار گرفته است و اگر از این فایل یک شورتکات هم ایجاد کنید و عنوان آن را به فارسی هم تغییر بدهید با کلیک بر روی شورتکات هم همین عمل صورت می گیرد.
موفق باشید

G.hemati
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 23:19 عصر
با سلام
دوستان من با توجه به نیازم انواع روشها و برنامه ای ستاپ ساز رو تست کردم تا مشکل فوق رو حل کنم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدم

آیا برنامه یا روش خواصی وجود داره که فایل اکسس رو (بدون استفاده از لودر) تبدیل به برنامه نصبی کنه و آیکون برنامه در Start ویندوز قرار بگیره ؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین